توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 295046
آخرین وضعیت زائران مفقودی حادثه مکه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۳
معاون امور حج و زیارت سازمان حج گفت: از آنجا که سه فرد مفقودی ایرانی در نقطه اصلی حادثه قرار داشتند، به احتمال بسیار زیاد از جان باختگان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، حمید محمدی با اشاره به آخرین وضعیت زائران مفقودی گفت: با توجه به اطلاعات و سرنخ های به دست آمده و بر اساس آخرین جمع بندی ها سه زائر ایرانی در زمان حادثه در نقطه و مرکز اصلی سقوط جرثقیل حضور داشتند و از این رو بیشتر به نظر می‌رسد این سه زائر از آسیب دیدگان بسیار جدی این حادثه هستند.

وی در ادامه افزود: تلاش ها برای مشخص شدن وضعیت این سه زائر ادامه دارد و سعی میکنیم تا پایان امشب آخرین خبرها از وضعیت آنان جمع بندی و اطلاع رسانی کنیم. محمدی در پایان به وضعیت ۷ مجروح این حادثه که در بیمارستان های سعودی بستری هستند اشاره و تصریح کرد: حال عمومی این زائران خوب است و به احتمال زیاد چند تن از آنان به بیمارستان های ایران در مکه منتقل خواهند شد.

وقوع طوفان شدید عصر جمعه گذشته در مکه مکرمه منجر به سقوط یک بالابر در صحن مسجد الحرام شد که طی این حادثه تعداد زیادی از زائران کشورهای اسلامی کشته و زخمی شدند.

در پی این حادثه تلخ تاکنون تعداد جان باختگان ایرانی این واقعه به ۸ نفر رسیده است.
 
کلمات کلیدی : زائران، مکه، حج تمتع
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.