نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500830
عارف: وزیر دفاع برخی کشورها زن است و در کابینه ما هیچ زنی نیست!
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸
رییس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت: امروز جهان به سمتی رفته که برخی کشورها برای کاهش تنش‌ها، وزیر دفاع خود را از زنان انتخاب می‌کنند اما امروز در کابینه ما یک زن هم نیست که باید بررسی شود ریشه آن در کجاست.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، محمدرضا عارف رییس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان صبح امروز (جمعه) در کنگره مجمع زنان اصلاح طلب، اظهار داشت: برگزاری کنگره احزاب نویدی برای توسعه احزاب و جایگاه انان در نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی نظام کشور است.

وی اظهار امیدوراری کرد: انشالله به یک حزب فراگیر در گفتمان اصلاحات در آینده نه چندان دور برسیم. عارف به تلاش‌های مجمع زنان اصلاح طلب در شورای سیاست گداری اشاره و تصریح کرد: مجمع زنان اصلاح طلب در شورای عالی به ما کمک‌های زیادی کرد و علی رغم همه مسائل و مشکلات این تشکل در دستاورد‌ها عظیم بود.

رئیس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان با اشاره به رای آوری لیست امید در تهران در دو انتخابات مجلس و شورای شهر اظهار داشت: بانی و صاحب این سرمایه اجتماعی مردم هستند و باید این را قدر بدانیم اگر باورمان شود که شایستگی من بود که انتخاب شدم گرفتار می‌شویم و این گرفتاری در گذشته ما را به مسیر‌های وحشتناک سوق داد. نباید از سرمایه و استقبال مردم غافل نشویم.

وی خطاب به اعضای شوراهای اسلامی تهران و کلان شهر‌ها گفت: در تهران فضاسازی و هجمه‌ها را دیدید و ریشه آن روی افراد بود وقتی بنا شد نام نویسی کنیم که کسانی در لیست قرار بگیرند ٦٠٠ نفر ثبت نام کردند و این جزو افتخارات است همه باید بدانند این سرمایه به دلیل گفتمان اصلاح است و متعلق به هیچ حزبی تعلق ندارد.

عارف به برخی مسائل در زمان انتخاب رییس مجلس دهم اشاره و بیان کرد: کسانی در لیست امید بودند که در مجلس رو به رو امید قرار گرفتند.

رییس فراکسیون امید میگوید که همه باید پایند به گفتمان اصلاحات باشیم و نگرانیم که برخی از رفتار‌ها به گفتمان ضربه بزند. وی با تاکید بر اینکه تجربه سال ٨٠ نباید تکرار شود، گفت: رقیب و مشکلات جبهه‌ای می‌خواهد این انسجام را از هم بپاشد، همه موظف هستیم مسئولیت گفتمانی داشته باشیم.

رییس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان خاطرنشان کرد: شورای تهران می‌داند چه هجمه هایی سر لیست تهران به ما وارد شد. این امانت را باید حفظ کنیم، باید نشان دهیم در انتخابات درست امانت داری کردیم ما انتظار داریم یک صدا از ٦ عضو زن شورای شهر تهران بیرون بیاید.

وی بر این باور است که برای رسیدن به آن جایگاه باید تشکل‌های زنانه ایجاد شود و گفت: امروز به تشکل‌های زنانه در همه حوزه‌ها نیاز داریم، چرا باید نرخ اقتصادی خانم‌ها ١٤ / ٦ درصد باشد و آقایان بیش از ٦٠ درصد؟
عارف تاکید کرد: خانم‌ها امروز باید به جای رقابت با هم به رفاقت بپردازند و امروز زمان رقابت خانم‌ها با هم نیست، امروز زمان آن است که زنان اصلاح طلب پیشقدم برای گفت و گو با زنان اصولگرا شوند تا مشکلات در حوزه خود را برطرف کنند.

وی خاطرنشان کرد: امروز جهان به سمتی رفته که برخی کشور‌ها برای کاهش تنش‌ها وزیر دفاع خود را از زنان انتخاب می‌کنند، اما امروز در کابینه ما یک زن هم نیست که باید بررسی شود ریشه آن در کجاست.

رییس فراکسیون امید در پایان گفت: امروز من می‌خواهم برخی از این مسئولیت را متوجه زنان کنم، راهبرد زنان مشخص است و آن افزایش نرخ مشارکت زنان در عرصه‌های مختلف است و سهمیه ٣٠ درصد برای زنان در جهت مقابله با تبعیض جنسیتی ایجاد شد. برای رسیدن جایگاه اول در افق ١٤٠٤ نخست باید به بانوان مشارکت بدهیم.
۱۳۹۶/۰۵/۲۰ ۲۳:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۰ ۲۳:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۰ ۲۲:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۰ ۱۸:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۰ ۱۶:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۰ ۱۵:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۰ ۱۲:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۰ ۰۹:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۰ ۰۸:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۰ ۰۷:۴۳
 
 
کلمات کلیدی : کابینه، دولت دوازدهم، مجلس شورای اسلامی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۱:۵۳:۳۴
وزیر علوم خانم انتخاب شوند (4514525) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۲۱:۱۸:۳۸
در کشور ما زن برای مدیریت کلان مناسب نیستند (4515056) (alef-11)
 
محمد ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۲:۱۹:۴۱
سیاستمدارانی که به جای حل مشکلات مردم به جای درست کردن ویترین کابینه هستند!!! آقای عارف فکر میکنید از نظر مردم اگر نصف کابینه را هم زنان تشکیل دهند چه دردی از آنها دوا میشود؟؟؟ مشکل اصلی این است که جنابعالی با ژن مرغوبتان در دنیای دیگری به غیر از دنیای مردم ایران زندگی میکنید!!! (4514543) (alef-13)
 
حسن یوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۲:۳۵:۱۹
سلام بر آقای ژن خوب!! (4514558) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۲:۳۶:۵۱
آقای عارف هیچوقت نگفته اند چند شهید زن داریم ؟ اینقدر زن که از لیست امید به مجلس رفته اند یکبار هم که شده گزارش کار بدهند که در مجلس چکار میکنند. (4514562) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۳:۲۱:۱۵
همه چی رو به بازی گرفتین حالا نوبت زن شد
دست از این صحنه سازی ها و فریب کاری ها بردارید
با این حرفا چی رو می خواین ثابت کنید اینکه خیلی روشنفکرید
اصلاحات طبل تو خالیه هیچی نیستید (4514605) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۳:۳۰:۲۵
چه حرفا (4514618) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۴:۵۸:۲۳
اهای مردم بیایید بیشتر به من رای بدهید تا خواسته هایتان محقق شود. روحانی پیش از انتخابات.
سهم خواهی نکنید. زیر فشارم. روحانی بعد ازانتخابات.
سیاستمداران ما اصولگرا و اصلاح طلب ندارند. احمدی نژاد با روحانی هیچ فرقی ندارد. تا وقتی که مسوولان پاسخگوی اعمالشان در برابر مردم نباشند همینه که هست. (4514694) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۹:۱۳:۳۳
ما اگر در انتخاب وزير زن به برخي كشورها نگاه كنيم به امورات ديگر انها هم بايد نگاه كنيم مثلا خيلي از كشورها اقازاده ها با ديگر افراد جامعه تفاوتي ندارند ولي درايران اين اقايان تافته جدا بافته اند چون ژن بهتري دارند مثلا ما در ايران اقازاده بيكار نداريم در حاليكه خيل عظيم جوانان ايران بيكارند ويا اقازاده اي كه در ايران تحصيل كند ويا ساكن ايران باشد خيلي كم داريم ايا در ديگر كشورها چنين است؟ (4514932) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۲۰:۱۳:۰۶
کار خداست این آقا با این طرز فکر رئیس جمهور نشد (4514984) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۲۰:۱۵:۴۶
چی شد؟ حرف زدی بالاخره خدا رو شکر که بعد از 2 سال یه حرفی زدی از اقازاده ژن خوبتون چه خبر؟ (4514990) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۹:۱۹:۲۷
مشکل ما وزیر زن نیست همنطوریکه اکثر مردان انتخاب شده به دلیل عدم صلاحیت و رابطه و فامیلی فاقد کارایی و باعث نابودب و ضرر و زیان هستند اگر هم زن انتخاب شود از میان زنان فاقد صلاحیت خواهد بود ومشکل بدتر خواهد شد مشکل اصلی ما قانونمندی وشفافیت است که منجربه شایسته سالاری خواهد شد در شایسته سالاری ملاک شایستگی است نه مرد وزن باید روی این موضوع کار شود راه حل نجات کشور است وگرنه بحث حضور زن بدون این موارد از روی فریب یا نادانی میباشد (4515447) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته