نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 371050
14سالگی؛ سن آغاز اختلالات روانی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: بیش از ۵۰ درصد اختلالات روانی در افراد، در سنین زیر ۱۴ سال رخ می دهد و اورژانس های اجتماعی می توانند در کاهش اختلالات نقش ایفا کنند.

به گزارش میزان، حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: سنین کودکی در شکل گیری رفتار افراد تاثیر زیادی دارد و بر اساس مطالعات صورت گرفته، بیش از ۵۰ درصد اختلالات روانی در افراد از سنین زیر ۱۴ سال آغاز می شود.

وی افزود: اورژانس اجتماعی می تواند در راهنمایی خانواده ها به منظور برخورد با کودکانشان نقش تاثیر گذاری ایفا کرده و به کمک خانواده ها بیاید.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اقدامات صورت گرفته به منظور راه اندازی واحدهای مشاوره در مدارس سراسر کشور خاطرنشان کرد: معتقد هستیم تمام مدارس کشور باید به واحدهای مددکاری و مشاوره مجهز شوند و در این راستا آماده همکاری با وزارت آموزش و پرورش هستیم.

مسعودی فرید در خصوص اقدامات صورت گرفته شده در سازمان بهزیستی کشور به منظور شناسایی کودکان دارای اختلالات رفتاری اذعان کرد: در مهدهای کودک اقداماتی را آغاز کرده ایم و در کنار آن، آموزش های مهارت های زندگی نیز در مهدها به دانش آموزان ارائه می شود.

وی تاکید کرد: اختلالات رفتاری در افراد مقدمات بسیاری از آسیب ها در کشور را فراهم می کند و باید برای کاهش آن در کشور اقدام شود.
 
کلمات کلیدی : سلامتی+سلامت روان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۵:۳۱:۵۱
اختلالات در ايران در ١٤ سالگى ودر امريكا ٣٠ سالگى (3817208) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.