توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497501
بارش باران در 7 استان/ طوفان شن در جنوب شرق کشور
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۴
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بارش رگباری باران در 7 استان امروز رخ می دهد.

مرتضی ضرابی در گفت و گو با میزان، اظهار داشت: روز گذشته شاهد بارش باران در شمال کشور،خراسان شمالی و ارتفاعات البرز بودیم. در استان گلستان بارش ها بسیار خوب بود و در مینو دشت این استان، 30 میلیمتر بارش باران گزارش شد. 

وی ادامه داد: پیش از این در مورد بارش سیل آسا در نیمه مرداد در شمال شرق کشور هشدار داده بودیم. امروز برای خراسان شمالی بارش رگباری پیش بینی می کنیم. 

کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور خبر داد و افزود: این سامانه در استان های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی فعال می شود. 

ضرابی با اشاره به اینکه در خوزستان کاهش دما رخ می دهد اما ممکن است گرمای هوا در برخی نقاط این استان تا 51 درجه، برسد، گفت: تهران روز گذشته 3 درجه، البرز4 درجه، اصفهان و قزوین 4 درجه خنک شده اما سنندج به علت وجود گرد و غبار 4 درجه گرمتر شد. 

وی در مورد وضعیت جنوب شرق کشور گفت: امروز شاهد وقوع طوفان شن به علت افزایش سرعت باد در جنوب خراسان جنوبی و مناطق شمالی سیستان وبلوچستان هستیم. بهتر است افراد ساکن این مناطق امروز کمتر از خانه خارج و در فضای باز قرار نگیرند.

 
 
کلمات کلیدی : هواشناسی ، بارش ،آب و هوا ، دمای هوا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.