توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 406142
انگلیس اموال مسدودشده بانک صادرات را آزاد کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۴۵
وزارت دارایی انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد که متعاقب تصمیم شورای اجرایی مقررات اتحادیه اروپا، اقدام به آزاد کردن اموال مسدود شده بانک صادرات ایران کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ؛ وزارت دارایی انگلیس در بیانیه ای که بر روی تارنمای خود منتشر کرد گفت که مسدود شدن اموال بانک صادرات در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران بوده است.
وزارت دارایی انگلیس در این بیانیه تصریح کرده است که بانک صادرات ایران و بانک صادرات 'پی ال سی' که شعبه لندن این بانک ایرانی است، از فهرست تثبت شده خارج شده و دیگر مشمول مسدود شدن دارایی ها نخواهد بود. 

به گفته وزارت دارایی انگلیس، در آوریل سال 2016 شورای اجرای مقررات اتحادیه اروپا مقرره ای را به تصویب رساند که دارایی های بانک صادرات ایران و شعبه لندن تا 22 اکتبر سال جاری مسدود بماند. در حالی که از این تاریخ اکنون گذشته است و بانک صادرات ایران و شعبه لندنش دیگر مشمول محدودیت هایی که در آن قانون مطرح شده است، نیستند.
با تصمیم شورای اجرای مقررات اتحادیه اروپا، مقرره ای که در سال 2012 تصویب و موجب مسدود شدن دارایی های بانک صادرات ایران شده بود، اصلاح و نام بانک صادرات ایران و شعبه لندن این بانک، از فهرست موسسات مشمول این مقرره حذف شد.
 
 
کلمات کلیدی : انگلیس+تحریم بانکی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.