توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 147284
اخراج جمشید چالنگی از صداي آمريکا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۲۴
مشرق نوشت: اخراج يک مجري با سابقه تلويزيون صداي آمريکا رسما به وي ابلاغ شد. برخي محافل ضد انقلاب مدعي اند اين اخراج ها زير سر جمهوري اسلامي است!

وبلاگ «سبزنامه ايرانيان» وابسته به اميرعباس فخرآور در اين باره نوشت: «جمشيد چالنگي روز جمعه ۹ مارس حکم اخراجش را از مدير وقت بخش فارسي صداي آمريکا، استوديو رديش دريافت کرد. چالنگي پنج ماه پيش با توطئه عناصر نفوذي جمهوري اسلامي در صداي آمريکا و همچنين لابيست هاي جمهوري اسلامي در واشينگتن از کار خود معلق شده بود و حالا حکم اخراجش را دريافت کرد. تعليق و اخراج جمشيد چالنگي با مخالفت شديد مديريت وقت اين بخش، رامين عسگرد مواجه شده بود اما کمپيني در پس پرده با مديران صداي آمريکا به پرونده سازي براي چالنگي مشغول بودند که در نهايت با نظر معاون اجرايي کل صداي آمريکا، استوديو رديش که در حال حاضر سرپرستي بخش فارسي را به عهده دارد، چالنگي از مجموعه صداي آمريکا حذف شد. در ماه هاي اخير با حذف جمشيد چالنگي و کامبيز حسيني از صداي آمريکا و بايکوت خبري افرادي چون شاهين فاطمي، رضا پهلوي، اميرعباس فخرآور و... شاهد افت شديد کيفيت برنامه ها و تعداد بينندگان بخش فارسي صداي آمريکا بوده ايم».
وبلاگ مذکور اضافه مي کند: ماه گذشته رامين عسگرد در اعتراض به دخالت هاي بيجاي استوديو رديش از سمت خود استعفا داده است. بنابر شنيده ها، ستاره درخشش، سيامک دهقانپور، علي سجادي و اعضاي نفوذ کرده ناياک در صداي آمريکا از دلايل اصلي پرونده سازي براي جمشيد چالنگي بوده است. سه ماه پيش با پادرمياني چهره هاي شناخته شده سياسي رامين عسگرد تصميم به بازگرداندن جمشيد چالنگي به مجموعه صداي آمريکا را داشت که رفتار خودخواهانه محسن سازگارا سبب شد تا اين تلاش ها بي نتيجه بماند.
در همين حال چالنگي با انتشار متني، توضيح در باره دلايل اخراج خود را به آينده موکول کرد.
گفته مي شود اخراج جمشيد چالنگي در ارتباط با شکايت يکي از مجريان زن صداي آمريکا بوده است.
يادآور مي شود به دنبال بازگشت برادر اميرعباس فخرآور به ايران و لو دادن برخي اطلاعات مربوط به اپوزيسيون، فخرآور متهم شده که نفوذي جمهوري اسلامي است.
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته