نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 390140
معضل گدایی سازمان یافته در پایتخت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۸
معاون اجتماعی - سیاسی استانداری تهران گفت: در مدت زمان اجرای طرح جمع‌آوری متکدیان در تهران۲۱۶۷ نفر از متکدیان شناسائی و جمع‌آوری شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی، سیاسی استانداری تهران؛ سیدشهاب‌الدین چاوشی در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان گفت: انقلاب اسلامی دارای ماهیت فرهنگی و اخلاقی برجسته‌ای است و افزایش آسیب‌های اجتماعی مخاطرات جدی برای هویت فرهنگی نظام سیاسی ما در پی دارد. بهره‌گیری از ظرفیت‌های مساجد، هیئت‌های مذهبی و سازمان‌های مردم نهاد برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید مورد توجه دستگاه‌های عمل کننده قرار گیرد. دغدغه مهم رهبری و دولت مقابله سنجیده و عملی با آسیب‌های اجتماعی است.

وی افزود: بخشی از آسیب‌های اجتماعی که هویت فرهنگی و اعتقادی نظام و میهن را مورد تهدید قرار داده، به واسطه برنامه‌ریزی‌های دشمن است که راه جنگ نرم را با انقلابیون در پیش گرفته‌اند، اما بخش قابل توجه آن به نوع تعامل و همراهی نیروهای نظام و هماهنگی امور بستگی دارد.

رئیس کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان تهران گفت: بدون هماهنگی و همکاری ارکان و متولیان قانونی، اقدام مؤثر واقع نشده و منجر به نتیجه نخواهد بود.

معاون سیاسی استانداری از عدم حضور مدیران برخی از دستگاه‌های اثرگذار در کارگروه اظهار نارضایتی کرده و گفت: برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی همه ارکان نظام باید بسیج شوند و عدم حضور برخی دستگاه‌ها اصلا توجیه‌پذیر نیست.

وی ادامه داد: تکدی‌گری جرم مشهود است و دستگاه‌های ذیربط موظف به برخورد قانونی هستند. چهره شهر از تکدی‌گری سازمان یافته رنج می‌برد. با توجه به شناسائی عوامل اصلی و سرنخ‌ها انتظار می‌رود دستگاه قضائی با برخورد قاطع زمینه بازگشت اینها را به پروسه تکدی‌گری سد کند.

چاوشی تاکید کرد: در مدت زمان اجرای طرح جمع‌آوری متکدیان در تهران که با محوریت فرمانداری تهران و تلاش‌های خوب شهرداری و بهزیستی و نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌ها در دست اقدام است، ۲۱۶۷ نفر از متکدیان شناسائی و جمع‌آوری شده‌اند.

در این جلسه گزارشی از طرح جمع‌آوری متکدیان در ستاد ساماندهی متکدیان شهر تهران توسط معاون سیاسی فرمانداری تهران و نماینده شهرداری ارائه و از تلاش‌های معمول ابراز رضایت و معاون سیاسی استاندار خواستار استمرار اقدامات انجام شده در این زمینه شد.
 
کلمات کلیدی : گدایی، متکدی گری
 
متین
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۸ ۱۴:۲۴:۲۷
باید جریمه سنگین قرار بدهند برای هر متکدی،برای مثال هر کسی که بیش از دو بار دستگیر شد،مبلغ 3 میلیون جریمه نقدی،ببین دیگه اگر کسی اومد گدایی،سر دسته انها هم 50 میلیون (3926164) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۸ ۱۴:۴۸:۲۳
درامد گدايى براى يك تيم ٨ نفره در يك چهار راه نسبتا مرغوب صد ميليون به بالا هستش (3926203) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.