توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 170603
قطع صددرصدي گاز ترکمنستان به ايران
در پي شايعات به وجود آمده در خصوص قطع واردات گاز وزير نفت امروز در همايش مديران استاني شرکت پخش فرآورده هاي نفتي از قطع صددرصدي واردات گاز ترکمنستان به ايران خبر داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۳۱
به گزارش باشگاه خبرنگاران، رستم قاسمي وزير نفت در همايش مديران استان هاي شرکت پالايش و پخش با بيان اين مطلب گفت: متأسفانه واردات گاز ترکمنستان به ايران قطع شده و ما در اين راستا جلسات متعددي را با مسئولان برگزار کرديم و تا به امروز موفق نشديم که واردات گاز از ترکمنستان به ايران را از سر بگيريم.وي تصريح کرد: براي اينکه مردم استان هاي شمالي با مشکل گاز مواجه نشوند کارگروه ويژه و جلسات سوخت زمستاني تشکيل شده و تمهيدات لازم در جهت تامين سوخت زمستاني مردم استان هاي شمالي صورت گرفته است تا مردم با اطمينان زمستان امسال را به خوبي پشت سر بگذارند.

قاسمي اضافه کرد: بحث حامل هاي انرژي به عنوان يک موضوع جدي در دنيا مطرح است و در کشور ما گام مرحله اول هدفمندي يارانه ها برداشته شده اما مرحله دوم آن به طور قطع اجرا نمي شود و از امروز وزارت نفت يارانه بسيار سنگيني را در مبحث انرژي پرداخت مي کند که موجبات سختي هاي بسياري را براي اين وزارتخانه فراهم کرده است.وي ادامه داد: مهمترين اتفاق با توجه به تغيير نرخ دلار در فرآورده هاي نفتي رخ داده موضوع قاچاق سوخت است، در همين راستا ما جلساتي را با مسئولان تشکيل داديم تا بتوانيم جلوي قاچاق را بگيريم.

با توجه به اينکه هدفمندي يارانه ها عملا در کشور فاز دوم متوقف شده است به دليل اختلاف قيمت زياد مسئله قاچاق در کشور زياد شده است و بايد در اين راستا کارت سوخت هوشمند براي خودروهاي سنگين و سهميه بندي صورت گيرد تا بتوانيم ساماندهي مناسبي براي بيشتر مصارف نفت و گاز در کشور داشته باشيم.
کلمات کلیدی : قطع گاز ترکمنستان به ايران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.