توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 418346
حسن زاده:عابدین تا اطلاع ثانوی محروم است/ رفتار غیرورزشی یک بازیکن ارتباطی به کم یا زیاد بودن نیروی انتظامی ندارد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۵
رئیس کمیته انضباطی گفت: بخشی از حوادثی که مربوط به تماشاگر باشد، مسئول کنترل آن نیروی انتظامی و مقاماتی که مسابقات را برگزار می‌کنند، هستند. اما رفتار غیرورزشی یک بازیکن ارتباطی به کم یا زیاد بودن نیروی انتظامی ندارد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن‌زاده - رئیس کمیته انضباطی گفت: به دلیل تخلف علی عابدین، وی از  امروز با دستور موقت صادر شده از حضور در میادین ورزشی و فعالیت و همراهی تیم خود به هر عنوان محروم بوده تا تصمیم گیری نهایی در خصوص تخلفات این بازیکن گرفته شود. تا این ساعت، هیچ  گزارشی  به دست ما نرسیده و منتظریم تا مسئولین برگزاری این دیدار، گزارش خود را هر چه سریعتر به کمیته انضباطی ارسال کنند.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه رفتار غیر ورزشی و ناجوانمردانه از سوی این بازیکن رخ داده و به راحتی زحمتهای یک تیم با چنین رفتارهایی به هدر می رود، مطمئنا کمیته انضباطی شدید ترین تنبیهات را خواهد داشت. با استناد به قوانین فوتبال، شدید ترین برخورد را در خصوص تخلفات این چنینی داریم.

رئیس کمیته انضباطی در ادامه بیان کرد: بازیکنی که در نیمکت ذخیره می نشیند، تکالیف متمایزی از تماشاگران دارد و رفتار غیر ورزشی او باعث می شود تا جو ورزشگاه و یا سالن مسابقه به هم بریزد. به این موضوع اشاره شده که عدم نیروی انتظامی کافی در سالن برگزاری مسابقات باعث شده چنین تخلفاتی صورت بگیرد که باید بگویم اصلا اینطور نیست. اگر یک یا 100 سرباز در سالن مسابقه حضور داشته باشند آنها موظف هستند امنیت سالن مسابقه و تماشاگران را بر عهده بگیرند نه تخلفاتی که بازیکنان انجام می دهند. بخشی از حوادثی که مربوط به تماشاگر باشد، مسئول کنترل آن نیروی انتظامی و مقاماتی که مسابقات را برگزار می کنند، هستند. اما رفتار غیر ورزشی یک بازیکن ارتباطی به کم یا زیاد بودن نیروی انتظامی ندارد.

وی در پایان گفت: بازیکنی که فوتسال حرفه ای در سطح کشور بازی می کند آن هم کشوری که جز سه تیم برتر جهان است، نباید چنین رفتار های نادرستی را انجام بدهد. این موضوع جای تاسف دارد و همانطور که در بالا اشاره کردم، کمیته انضباطی شدیدترین تنبیهات را برای متخلفین در نظر می گیرد.
 
کلمات کلیدی : اسماعیل حسن‌زاده+ کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.