توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483281
کورکر: برجام الزام آور نیست
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۷
نماینده ارشد حزب جمهوریخواه آمریکا در سنای آمریکا گفت: او (ترامپ) حتی نیاز ندارد که برای خارج شدن از این توافق (برجام) دست به اقدامی اجرایی بزند ،تنها کاری که لازم است انجام دهد این است که آن را نادیده بگیرد و تحریم‌ها را اعمال کند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری هیل، سناتور باب کورکر نماینده ارشد حزب جمهوریخواه آمریکا در سنای آمریکا در جلسه سنا گفت: من به عنوان نماینده سنا به شدت با توافق هسته‌ای ایران مخالفت کرده‌ام.

سناتور کورکر افزود:  این توافقنامه شرایطی را بر سیاست آمریکا در خاورمیانه (غرب آسیا) تحمیل کرده است. لازم است که خاطر نشان شود که توافق هسته ای ایران مانند توافق تغییرات جوی پاریس نیست. من فکر نمی کنم که تعداد زیادی از مردم در کشور ما و یا افراد بسیاری در جهان متوجه این مسئله باشند که این توافق غیر الزام آور است و تنها توسط یک نفر و از طریق بکارگیری قدرت اجرایی او تبدیل به قانون شد. این قانون به آسانی و با امضای یک مرد دیگر و از طریق استفاده وی از قدرت اجرایی‌اش می‌تواند از میان برود.  در واقع از بسیاری جهات  خارج شدن از توافق هسته‌ای ایران بسیار راحت‌تر از خارج شدن از توافقنامه تغییرات جوی پاریس است.

وی افزود: در نظر بگیرید که رئیس‌جمهور برای خروج از این توافقنامه ملزم به انجام اقداماتی نباشد.

کورکر افزود: من فکر می‌کنم که بسیاری از آمریکایی‌ها متوجه این مسئله نیستند. او حتی نیاز ندارد که برای خارج شدن  از این توافق دست به اقدامی اجرایی بزند.  تنها کاری که لازم است انجام دهد این است که آن را نادیده بگیرد و تحریم ها را اعمال کند.
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۰۸:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۰۸:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۰۸:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ۲۱:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۲:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۰۷:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۰:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۰۸:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۴ ۲۱:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۰۸:۲۰
 
 
کلمات کلیدی : کروکر+برجام+ترامپ+تحریم ایران+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.