توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409797
تذکرات آیت‌الله مظاهری در دیدار اعضای هیئت دولت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۰
رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: اگر مسئولان در مواجهه با حرکات ناشایست با بزرگواری و با سعه صدر و بردباری برخورد کنند، از گسترش دامنه نزاع و اختلاف جلوگیری خواهد شد.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله حسین مظاهری در دیدار با معاون اول رئیس جمهور و جمعی از اعضای هیئت دولت با اظهار خرسندی و تقدیر از خدمات دولت یازدهم، تلاش هرچه بیشتر برای حلّ معضلات اقتصادی و معیشتی مردم را امری ضروری برشمرد و اظهار داشت: اصلاح و ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور، کاری است که نیاز به زمان و یک‌پارچگی برنامه‌ها و وحدت همه مسئولان مربوطه دارد.

وی با تأکید بر نقش اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در اصلاح مسائل اقتصادی افزود: اگرچه عمده تلاش و اهتمام برای اجرای اقتصاد مقاومتی بر دوش دولت است، ولی اجرای واقعی و کامل این سیاست‌ها مشروط به همکاری و هماهنگی همه قوا، نهادها و دستگاه‌های مسئول و از جمله مردم است که باید دولت را در این جهت یاری دهند.

رئیس حوزه علمیه اصفهان با تأکید بر ضرورت اصلاح امور بانکی به‌عنوان یکی از ریزبناهای اقتصاد بیان کرد: مسائل ربوی در بانک‌ها باید اصلاح شود تا بخشی از بیماری اقتصادی کشور درمان گردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، بر ضرورت مقابله همگانی با مفاسد اجتماعی و اخلاقی و همچنین مفاسد اداری تأکید کرد و با اشاره به اینکه دولت در این زمینه نیز نقشی مهم دارد، تصریح کرد: در این مسئله هم همگان باید به دولت کمک دهند تا آنچه در فضای اداری، اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی کشور می‌گذرد به‌سمت اصلاح هرچه بیشتر و مطابقت با ارزش‌ها و تعالیم اسلامی پیش رود.

آیت‌الله مظاهری اختلافات سیاسی را یکی از معضلات اساسی کشور برشمرد و با اشاره به ضرورت رفع اختلاف و چنددستگی میان مسئولان اظهار داشت: گسترش اختلاف که بعضاً همراه با اهانت و رفتارهای خلاف شرع است موضوعی نیست که بتوان به‌سادگی از کنار آن گذشت و همه باید در جهت رفع این اختلافات اقدام کنند و مانع بروز و ظهور اختلافات شوند.

وی راهکار مواجهه صحیح با اهانت‌ها و تهمت‌های افراد نادان یا مغرض را تقویت روحیه سعه صدر و حلم دانست و گفت: اگر مسئولان در مواجهه با این حرکات ناشایست با بزرگواری و با سعه صدر و بردباری برخورد کنند، از گسترش دامنه نزاع و اختلاف جلوگیری خواهد شد.

رئیس حوزه علمیه اصفهان در بخش دیگری از بیانات خود به معضل پیچیده آب در استان اصفهان اشاره و با یادآوری بعضی از وعده‌های قبلی وزرا و مسئولان دولتی در خصوص بهبود وضعیت آب استان اصفهان خاطرنشان کرد: مسئولان و مردم اصفهان هیچ‌گاه توقع ندارند حق دیگران به آنان تعلّق گیرد، بلکه خواستار حق خود از آب زاینده‌رود و توجّه دولت و مسئولان مربوطه برای برنامه‌ریزی هرچه بهتر و اقدامات زیربنایی برای موضوع آب می‌باشند.

وی رسیدگی به معضلات مردم و کشاورزان نجیب شرق استان اصفهان را لازم برشمرد و تأکید کرد: در شرایط کنونی که دولت قادر به رساندن حق‌آبه کشاورزان شرق اصفهان به آنان نیست، لازم است خسارت عدم کشت آنان به‌نحو مقتضی، جبران گردد.

به گزارش تسنیم، در این دیدار که تنی چند از اعضای هیئت دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، اسحاق جهانگیری با ارائه گزارشی از فعالیت‌های دولت، تلاش و برنامه‌ریزی برای اجرای اقتصاد مقاومتی، مبارزه با مفاسد اقتصادی، گسترش صادرات و کنترل واردات و هماهنگی برای اتحاد و انسجام داخلی به‌ویژه بین دولت و مجلس را از جهت گیری‌های اصلی دولت برشمرد.

همچنین حمید چیت‌چیان وزیر نیرو طی سخنانی، گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات وزارت نیرو در جهت اصلاح و بهبود وضعیّت آب استان اصفهان ارائه کرد.
 
کلمات کلیدی : آیت‌الله مظاهری+اعضای هیئت دولت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.