نظر منتشر شده
۳۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 254654
معاون وزیر کار: ۷ میلیون بیکار در کشور داریم/ ۱.۵ میلیون فرصت شغلی دست افغانهاست
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۶
معاون کارآفرینی و توسعه اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ما در کشور هفت میلیون نفر 'بیکاره' داریم، افرادی که فاقد هرگونه درآمدی هستند.

به گزارش ایرنا، دکتر 'حسن طایی' روز پنجشنبه در بجنورد گفت: این افراد نه اشتغال دارند و نه مهارت، و در عین حال به دنبال اشتغال هم نمی گردند. او گفت: در اصطلاح خارجی به این گروه از بیکاران 'neet' گفته می شود که در دوره ای به دنبال کار می روند، ولی پس از مدتی به صورت ابر پراکنده شده و خبری از آنها نیست و در اصطلاح عامیانه به این بیکاران، 'علاف' نیز گفته می شود.

او گفت: این گروه بیکارگان می توانند برای بازار کار و اقتصاد ما مشکل ساز شوند و به نظر می رسد باید راهکاری اساسی برای مهارت آموزی و اشتغال این گروه اندیشیده شود. معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: براساس آمار برآوردی، حدود یک میلیون و ۵۰۰هزار فرصت شغلی در بازار کار ایران در دست افاغنه است. طایی گفت: البته بر اساس آمار، شمار افاغنه ساکن در ایران می تواند بیش از این رقم باشد که این میزان فرصت شغلی در دست آنان است.

او گفت: این گروه از اتباع خارجی، برخی از فرصت های شغلی سخت را در اختیار دارند که به نظر می رسد بیکاران ما در ایران کمتر به این نوع مشاغل علاقه مندند و یا حاضر به انجام آن نیستند.

او در عین گفت: کارفرمایانی که به دنبال به کارگیری کارگر خارجی برای واحدهای تولیدی خود هستند، باید مراحل قانونی را بگذرانند.
 
علی
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۲:۵۶:۳۹
ما تا کی باید جور این افاغنه رو بکشیم؟ کی برمیگردن به کشورشون؟ (2578286) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۲۰:۱۴:۳۳
این وزیر --- خجالتم نمی کشه که هی این فرصت شغلی افغان ها رو تکرار میکنه. آخه منی که فازغ التحصیل دکتری دانشگاه شریفم برم کارگری یا آبدارچی؟؟؟ بابا جان من بابام کارگر بود، من نمی خواستم کارگر باشم درس خوندم. گناه کردم؟؟ حرف مفت اشتغال زایی رو هم نیایین بزنین اینجا که حالم بد میشه. منه بدبخت با کدوم پول تولیدی راه بندازم، دستکاه بخرم. کدوم بانکی به من بدبخت وام میده؟ (2578994) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۲۱:۱۹:۰۱
یکی نیست بگه شما بعنوان وزیر که نباید اتقاد کنی خوب راهکار پیشنهاد بده (2579082) (alef-3)
 
صادقی
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۲۲:۱۱:۲۷
بیا بریم قم. تا بهت نشون بدم کارمندان اداره جات افغانی ها هستند و اکثر حقوق بگیران قمی افغانی... (2579151) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۲ ۱۲:۲۷:۳۷
شما هم بیا بوشهر تا نشانت بدهم که 100درصد افغانیهای مقیم بوشهر، کارگرند و اغلب شان نیز صبح باید میدان امام بایستند بلکه کسی بیاید و آنها را برای حمالی و کارگری برای یکی دو روز و به صورت موقتی استخدام کند. (2579872) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۲ ۱۲:۲۴:۵۹
عزیز برادر، چرا جوگیر می شوید؟ کاری را که افغانها در ایران انجام می دهند، چندتا ایرانی انجام می دهد؟ از این 15 میلیون فرصت شغلی، بیش از 90درصد آن «حمالی» است، یعنی کاری که تعداد اندکی ایرانی از چند استان در جنوب غرب و غرب کشور به دنبال آن می روند. وانگهی این 7 میلیون بیکار ایرانی نیز اغلب فارغ التحصلانی هستند که ابداً و هرگز حاضر نیستند یک دقیقه نیز جای یک افغان کار کنند. با این وصف، پیدا کنید پرتقال فروش را ! (2579870) (alef-3)
 
نسیم شمال
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۳:۲۰:۲۶
ببخشید اون فرصت های شغلی که دست افغان هاست مخصوص کارگران ساختمانی و فعله گری و کارهای پست وسخت است نه کاری که بتوان برای مثلا فارغ التحصیل فوق لیسانس رشته ی مدیریت از دانشگاه های دولتی استفاده کرد الان چالش اساسی روی اشتغال این هاست نه افراد بی سواد و زیر دیپلم .باید مشاغلی ایجاد کنید که حداقل به آن راقب باشند و شایستگی آنها در جامعه زیر سوال نرود و از آن استقبال شود.با این اوضاع مطمئن باشید مشکل بیکاری حل نمی شود .نه اینکه جوان های ما کاری نیستند بلکه کاری آبرومند و با شرف می خواهند و در این کار همه باید با هم برابر باشند حتی بچه و فرزند نمایندگان و ریس رونسا و .. (2578328) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۹:۳۶:۴۴
موافقم ،ضمن آن كه هيچكدام از اين شغلها نه بيمه دارندو نه هيچ گونه مزايا ،ضمنا ظاهرا ايشان كسانى مثل پيكهاى موتورى و مسافر كشهاى غير مجاز را كه بدون هيچ پوشش بيمه يا مزاياى شغلى صرفا بصورت خويشفرما كار ميكنند را شاغل محسوب كرده (2578930) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۲ ۱۱:۳۷:۵۹
چـــــــــــــــــــــــــــرا فکر می کنید افغانها در ایران کارگرند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بسیاری از افغانها امروز در شغلهای اداری وارد شده اند
تشریف ببرید ورامین ---- پاکدشت ------- دماوند
در بسیاری از مراکز خدماتی این جاها دختران و پسران افغانی در حال انجام کارهای اداری هستند (2579814) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۴:۰۴:۳۸
ما حداقل 16 ملیون بیکار داریم
در ضمن کاری که افعانها انجام می دهند را هیچ ایرانی حاضر نیست انجام دهد.البته در 10 سال آینده افغانستان از ما جلو می زند و ما باید برای کار به افغانستان برویم.افغانستان در مسیر درستی قرار گرفته و در سایه سیاستهای درست پیشرفت می کند. (2578423) (alef-10)
 
ali
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۴:۱۱:۱۵
خدا رو شکر 7 میلیون که چیزی نیست شما همین کشور زیمباوه رو ببینید حتما بیشتر از ما بیکار دارند (2578437) (alef-10)
 
farshad
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۴:۱۸:۰۳
وروز به روز هم به این تعداد اضافه میشه و شما معاون محترم و وزیر محترم تر هم هیچ راهکاری ندارید که با حدود 700 ویا 800 هرارنفری که هر سال به این بیکارها اضافه میشوند چه کنید(فارغ ا لتحصیلان دیپلم. لیسانس . فوق لیسانس و دکترا) مرحبا به این تدبیرتان (2578448) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۴:۴۰:۵۰
اگر افغانها نبودند کی کارهایمان را انجام میداد؟ (2578503) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۴:۴۲:۱۵
با این حرف ها می خواین بار سنگین این کم کاری و عدم تدبیر رو به گردن جوانان این سرزمین بندازین؟(بقول معروف :توپ رو به زمین ما انداختی؟) (2578508) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۹:۴۵:۴۴
والا به خدا ....
ببخشید که به دنیا اومدیم و درس خوندیم ... (2578952) (alef-3)
 
حمید
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۴:۴۷:۰۴
این تعصب بی جای ما ایرانیها وبیگانه پرستی ما را فدای بیگانگان کرده چرا ما باید جور 1.5میلیون افغانی را در زمانی که مردم ما کلی بدبختی دارند بکشیم فقط برای اینکه سازمان ملل باریک ا... بگوید (2578515) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۲ ۱۱:۴۲:۴۴
فقط بخاطر تعریف سازمان ملل است که افغانها ایران را پاتوق خود کردند (2579824) (alef-3)
 
رسول
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۴:۵۳:۵۴
کارگران افغانی زیادی در تهران مشغول کارند،اینها یا غیر مجاز وارد شده اند،که بایست اخراج شوند،یا اگر قانونی وارد شده اند،چرا با اینهمه بیکار داخلی،بهآنها مجوز اشتغال میدهیم؟!از ماست که بر ماست.... (2578537) (alef-10)
 
دکتر نیکو
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۵:۱۲:۵۷
آقای دکتر طلایی عزیز : بنده هم که مدرک ph.D از دانشگاه تهران دارم بیکارم . همه بیکارها بی مدرک و بی مهارت نیستند . اتفاقا دنبال کار هم زیاد رفتم ولی چون پارتی نداشتم موفق نشدم . (2578564) (alef-10)
 
خسروسلجوقی
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۲۱:۴۷:۳۲
بردار عزیز از دکتری شما همین بس که یک نام طایی را طلایی می خوانی و می نویسی همین مهارت با دقت دیدن و با دقت خواند و با دقت نوشتن را داری یا نداری؟
شما مدرک داری ولی مهارت نداری البته من گناه شما نمی دانم بلکه نظام اموزشی فشلی که بجای مهارت آموزی مدرک دهی را باب کرده مقصر است (2579106) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۶:۰۱:۰۵
1- علاف به لحاف دوزهای دوره گرد میگفتند! علاف های کنونی بیکاران نا امید ازیافتن کار هستند.علتش را هم پیدا کنید
2-اگرافاغنه را به عنوان مهاجرپذیرفته اید موظف هستیدبرایشان اشتغال هم ایجادکنید وگرنه ...
3-فرض کنیدفرافکنی مسئولین کار را با اخراج افاغنه پذیرفتیم! وبه جای تک تک آنها ایرانی به کار گمارده شود آیا مشکل حل می شودآن هم ایرانیهای بیکار که همه بالای دیپلم هستند؟ (2578650) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۶:۲۹:۴۰
من اینو با صداقت عرض میکنم و تجربه شخصی دارم.
افاغنه واقعا با جدیت و بدون ناز و ادا کار میکنند اونهم کار مفید و بدرستی. نوش جونشون اون مزدی که میگیرند. من بشخصه در کارگاهم هر کارگر افغانی را با سه کارگر محلی اگه جایگزین میکردم، باز کار اون افغانی را انجام نمی دادند در ضمن کلی هم ناز و ادا در میاوردندو پول بیشتری هم طلب میکردند. (2578686) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۶:۴۸:۳۲
دست مقامات ایران دردنکند ازهمه ی انهاکمال تشکرراداریم که درعین حال که خودمان هفت میلیون بیکارداریم به فکر اشتغال اتباع بیگانه هستن. خدایی کجا چنین مسیولان دلسوزی دردنیا پیدا میشود که هم وغمشان برطرف کردن نرخ بیکاری اتباع بیگانه است نه برطرف کردن نرخ بیکاری جوانان خودشان ؟ (2578717) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۲ ۱۱:۴۶:۲۸
معلوم نیست چرا درهای کشور به روی هر بیکار افغانی باز است (2579831) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۷:۵۱:۴۱
تحصیلکرده های بیکار چکار کنند مثل اینکه کلا فراموششون کردید (2578787) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۲۰:۰۴:۰۹
خدایا منم هم الاف و بیکارم فوق لیسانس فیزیک (2578979) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۲۱:۰۲:۲۰
آخه اون مهندس و دکتر تحصيلکرده مياد جاي افغاني بدبخت وايسه کارگري و بنايي و ... که بيکاري رو گردن افغانها ميندازين ؟! (2579061) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۲ ۱۱:۴۷:۲۴
مگر انواع مشاغل تخصصی ساختمان شغل نیست که آن را دودستی به افغانی دادیم؟ (2579835) (alef-3)
 
غزل دختر لر
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۲۳:۳۸:۳۲
هفت هزار ویک نفر.من رو از قلم انداختین نامردا (2579295) (alef-3)
 
غزل دختر لر
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۲۳:۴۲:۳۵
ببخشید.هفت میلیون ویک نفر.من رو هم به لیست اضافه کنید هیچ جا ثبت نام بیکاری نکردم. (2579302) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۲۳:۴۸:۴۲
اينا رو بايد از كشور بندازيم بيرون وگرنه اينجا رو هم مثل افغانستان ميكنند (2579315) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۲ ۰۱:۲۷:۴۸
ادب داشته باشیم. افغان ها نور چشم ما هستند. (2579435) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۲ ۰۷:۲۵:۳۴
خدا كنه از افغانستان ديگه عقب نيفتيم. (2579511) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۳-۱۰-۱۲ ۱۱:۰۶:۰۲
پولی را که از سازمان ملل بابت افغان ها میگیریم خوبه ولی خوشان بد هستند ؟!!! (2579755) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۲ ۲۰:۴۳:۵۶
اگر افغانها از ایران بروند، تمام کارهای ساختمانی تعطیل می شود. فکر کرده اید افغانی ها در ایران نان دولت را می خورند؟ چند ایرانی سنگ نما کار، گچ کار، بلوک کار، سفیدکار بتون ریز و... ماهر و متخصص داریم که می گویید این فرصتهای شغلی دست افغانیهاست؟! (2580676) (alef-3)
 
موسوی
۱۳۹۳-۱۱-۲۹ ۲۰:۵۳:۱۰
آقای وزیرکار آقای ربیعی نزدیک بر ۹۰ کارگر قرار دادی کارخانه «فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران» واقع در شهرستان ری طی دو ماه گذشته پس از اتمام قرارداد کارشان در آستانه سال نو بیکار شدند.مهندس فرهادی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران هم پس از اخراج کارگران در تاریخ ۹۳/۸/۲۸ در همایش ملی کارآفرینی و تولید ملی به عنوان کارآفرین بر‌تر کشور انتخاب و معرفی گردیدند.آقای ربیعی شمااز اخراج کارگران کارخانه پارس سرام قرچک اطلاع دارید یا بی خبر هستید . شما مگروزیر کار نیستید پس چرا کارخانه قند ورامین تعطیل شد وچهارصدتا کارگر بیکار شدند. آقای ربیعی چرا در طول یکماه در قرچک وورامین دوکارخانه پارس سرا م وکارخانه قند ورامین کارگران رابیکار کردند. (2690731) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.