توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422620
صرامی: پلیس آمار مصرف مواد مخدر در کشور را اعلام کند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۱
مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه پلیس قطعاً آمار ترانزیت مواد مخدر از کشور را دارد، گفت: هیچ خط قرمزی برای اعلام مصرف مواد مخدر در کشور وجود ندارد و پلیس می‌بایست آمار مصرف این مواد را اعلام کند.

حمید صرامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به میزان ورود مواد مخدر به کشور اظهار کرد: بر اساس آمارهای موجود حدود 37 درصد مواد مخدر تولید شده در کشور افغانستان وارد کشورمان می‌شود و در این میان نیز میزان کشفیات سالانه در ایران چیزی در حدود 600 تن انواع مواد مخدر است.

مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در پاسخ به این سوال که آیا آماری از مصرف مواد مخدر در کشورمان وجود دارد یا خیر اضافه کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا قطعاً آماری از میزان و حجم مواد مخدر ترانزیت شده از کشورمان در اختیار دارد و با توجه به این آمار می‌توان میزان مصرف مواد مخدر در کشور را ارائه داد.

وی با تاکید بر اینکه خط قرمزی برای اعلام مواد مخدر مصرفی در کشور وجود ندارد گفت: در یک برهه‌ای از زمان، پلیس به صورت رسمی آمار مصرف 700 تن مواد مخدر در کشور را اعلام کرد و هیچ خط قرمزی در این زمینه وجود ندارد.

صرامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آمار ورود و ترانزیت مواد مخدر به کشور در اختیار پلیس است، پلیس می‌بایست آمار مصرف مواد مخدر در کشور را اعلام کند.
 
کلمات کلیدی : اعتیاد + آسیب‌های اجتماعی + مصرف مواد مخدر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.