توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408301
حضور رئیس جمهور برای دفاع از وزرای پیشنهادی در مجلس/بحث تغییر وزیر دیگری در دستور کار دولت نیست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۴
معاون پارلمانی رئیس جمهور از حضور روحانی برای معرفی و دفاع از برنامه‌های وزرای پیشنهادی دولت، به مجلس خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در گفت‌وگویی؛ درباره رأی نمایندگان به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: روز سه‌‌شنبه 11 آبان بر اساس قانون آیین‌نامه داخلی مجلس، نمایندگان به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور رأی اعتماد می‌دهند.
 
وی افزود: همچنین قرار است رئیس جمهور برای معرفی و دفاع از برنامه‌های وزرای پیشنهادی خود در مجلس حضور یابد.

امیری تصریح کرد: براساس آیین نامه مجلس موافقان و مخالفان نظرات خود را ارائه می‌دهند و وزرای پیشنهادی هم به معرفی خود و دفاع از برنامه‌های پیشنهادی می‌پردازند.
 
معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: طی چند روز گذشته وزرای پیشنهادی با فراکسیون‌های مختلف، کمیسیون‌ها، نمایندگان، رئیس و هیأت رئیسه مجلس گفت‌وگو و تبادل نظر داشتند همچنین به سوالات برخی نمایندگان پاسخ دادند.
 
امیری با بیان اینکه فضای مجلس برای رأی به وزرای پیشنهادی فضای خوبی است متذکر شد: امیدوارم هر سه وزیر پیشنهادی با نظر نمایندگان، رأی لازم را کسب کنند.
 
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به عدم اقبال وزرای پیشنهادی در گذشته برای کسب رای اعتماد مجلس آیا احتمال تکرار این عدم اعتماد وجود دارد، تأکید کرد: رئیس جمهور سه وزیر پیشنهادی را به اقتضای وضعیت کشور و ملاحظات ذائقه مجلس معرفی کرده است، لذا از آنجایی که رئیس جمهور کابینه را با رویکرد "تقویت" تغییر داده پیش‌بینی می‌شود وزرای پیشنهادی رأی لازم را کسب کنند.
 
معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا رئیس جمهور در پایان دوره دولت یازدهم کابینه را تغییر داد، گفت: اگر رئیس جمهور احساس کند در راستای حقوق مردم نیاز به ترمیمی وجود دارد طبیعتا بر اساس تکلیف، انجام وظیفه می‌کند. مسئله زمان چندان اهمیتی ندارد بلکه حقوق، مطالبات مردم و هدف وزارتخانه‌ها دارای اهمیت است.
 
وی در پایان با اشاره به زمزمه‌های تغییر احتمالی وزرای کابینه بیان داشت:  در دولت هیچ بحث دیگری به جز ترمیم کابینه و رای اعتماد به وزرای پیشنهادی وجود ندارد، رئیس‌جمهور تنها در این مورد تصمیم‌گیری می‌کند و بحث تغییر وزیر دیگری مطرح نیست.
 
کلمات کلیدی : دولت یازدهم+كابينه دولت +مجلس+ترمیم کابینه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.