توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450008
گروه ویژه اقدام مالی: در صورت عدم اجرای تعهدات ایران، اقدامات مقابله‌ای را از سر می‌گیریم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۰
گروه ویژه اقدام مالی(FATF) اعلام کرد: در صورتی که این گروه تا پایان فرصت 12 ماهه تشخیص دهد که ایران به پیشرفت لازم در اجرای برنامه عملی دست نیافته است، اقدامات مقابله‌ای با ایران را از سر خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در بیانیه‌ای که در وب‌سایت خود منتشر کرد، نوشت: در ژوئن 2016 ، FATF از پیوستن و تعهد سیاسی ایران به این گروه در جهت انجام تعهدات مالی خود وهمکاری فنی با FATF در جهت  انجام تعهدات اقدامات لازم استقبال کرد. بر این اساس در ژوئن 2016، FATF اقدامات مقابله‌ای با ایران را به مدت 12 ماه برای نظارت بر پیشرفت ایران در اجرای برنامه عملی این گروه به حالت تعلیق درآورد.

اگر گروه ویژه اقدام مالی تشخیص دهد که ایران به پیشرفت قابل توجه در اجرای برنامه‌ عملی تا پایان این دوره دست نیافته است، FATF اقدامات مقابله‌ای با ایران را از سر خواهد گرفت. اما اگر ایران به تعهدات خود بر اساس برنامه عملی، عمل کند FATF اقدامات لازم بعدی را در این رابطه انجام خواهد داد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ایران تا زمانی که برنامه عملی را تکمیل نکرده باشد، در بیانیه عمومی FATF باقی خواهد ماند. تا زمانی که ایران اقدامات مورد نیاز برای رفع عیوب مشخص شده در برنامه عملی را کامل کند، FATF همچنان در مورد خطر ریسک تامین مالی تروریسم و تهدید ان برای جامعه بین المللی نگران خواهد ماند. بر این اساس، FATF از همه اعضا خود می‌خواهد تا به راهنمایی موسسات مالی خود در رابطه با تبادلات تجاری و مالی در رابطه با ایران و افراد ایران با احتیاط بیشتری عمل کنند. FATF از ایران می‌خواهد تا به طور کامل مشکلات خود بنابر برنامه عملی را رفع کند.

 
 
کلمات کلیدی : FATF، گروه ویژه اقدام مالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.