نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 433304
جزییات جدید از علت فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی/ ایشان تنها در سفرها تیم پزشکی را می‌پذیرفت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۲
معاون درمان وزیر بهداشت گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پزشکان مورد اعتماد خود را داشتند، اما به هر دلیلی تیم پزشکی را به طور مستمر کنار خودشان نمی‌پذیرفتند.

دکتر محمد آقاجانی در نشستی خبری ضمن تسلیت ایام رحلت حضرت معصومه (س) و ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: دیروز بعدازظهر در حدود ساعت 6 آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به طور کاملا ناگهانی دچار ایست کامل قلبی می‌شوند که به دنبال این اتفاق بلافاصله ایشان را به نزدیک‌ترین بیمارستان یعنی بیمارستان شهدای تجریش منتقل می‌کنند. در زمان ورود، ایشان علائم حیاتی نداشتند و دچار وقفه کامل قلبی و تنفسی بودند.

وی افزود: بر این اساس بلافاصله اقدامات لازم توسط متخصصان قلب، طب اورژانس، بیهوشی و اورژانس انجام شد و من نیز بنابر مسوولیتم در بیمارستان حضور یافتم و اقدامات درمانی مختلف شامل عملیات احیا، تنفس مصنوعی، ماساژ قلبی، تزریق انواع داروها و تعبیه دستگاه ضربان‌ساز مصنوعی قلب و همه اقدامات اعم از اکوکاردیوگرافی و... انجام شد تا شانسی به قلب بدهیم. این اقدامات در مدت 90 دقیقه ادامه یافت، اما متاسفانه هیچ‌کدام موثر نبودند و در نهایت تاسف ایشان در ساعت 19:30 دار فانی را وداع گفتند.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه همه امکانات در اختیار بود و تیم تخصصی نیز کامل بودند، گفت: اما به دلیل اینکه اولین تظاهر این اتفاق وقفه کامل قلبی بود، اقدامات درمانی در این زمان علاج‌بخش نیست و حتی اگر این موضوع در یک مرکز درمانی هم رخ می‌داد، ممکن بود اقدامات درمانی تاثیری نداشته باشد.

آقاجانی درباره چرایی عدم حضور تیم پزشکی با ایشان گفت: ایشان فقط در سفرهای شهرستانی می‌پذیرفتند که تیم پزشکی همراه‌شان باشند و در سایر مواقع تیم پزشکی را نمی‌پذیرفتند و صرفا در سفرها تیم پزشکی با ایشان همراه بود.

وی ادامه داد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی وضعیت جسمی خوبی داشتند و حتی ورزش می‌کردند و کارهای روزمره‌شان را انجام می‌دادند و از نظر جسمی و روحی وضعیت خوبی داشتند، اما در عین حال زمینه بیماری قلبی را هم داشتند و در سن 82 سالگی با وجود بیماری زمینه‌ای قلبی، احتمال بروز سکته قلبی وجود دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سنوات گذشته برای بررسی‌های پزشکی به پزشکان مورد اعتمادشان مراجعه کرده بودند، اما مشکل جدی که در کارهایشان اختلال ایجاد کند، وجود نداشت. البته وضعیت جسمانی‌شان را باید از پزشکان‌شان سوال کرد. اما باید توجه کرد که ما به عنوان تیم پزشکی از زمانی که در جریان موضوع قرار گرفتیم و ایشان وارد بیمارستان شدند، همه اقدامات، امکانات، تجهیزات و تیم پزشکی حاضر بود و همه اقدامات ممکن انجام شد اما اقدامی بیش از این قابل انجام نبود.

آقاجانی مجددا درباره عدم حضور تیم پزشکی با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: ایشان پزشکان مورد اعتماد خود ر اداشتند، اما به هر دلیل تیم پزشکی را به طور مستمر در کنار خودشان نپذیرفته بودند و صرفا در سفرها تیم پزشکی همراه‌شان بود.
 
کلمات کلیدی : درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی+هاشمی رفسنجانی+آیت الله هاشمی رفسنجانی+علت فوت
 
ناشناس
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۳:۳۰:۰۸
با سلام
سوال من اينه كه چرا اقاي رفسنجاني رو به بيمارستان جماران كه نزديك بود نبردند .علاوه بر تخصصي نبودن شهدا اون ساعت ترافيك اون مسير وحشتناكه (4108388) (alef-13)
 
مجمدرضا
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۹:۳۴:۳۸
خب مسلم هست فاصله بیمارستان قلب جماران تا منزل هاشمی حدود بیست الی سی متر هست سریع احیا میشدند و زنده می ماندند (4113535) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۴:۰۹:۲۴
چرا بیمارستان جماران نبردنش و شهدا تجریش بردن با اون ترافیک ؟!!!!! (4108430) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۴:۴۳:۱۶
زمان مرگ دست خداوند متعال است .
دکتر و بیمارستان و دوری و نزدیکی بیمارستان و ترافیک و ....
همش الکی است (4108479) (alef-13)
 
پزشک عمومی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۴:۵۲:۳۲
بنا به اظهار آقای آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت ، معظم له در همان منزل دچار ایست کامل قلبی شده یعنی ایشان در منزل دار فانی را وداع گفته بودند . (4108488) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۴:۳۷:۱۵
بیان شد که به نزدیک ترین بیمارستان بردند (4108474) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۵:۳۶:۱۰
آلودگی هوا همان قاتل خاموش مردم (4108561) (alef-3)
 
آرش
Sweden
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۷:۱۵:۵۲
چرا هی دنبال مقصر می گردیم. خدا رحمتشان کند. 82 سال عمر با عزت کردند، مرگ هم دست خداست. (4108728) (alef-3)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۲۰:۱۹:۱۷
درود برشما (4108914) (alef-3)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۰۷:۴۷:۲۳
خداوند احمتشان کند (4109343) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۱۱:۵۳:۰۵
خدا رحمتشان کند مغز متفکر انقلاب بود نام انقلاب با نام هاشمی شناخته شد (4109612) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته