توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 280006
اف _۳۵ مغلوب جنگنده‌های نسل دهه ۸۰ می‌شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۹
آخرین آزمایش‌های صورت گرفته بر جنگنده‌های پر سرو صدای اف _۳۵ نشان می‌دهند که این جنگنده‌ها قادر بر غلبه بر نمونه پایین‌تر چون اف _۱۶ نیستند.

به گزارش فارس، نیروی هوایی و دریایی آمریکا در حالی درصدد برنامه‌ای برای آماده نگه داشتن عملیاتی جنگنده‌های اف _۳۵ هستند که بر اساس برآوردهای صورت گرفته هزینه نگهداری این جنگنده‌ها در چهار دهه آینده معادل ۱۰۱۶ هزار میلیارد دلار است. بنوشته هفته نامه «دیپلمات» نسل پنجم جنگنده‌های چند منظوره رادار گریز برای نبردهای زمینی، عملیات شناسایی هوایی و ماموریت‌های دفاع هوایی طراحی شده و کمتر قابل استفاده در نبردهای هوایی مستقیم با جنگنده‌های دشمن است.

آخرین برآوردهای صورت گرفته در یک رزمایش هوایی بر فراز اقیانوس آرام در پایگاه نیروی هوای آمریکا در ژانویه ۲۰۱۵ نشان داده‌اند که جنگنده اف _۳۵ قادر به مغلوب کردن جنگنده اف _۱۶ در نبرد نزدیک هوایی نیست.

در این گزارش ۵ صفحه‌ای آمده است که تلاش برای حمله به جنگنده اف _۱۶ با توپ ۲۵ میلیمتری نیز غیر ممکن است.

به گزارش هفته‌نامه دیپلمات از دیگر عیب‌های برجسته این هواپیمای گرانقیمت ان است که هنگامی که یک هواپیمای جنگنده اف _۱۶ به هواپیمای اف _۳۵ حمله می کند،هواپیمای اف _۳۵ به خاطر کوچک بودن دماغه اش قادر به گریختن از دست جنگنده اف _ ۱۶ نیست.
 
کلمات کلیدی : اف _۳۵ +هواپیما+ جنگنده‌
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.