توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476442
تولید برق با استفاده از چتر نجات/ایده جدید برای انرژی پاک
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۶
نخستین مزرعه بادی جهان که توسط چترهای نجات نیرودهی می‌شود، قرار است تا سال 2020 به بیش از پنج هزار خانه در انگلستان برق‌رسانی کند.
 
به گزارش ایسنا به نقل از دیلی‌میل، در این مزرعه، 20 چترنجات که به صورت جفت کار می‌کنند، با سرعت 160 کیلومتر در ساعت به ارتفاع بیش از 300 متر می‌رسند.
چرخه حرکت این چترها افساری را می‌کشد که این افسار خود متصل به ظرفی استوانه‌ای شکل است که روی زمین می‌چرخد. این ظرف استوانه‌ای به مولدی متصل است که می‌چرخد و برق تولید می‌کند.
فرآیند این مزرعه بادی به گونه‌ای طراحی شده که بادبادک‌ها برق‌رسانی مداوم را تضمین می‌کنند.
مکان این مزرعه بادی ماه سپتامیر اعلام می‌شود اما احتمال می‌رود محل آن در اسکاتلند باشد.
شرکت برق "سیستم‌های برقی بادی"(KPS) به دنبال برق رسانی به پنج هزار و 500 خانه با استفاده از این روش است.
این شرکت با موفقیت مزرعه‌ای با قابلیت تولید 40 کیلووات برق را آزمایش کرده و به دنبال آزمایش یک نسخه 500 کیلوواتی از آن است. این نهاد در نهایت مزرعه‌ای با قابلیت ارائه 10 هزار و 500 کیلووات برق خواهد ساخت.

شرکت KPS همچنین به دنبال هواکردن بادبادک‌های بسیار بزرگ‌تر در دریاست.
گفته می‌شود ساخت مزرعه‌های بادی از این دست ارزان‌تر از توربین‌های بادی است زیرا فولاد کمتری برای ساخت آن‌ها نیاز است، قابل انتقال‌ هستند و نگهداری از آن‌ها آسان‌تر است.

چترهای مزرعه مورد بحث در ارتفاعی دو برابر پره‌های توربین‌های بادی معمولی کار می‌کنند.
می‌توان این چترها را بر روی توربین‌های بادی دریایی از رده خارج شده نصب کرد زیرا صدها توربین طی یک دهه آینده به پایان عمر خود می‌رسد.
 
 
کلمات کلیدی : تولید برق+چتر نجات+انرژی پاک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.