توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412108
تبریک نخست وزیر پاکستان به 'ترامپ'
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۴
نخست وزیر پاکستان دولت پاکستان با صدور بیانیه ای، رسما پیروزی دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه آمریکا را به وی تبریک گفت و تاکید کرد دولت پاکستان آماده همکاری با دولت جدید آمریکا است.

به گزارش ایرنا، در پیام محمد نواز شریف آمده است: از جانب دولت و ملت پاکستان، پیروزی دونالد ترامپ را انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تبریک می گویم.

وی پیروزی ترامپ در انتخابات را پیروزی مردم آمریکا توصیف کرده است.

همچنین بلاول بوتو زرداری رهبر جوان حزب تحریک انصاف نیز پیروزی ترامپ را تبریک گفت.

بلاول بوتو همچنین برای خانم کلینتون آرزوی موفقیت در ادامه مسیر فعالیت های وی کرده است.

پاکستانی ها هم مثل مردم بسیاری از نقاط جهان، از پیروزی ترامپ در این انتخابات متعجب هستند. تا روز قبل از انتخابات، بسیاری از مردم، رسانه ها و حتی تحلیل گران صاحب نام و سیاستمداران برجسته این کشور تصور می کردند هیلاری کلینتون بر کرسی ریاست جمهوری آمریکا تکیه خواهد زد.

نظر بسیاری از تحلیل گران این کشور حاکی است که نتیجه انتخابات آمریکا هرچه که باشد، برای پاکستان حکم نتیجه 'بد و بدتر' را دارد. این نوع نگاه، چیزی است که سیاست سازان، تحلیل گران و برخی مقام های رسمی پاکستان در اظهارنظرها و مصاحبه های خود با ایرنا و رسانه های مختلف پاکستان، به آن اذعان داشته اند.

تحلیل گران پاکستانی بر این باور بودند که هیلاری کلینتون گزینه 'بد' و دونالد ترامپ گزینه 'بدتر' برای پاکستان خواهد بود زیرا کلینتون یک دمکرات است و زمانی هم وزیر امور خارجه آمریکا بوده و سیاست ها و رویکردهای او برای پاکستان تاحدودی قابل پیش بینی است اما دونالد ترامپ علاوه بر اینکه مواضع تندی در قبال جوامع مسلمان دارد، پیش بینی سیاست های او برای پاکستان چندان آسان نخواهد بود.

واقعیت آن است که پاکستان می داند هیچ یک از دو نامزد مطرح در این انتخابات 'گزینه خوب' برای این کشور نیست و اسلام آباد فقط به این فکر می کند کدام یک از این دو گزینه می تواند 'ضرر کمتری' برای پاکستان داشته باشد.
 
کلمات کلیدی : پیروزی ترامپ + انتخابات آمریکا + نخست وزیر پاکستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.