توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 277091
مقصر شکست از داعش از نظر آمریکا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۵
جاش ارنست مدعي شد مسئوليت اوليه شکست در عراق برعهده نوري مالکي نخست وزير پيشين اين کشور است.

به گزارش پايگاه اينترنتي کاخ سفيد، جاش ارنست -- سخنگوي کاخ سفيد -- نوري مالکي، نخست وزير پيشين عراق را مسئول شکست از داعش در اين کشور معرفي کرد.

وي در اين خصوص اظهار داشت: "من بايد اذعان کنم نيروهاي جنگنده توانا،خوب آموزش ديده و مسلح شده در ميدان نبرد براي موفقيت راهبرد ما بسيار مهم است؛ اما بايد بگويم محور راهبرد ما اين است که دولت مرکزي بغداد که به ايجاد دولت فراگير و چند‌قوميتي و نيروهاي امنيتي چند‌قوميتي متعهد است، موفق شود.

بخشي از اين تلاش آنها بکارگيري نيروهاي عراقي براي نبرد است. در صورتي که آنها بتوانند در بين مردم مختلف عراق اعتماد ايجاد کنند و نشان دهند دولت مرکزي و نيروهاي امنيتي عراق به دفاع از همه مردم در عراق پايبند هستند، مي توانند در تلاش براي به خدمت گرفتن نيرو موفق شوند."

سخنگوي کاخ سفيد در ادامه افزود: "ترديدي نيست القاعده در عراق تا زمان حمله آمريکا به اين کشور وجود نداشت. علاوه بر اين، افراد باقيمانده القاعده شکست خورده در عراق داعش را تشکيل دادند. مسئوليت اوليه مسئله شکست برعهده نوري مالکي نخست وزير پيشين عراق است که نتوانست بر عراق به شيوه اي جامع حکومت کند. به خاطر اين رهبري ناکام وي، شکافي قوميتي در کشور به وجود آمد و اين کشور تضعيف شد و فضا براي رشد و موفقيت هاي داعش فراهم شد."
منبع: باشگاه خبرنگاران
 
کلمات کلیدی : داعش+ کاخ سفید+ عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.