توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 285407
رسانه‌ها ملزم به رعایت مصوبه شورای امنیت ملی درباره توافق هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۰
سخنگوی وزارت ارشاد رسانه ها را ملزم به رعایت ابلاغیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در خصوص منع انتشار مطلب علیه توافق هسته ای دانست.

حسین نوش آبادی، پیرامون ابلاغیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در رسانه ها در خصوص منع انتشار هرگونه مطلبی در مخالفت با توافق هسته ای ایران و کشورهای ۱+۵ و کم و کیف این ابلاغیه گفت: بعضی از موضوعات برای کشور از اهمیت فراوانی برخوردار است و مسائل حیاتی به شمار می رود و جزو موضوعات اساسی کشور تلقی می شود و لذا باید برای رعایت برخی مسائل در خصوص آنها، چارچوب هایی تعیین شود. اما اگر قرار باشد هر کسی پیرامون موضوعی که با امنیت ملی ما گره خورده، اظهارنظرهای مخالف منافع ملی بکند، قطعا باید جلوی آن را گرفت. تصمیمی که شورای عالی امنیت ملی هم در خصوص توافق هسته ای اتخاذ کرده، ناظر بر همین موضوع است.

سخنگوی وزارت ارشاد تاکید کرد: توافق هسته ای، توافق یک جریان سیاسی با یک کشور خارجی نیست بلکه موضوع مهمی است که زیر نظر رهبر معظم انقلاب و با تدابیر قوای سه گانه صورت گرفته و نمی تواند به راحتی مورد نقدهای ناروا قرار گیرد. طبیعی است که باید ساز و کاری برای نحوه پرداختن به این موضوع در رسانه‌ها فراهم می شد؛ چراکه همانطور که رهبر معظم انقلاب بعد از این توافق فرمودند، باید متانت و وحدت حفظ شود و نباید این مساله باعث دو دستگی و پراکندگی در جامعه بشود.

این مقام مسئول در وزارت ارشاد ادامه داد: در این تصمیم اخیر هم که از طرف ما به مطبوعات ابلاغ شد، موضوع تامین وحدت و حفظ منافع کشور گنجانده شده است. تاکید می کنم که مصوبات شورای عالی امنیت ملی برای همگان لازم‌الاجرا است و ما هم این مصوبه را بر اساس قانون مطبوعات در رسانه ها ابلاغ کردیم.

به گفته نوش‌آبادی، این مصوبه گامی است در جهت حفظ وحدت و متانت و دوری از دو دستگی و پرهیز از نفاق در جامعه.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.