توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451592
آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۸
سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد:بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در هیات‌های اجرایی آغاز شده است.

سید سلمان سامانی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه ثبت نام از نامزدهای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابی و همچنین در ستاد وزارت کشور در کمال صحت و آرامش برگزار شد، اظهار کرد: اسامی و مشخصات این افراد به مراجع چهارگانه استعلام یعنی ثبت احوال، نیروی ا انتظامی ،دادگستری و وزارت اطلاعات ارسال شده است و این مراجع تا 18 اسفند فرصت دارند، نتیجه استعلام ها را در حوزه مربوط به خود اعلام کنند.

وی هممچنین افزود: از 15 اسفند بررسی صلاحیت این داوطلبان نیز در هیات های اجرایی آغاز شده و تا 24 اسفند ادامه خواهدداشت.

سامانی در بخش دیگری از اظهارات خود در خصوص انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز اظهار کرد: از کسانی که قصد ثبت نام در این انتخابات را دارند تقاضا داریم که قانونهای شوراهای شهر و روستا را مطالعه کنند تا نسبت به وظایف و اختیارات شوراها و حقوق و تکالیف نامزدها و منتخبین شوراها اشراف کامل پیدا کنند.

سخنگوی وزارت کشور با بیان این که این  انتخابات اولین انتخابات شوراهای شهر و روستا است که در آن ارائه گواهی سوءپیشینه  الزامی است اظهارکرد: ما مکلفیم از داوطلبان گواهی عدم سوء پیشینه که حداکثر سه ماه از تاریخ صدور آن اعتبار دارد را اخذ کنیم، بنابراین از کسانی که قصد نامزدی در انتخابات شوراها را دارند تقاضا داریم از هم اکنون برای اخذ گواهی سوءپیشینه اقدام کنند.

وی در پایان گفت: هماهنگی های لازم از سوی وزات کشور با سایر دستگاه ها اعم از قوه قضائیه نیروی انتظامی پلیس +10 و فرمانداری ها و بخشداری های سراسر کشور انجام شده تا خدمات رسانی مناسبی به داوطلبان این انتخابات ارائه شود.
 
کلمات کلیدی : انتخابات میان دوره ای مجلس + صلاحیت داوطلبان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.