نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 237248
«دانشنامه نقد ادبی» (از افلاتون تا به امروز)؛ بهرام مقدادی؛ نشر چشمه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۹
دانشنامه نقد ادبی
از افلاتون تا به امروز
نویسنده: بهرام مقدادی
نشر چشمه، چاپ دوم ۱۳۹۲
شمارگان ۱۲۰۰ نسخه
۲۸۰۰۰ تومان، چاپ دوم

فروشگاه اینترنتی شهر کتاب، این کتاب را تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

****

در طول دو دهه گذشته فرهنگ‎های گوناگونی زمینه مباحث تئوریک ادبیات، نظریه‎های ادبی، نقد ادبی و... منتشر شد‎ه‎اند. اما دانشجویانی که واحدهای درسی نقد ادبی راگذرانده‌اند می‎دانند، هنوز خلاء یک فرهنگ جامع نقدادبی که بتواند پاسخگوی دانشجویان و پژوهش‎های درسی و تحقیقی آنها باشد، احساس می‎شود.

گاه دانشجویان مجبورند از چند فرهنگ با حوزه‎های تخصصی نزدیک به هم استفاده کنند که بیش از هفتاد درصد محتوای آنها مشترک است. چرا که برخی مدخل‎ها در یکی آمده و در دیگری نه و خلاصه هر کس به سلیقه خود کاری کرده.

دانشنامه نقد ادبی (از افلاتون تا به امروز) تألیف دکتر بهرام مقدادی که نامی آشنا در حوزه ترجمه و تدریس در سالهای دور و نزدیک به حساب می‎آید، از جنبه‌هایی در این رابطه یک استثناء است و از کارآمدترین نمونه‎ها محسوب به‌حساب می‌آید.

مهمترین ویژگی‌های این فرهنگ است که برخی مدخل های آن کاملا تخصصی‌اند و در سال‌های اخیر در نقد ادبی رایج شده‌اند و اغلب آنها را نمی‌توان در یک فرهنگ معمولی اصطلاحات نقد ادبی پیدا کرد. سالها تجربه تدریس در دانشگاه و آشنایی با نیازها دانشجویان باعث شده تا در درجه نخست با فرهنگی روبه رو باشیم که به نیت پاسخ‎گویی به نیازهای آنها تالیف شده است و این مهمترین امتیاز کتابی است که حالا چاپ دوم آن نیز در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید
 
هما
۱۳۹۳-۰۵-۲۳ ۱۳:۰۰:۲۶
با تشکر
لطفا در مورد نقد ادبی و نظریات ادبی کتاب های بیشتری معرفی کنید. (2311343) (alef-15)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«دانشنامه نقد ادبی» (از افلاتون تا به امروز)؛ بهرام مقدادی؛ نشر چشمه