توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427202
1000 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال کشور
تاریخ انتشار : جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۹وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 1000 میلیارد تومان اعتبار برای برنامه اشتغال فراگیر توسط این وزارتخانه پیش‌بینی اعتبار شده است.

به گزارش فارس، علی ربیعی صبح امروز در بیست و دومین نشست اقتصاد مقاومتی در استانداری خراسان شمالی با برشمردن  اقدامات این وزارتخانه در بیمه 100 میلیون کارگر حاشیه شهر، برنامه افزایش حقوق و دستمزد کارگران و پیش‌بینی 1000 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال کشور اظهار کرد: برای رونق اشتغال روستایی تسهیلات 50 میلیون تومانی برای کشاورزان با محوریت تعاونی‌های روستایی بدون هرگونه تشریفات زائد را در برنامه داشته که این طرح را به‌زودی از استان‌هایی همچون خراسان شمالی آغاز می‌کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توانمندسازی روستائیان را از اهداف اجرای این طرح برشمرد و تصریح کرد: اساسا دولت در این زمینه گام‌های خوبی را برداشته است.

وی اظهار کرد: در بحث گردشگری روستایی هم در استان‌هایی همچون گیلان و مازندران اقداماتی انجام‌ شده و بنا داریم آن را به سایر استان‌ها ازجمله خراسان شمالی گسترش داده و شکل دهیم.

ربیعی همچنین با برشمردن سرمایه‌گذاری‌های اشتباهی که در گذشته در کشور در بخش‌های صنعتی صورت گرفته است افزود: در حال حاضر هشت  طرح فولادی کشور به دلیل عدم توجه به آمایش و سرمایه‌گذاری صحیح در گذشته شکست‌ خورده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از دلایل این امر را عدم مکان‌یابی درست طرح‌ها عنوان کرد و گفت: ازاین‌رو لازم است تا به آمایش سرزمینی در اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری توجه شود.

وی با یادآوری اینکه فضای کسب‌وکار در جامعه امری بسیار مهم بوده که باید همواره مورد توجه قرار بگیرد گفت: این موضوع کاهش شمار بیکاران و رونق اقتصادی و کسب‌وکار را به دنبال دارد.

ربیعی همچنین با بیان اینکه همواره به آمارها باید احترام گذاشته و بدان توجه شود ادامه داد: 700 هزار شغل در سال 94 ایجاد شده است اما شاید اثرش در جامعه ملموس نباشد، البته این‌ها نباید این‌گونه تلقی شود که کاری صورت نگرفته است و به سمتی نرویم که عنوان شود که کاری صورت نگرفته و در جامعه ناامیدی ایجاد شود.

وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: اثر فعالیت‌های اقتصادی دولت به‌تدریج در زندگی‌های مردم نمایان خواهد شد و امسال سال جهش اقتصادی دولت است، دولت در بحث امنیت قضایی و رفاهی خوب عمل کرد.

ربیعی با اشاره به اقدامات دولت در زمینه بیمه کارگران حواشی شهرها هم اظهار کرد: بیش از 10 میلیون کارگر حاشیه شهر از هیچ بیمه‌ای برخوردار نبودند و ما این‌ها را بیمه کردیم و اتفاقات خوبی را در این مدت رقم زدیم.

وی توجه دولت به خانواده‌های دارای معلول را برشمرد و گفت: ازاین‌رو دولت همه خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر را صاحب مسکن کرده و مسوولان توجه خاصی به این موضوع دارند.

ربیعی افزایش حقوق و دستمزد کارگران را یادآور شد و گفت: بر همین اساس سال آینده افزایش حقوق و دستمزد از تورم پیشی خواهد گرفت که اقدام خوبی در راستای حمایت از این قشر مولد جامعه است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: همچنین ما امسال برای اولین بار برای اشتغال 1000 میلیارد تومان اعتبار گذاشتیم که در راستای توسعه اشتغال بسیار مهم است.

به گفته وی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به موضوعات مبارزه با فقر درمان، فقر اقتصادی و فقر مسکن اهتمام لازم دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اقدامات دولت در عرصه سیاست خارجی هم گریزی زد و گفت: در سیاست خارجی دولت اقدامات بسیار خوبی را انجام داده و با این سیاست‌ها، صهیونیست‌ها را ناامید کرده و با حفظ عزت کارهای خود را در عرصه سیاست خارجی پیش برده است.

وی گفت: امروز ایران جایگاه مهمی در منطقه دارد و ما توانستیم با برجام اعتماد دنیا را به ایران جلب کنیم و دستاوردهای خوبی را داشتیم.

وی با بیان اینکه دوستی دیرینه رئیس‌جمهوری با رهبری و تبعیت دولت از رهبری بزرگ‌ترین سرمایه دولت است، گفت: دولت یازدهم در مسیر منویات رهبری حرکت کرده است.
 
کلمات کلیدی : برنامه اشتغال+علی ربیعی+افزایش حقوق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.