توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 285903
برنامه‌ریزی داعش برای حمله به هندوستان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۹
شبکه خبری «زی نیوز» هند که گزارش روزنامه «یو اس ای تودی» آمریکا را بازتاب داد، نوشت: این مدارک از یک عضو گروه داعش به دست آمده است.

به گزارش ایرنا بر اساس این گزارش، این مدارک به زبان اردو است و اصالت آن متعلق به یک شهروند پاکستانی وابسته به داعش است. «زی نیوز» نوشت: این مدارک نشان می دهد که داعش قصد دارد با متحد کردن طالبان پاکستان و افغانستان آنها را به صورت یک ارتش ترور برای حمله به هندوستان تجهیز کند.

رسانه هندی اعلام کرد: گروه داعش قصد دارد با حمله به هندوستان، آمریکا را تحریک کند و خود را برای رویارویی بزرگ با این کشور آماده کند.

«زی نیوز» گفت: در صورت بروز این رویارویی، مسلمانان علیه آمریکا متحد شده و جنگ آخرالزمانی شکل می گیرد.رسانه هندی افزود: با ترجمه این مدارک به زبان انگلیسی توسط مترجمین دانشگاه هاروارد، تعداد زیادی از نیروهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا، اصالت این مدارکت را به رهبران داعش نسبت داده اند.

«بروس رایدل» یک مقام بازنشسته سازمان اطلاعاتی آمریکا گفت: حمله داعش به هندوستان سبب افزایش قدرت و ترس از این گروه خواهد شد و در نهایت سبب تهدید ثبات منطقه خواهد شد. در این مدارک از گروه القاعده نیز خواسته شده است به گروه داعش بپیوندند. آمریکا پس از انتشار این مدارک اعلام کرد: شرایط را به دقت زیرنظر دارد.

مقامات هندی تاکنون در مورد این خبر واکنش نشان نداده اند.
 
کلمات کلیدی : داعش، هندوستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.