توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495009
اتصال برخی از ایستگاه‌های مترو به بیمارستان‌های بزرگ
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶
سرپرست اورژانس کشور با اشاره به اینکه طی هماهنگی با شهرداری قرار شده چند واگن مترو برای اورژانس پیش‌بیمارستانی اختصاص داده شود، گفت: همچنین برخی از ایستگاه‌ها به بیمارستان‌هایی همچون امام خمینی (ره)، شریعتی، شهدای تجریش و ... متصل می‌شود.

به گزارش فارس، پیرحسین کولیوند در آیین رونمایی از 200 دستگاه موتورلانس، اظهار داشت: موتورلانس‌هایی که امروز رونمایی شده چند ماهی است که وارد گمرک شده بود ولی به دلیل مشکلاتی آنجا موفق به خروج از گمرک نشده بودیم.

وی افزود: وزیر بهداشت از طریق مصوبه هیأت دولت اقدامات لازم را برای ترخیص این موتورلانس‌ها از گمرک انجام داد البته 400 دستگاه موتورلانس دیگر برای شهرهای دیگر نیاز داریم تا انشاءالله بتوانیم اقدامات مؤثرتری برای افراد انجام دهیم.

کولیوند با اشاره به اینکه موتورلانس‌ها مجهز به تجهیزات پیشرفته دنیا هستند، گفت: تهران اولین شهری در دنیا بوده که 250 موتورلانس دارد و افرادی در این زمینه آموزش دیده‌اند البته تلاش می‌کنیم که تجربه و مهارت آنها را در این زمینه ارتقا دهیم. 

سرپرست اورژانس کشور با تأکید بر اینکه توسعه اورژانس هوایی را به جد پیگیر هستیم، گفت: در حال حاضر 32 پایگاه هوایی داریم و طی یک تا 2 ماه ‌آینده چند مورد دیگر به آن افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه موتورلانس‌ها در سراهای محلات، آتش‌نشانی و ... استقرار می‌یابند، گفت: به دنبال این هستیم تا اولین بیمارستان صحرایی مجهز را در تهران راه‌اندازی کنیم تا بتوانیم در موقع بحران اقدامات لازم را انجام دهیم.

کولیوند ادامه داد: علاوه بر این تلاش شده که شبکه ریلی و مترو، رمپ اصلی به بیمارستان‌هایی همچون شریعتی، امام خمینی (ره)، سینا، شهدای تجریش و نجمیه داشته باشند و چند واگن ویژه نیز برای اورژانس بیمارستانی در نظر گرفته‌ خواهد شد.

سرپرست اورژانس کشور اضافه کرد: موتورلانس‌هایی که امروز رونمایی شد مجهز به سیستم دیجیتال، نوار قلب، ست سوختگی، تنفس مصنوعی و ... بوده و می‌تواند در جهت کمک به حادثه‌دیدگان بسیار مؤثر واقع شود.
 
 
کلمات کلیدی : متروی تهران + مترو + حمل و نقل درون شهری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.