نظر منتشر شده
۸۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 191212
ما و نيمه شعبان عاشورايي مصر
محمد صادق کوشکي، 5 تیر 92
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۲۴
1- تهاجم يزيديان زمان به مراسم نيمه شعبان در روستاي ابومسلم استان جيزه مصر و قتل وحشيانه چهارتن از شيعيان مظلوم مصر زماني رخ داد که همه به شکل عميقي خواب بوديم!
 
آن قدر عميق که حتي به اندازه «البرادعي» ليبرال و «عمرو موسا‌هاي» آمريکايي نسبت به اين جنايت فجيع و علني واکنش نشان نداديم! آن قدر مست جشن نيمه شعبان بوديم که نديديم برادران شيعه ما را به جرم تشيع و ابراز ارادت به ساحت مهدي موعود(عج) تکه تکه کردند!
 
2- بدون ترديد فرمان اين جنايت هفته پيش و با حضور «مرسي» در تجمع دشمنان تشيع در قاهره صادر شد! همان همايشي که به صراحت تمام کفر و ارتداد شيعيان جهان در آن مطرح و  مورد تاييد رئيس جمهور مصر قرار گرفت!
 
3- اين جنايت با حضور پليس مصر (به عنوان تماشاچي) و در روز روشن و در ميان کوچه و بازار انجام شد و جماعت جاهل تکفيري آزادانه و بدون هيچ مانعي در ارتکاب آن بر يکديگر سبقت مي‌گرفتند و شعار «شيعيان کافرند» و «شيعيان را بکشيد» سر مي‌دادند! آن هم در برابر دوربين‌هايي که اين جنايت را ثبت و ضبط کردند! و اين يعني همه چيز از قبل هماهنگ شده و هيچ کس نگران حضور در اين جنايت دسته‌جمعي نبود!
 
4- در اين ميان و بدون هيچ ترديدي سکوت کامل ما (دولت ما، سياسيون ما، رسانه‌هاي ما، حوزه‌هاي علميه و روحانيت ما، دانشگاهيان ما و خلاصه همه مايي که عنوان تنها نظام شيعي جهان را يدک مي‌کشيم!) در برابر حمايت رئيس جمهور مصر از تکفيريان و يزيديان و اعلام شيعيان به عنوان کافر و مهدورالدم زمينه ساز چنين جنايت کم‌نظيري محسوب مي‌شود! چرا هيچ کس اين اقدام مرسي را محکوم نکرد؟ چرا هيچ کس به دولت مصر و رئيس جمهور جاهل آن در خصوص حمايت از  تکفير شيعيان اعتراض نکرد؟! آيا اين سکوت عمومي مشوق مرسي و ياران تکفيري او براي تبديل نيمه شعبان امسال مصر به «عاشورا» نبود؟
 
5- در اين ميان سکوت محض احمدي‌نژاد، رئيس مجلس، وزارت امور خارجه و رئيس جمهور منتخب در برابر اقدامات رئيس جمهورمصر به هيچ وجه قابل پذيرش نيست. آيا اين عزيزان امکان صدور يک بيانيه چند خطي را هم نداشتند؟ آيا احمدي‌نژاد نمي‌توانست اندکي از زمان چند ساعته مراسم تقدير از خدمات خودش را به محکوم کردن اقدامات شيعه‌ستيزانه «مرسي» اختصاص بدهد؟ او و اطرافيان «بهاري‌اش» که در سخنراني‌هاي پي در پي به حساب منتقدان و مخالفان داخلي خود رسيدند! چه اشکالي داشت اگر چند دقيقه هم عليه«مرسي ضد شيعه» سخن مي‌راندند؟! آن آقايي که ساعتي را به توصيف رجعت احمدي‌نژاد در عصر ظهور اختصاص داد نمي‌توانست چند کلمه هم در مذمت شيعه‌کشي در مصر داد سخن بدهد؟!
 
6- آيا سکوت رئيس جمهور منتخب در برابر اين فاجعه نشانه‌اي از سياست خارجي آينده ايشان است؟ يا  نمادي از غفلت ايشان در برابر مسائل اساسي جهان اسلام؟ آيا ايشان به عنوان يک روحاني شيعه در اين باره موظف به موضعگيري نبودند؟
 
7- بايد در اقدامي هماهنگ دولت، مجلس، حوزه، روحانيت، دانشگاه، جناح‌هاي مختلف سياسي، رئيس جمهور منتخب و... به جدي‌ترين شکل ممکن به اين جنايت و زمينه ساز آن (رئيس جمهور مصر) واکنش نشان دهند! واکنشي که لااقل جبران کننده اندکي از غفلت و خواب عميق ما در برابر اقدامات شيعه‌ستيزانه «مرسي» باشد!
 
رهگذر
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۳:۳۳:۳۶
روز نیمه شعبان امسال روز شادی اسرائیل شد و روز عزای شیعیان

واقعا مظلوم بودند یه جا خوندم خونه ها رو آتیش زدن و جنازه مردها رو روز زمین کشیدن
تاریخ مظلومانه بنی هاشم تکرار شد (1475282) (alef-10)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۷:۰۱:۳۴
متاسفانه آموزه های دینی وهابیت توسط علمای دینی آل سعود و افراد بی هویت سلفی تکفیری توسط زر و زور و تزویر ، برای عملیات درحوزه‌های گوناگون جغرافیایی انتخاب می شوند و عامل اصلی خشونت در دنیا به شمار می‌روند که در واقع پیاده نظام کشورهای غربی که منافع شان با تغییر حکومت در مصر به خطر افتاده است .
چون فرقه وهابیت بر اساس دو هدف یکی ظاهری و دیگری باطنی تشکیل شده است. در هدف ظاهری وهابیت عبارت است:از اخلاص در توحید و جنگ با شرک و بت پرستی ، ولی در هدف باطنی و پنهان کشتار مسلمانان و افروختن آتش فتنه و جنگ در بین آنها که از نظر فکری قائم به سه اصل است.
1- اصل اول: اصل اطاعت مطلق از ولی امر است. براساس آموزه های دینی آل سعود ولی امر دیروز انگلیس و امروز امپریالیسم جهانی امریکاست و براین اساس طالبان وهابیون والقاعده بردگان امریکایی به حساب می آیند.
2- اصل دوم: تکفیر مخالفان و قتل آنان است. لذا وهابیون بر اساس راهنمایی های امریکا و صهیونیسم بیشترین توجه خود را به قتل شیعیان و تکفیر آنان متمرکز کرده است و به اختلافات شیعه و سنی دامن می زنند.
3- اصل سوم: اصل القاء و بی اعتبار سازی عناصر عقل و اندیشه و جایگزین کردن سلفیه است. در صورتیکه منظور از سلف، صحابه باشد. آنان که هرگز معصوم از خطا نبودند. پس نقش عقل کجاست؟
لذا وهابیت بر اساس آموزه های دینی غلط علمای آل سعود در راستای سیاست های صهیونیسم حرکت می نماید و علمای آنان از فاسدترین خلق خدایند.
انتظار ما از دولت مردان ما حمایت از مردم مظلوم شیعه مصر و پیگیری موضوع با درایت وتدبیر در مجامع بین المللی است. (1475720) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۹:۱۴:۳۵
القاعده و تکفیریها هر روز بیش از پیش چهره صهیونیستی خودشان را نشان میدهند اگر چه به ظاهر دم از اسلام میزنند ولی در باطن کثیفشان چیزی جز مسلمان کشی و ضدیت با اسلام متعالی نیست.
نشان دادن چهره خشن از اسلام و وحشی جلوه دادن مسلمانان از هدفهای اصلی این فرقه هاست و بر همه به خصوص مسئولین واجب است که از هر ابزاری برای بر ملا کردن هدف شوم این شیطان صفتان استفاده کنند. (1475934) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۱۱:۳۹:۴۱
این مسایل هیچ ربطی به غربی ها و... ندارد. چرا شما عادت کرده اید کج فهمی، حماقت و جهالت سلفی ها و تکفیری ها را به گردن غربی ها بیاندازید؟ آنچه که امروز به نام سلفی و تکفیری می بینیم، ریشه در یک دهه پس از رحلت رسول اکرم(ص) دارد و هیچ ارتباطی با غربی ها ندارد. اسلاف تکفیری ها، همان کسانی اند که شبانه خلیفه سوم (عثمان) را ترور کردند و برای انتقام از علی(ع) پیراهنش را بر سر چوب نمودند. آن وقت هم غربی ها به آنها دستور می دادند؟! (1476776) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۴-۰۷ ۲۰:۳۹:۲۳
این اصول خنده دار را خودت برای وهابیت اختراع کردی یا خودشون بهت گفتن، اگه قراره فقط برای ابراز بیزاری حرف های غیر مستند و بافتنی بگین و احساس تخلیه شدن کنین، اشکال نداره! اما وظیفه خودتونو انجام ندادین. وظیفه ما شادی کردن برای تولد امام زمان نیست، بلکه افزایش معرفت و عمق بخشیدن به آن است، و تا به حکمت وجود امام پی نبرده و احساس نیاز واقعی به ایشان نداشته باشیم، و فقط در هر مناسبتی یا مراسمی یا اتفاقی به ابراز احساسات بپردازیم کافی نیست! مظلومان زیادی در جهان از مسلمان و غیر مسلمان و شیعه و غیر شیعه مورد ظلم واقع میشوند و امام زمان منجی همه مستضعفان (مظلومان) است و زمین را پر از عدل و داد خواهد کرد همچنان که پر از ظلم و جور شده است.

نویسنده محترم مقاله احساس تکلیف خود برای پاسخ به مظلومیت شیعان را با نیش و کنایه بر همه مسئولین نظام که تنها از یکی نام نبردند همراه کردند و همه عزیزان نیز با احساسات پاک با ایشان همراه شدند. اما اگر ایشان اهل معرفت هستند و شما نیز! آیا باید خود بر ولی امر خود سبقت گرفته و خود را محق تر به ستاندن حق مظلوم از مرسی و ... بدانند و آیا نشینده اند: "المتقدم عنهم مارق و المتاخر عنهم زاحق و الازم لهم لاحق" یعنی از شادی کردن و غم خوردن مهمتر درس اطاعت و همراهی با امام و ولی امر است که اولین شرط بندگی نیز اطاعت است. (1478740) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۴-۰۸ ۰۷:۳۷:۱۶
چرا دوست دارید در این آتش بدمید:

محکومیت از طرف الازهر و مرسی
در عین حال موج محکومیت ها در برابر این جنایت وحشیانه آغاز شده است، هرچند به نظر می رسد برخی گروه های سیاسی در مصر هم سعی دارند از خون این شهدای مظلوم شیعه برای تصفیه حساب های حقیر سیاسی خود سوء استفاده کنند.
در این بین دانشگاه الازهر مصر این حرکت قرون وسطایی را محکوم کرده و در بیانیه ای با اعلام اینکه این ماجرا را با نگرانی پیگیری می کند، اعلام کرده است «این عمل جنایتکارانه که از طرف برخی ها صورت گرفت، از گناهان کبیره و از بزرگترین منکراتی بود که از طرف شرع حکیم تحریم شده است، از نظر قانونی جرم است و قانون اساسی هم آن را جرم می داند.» در ادامه بیانیه ی الازهر آمده است: «اسلام و مصر و مصری ها قتل به سبب عقیده یا مذهب یا فکر را نمی شناسند و با این قبیل اتفاقات غریبه اند. هدف از این اتفاقات از بین بردن ثبات کشور در این لحظات حساس و کشاندن ما به سمت فتنه هاست و باید همه، چه حکومت چه ملت، نسبت به آن هشیار باشند.» الازهر در ادامه بیانیه اش خواستار تحقیق فوری درباره این قضایا و «اشد مجازات» برای کسانی شده است که جرمشان اثبات شود.
از طرف دیگر، رئیس جمهور مصر (که بسیاری مسئولیت غیر مستقیم این قضایا را به جهت همراهی اخیر وی ب جریان سلفی بر عهده او می دانند) هم بیانیه ای صادر کرده و این قضیه را به شدت محکوم نموده است. در بیانیه ی ریاست جمهوری مصر تأکید شده که آنچه رخ داده کاملا با روح تسامح و احترامی که ملت مصر با آن شناخته می شود در تضاد بوده است، ملت مصری که همواره به میانه روی و اعتدال مشهور بوده است.
ریاست جمهوری مصر به شدت این قبیل اقدامات جنایتکارانه را رد کرده و تأکید کرده که به دستگاه های مربوطه دستور داده شده است که قضیه را پی گیری کرده و انجام دهندگان این «جنایت زشت» را دستگیر و به سرعت تحویل عدالت دهند.
نخست وزیر مصر هم جزو کسانی است که طی بیانیه ای این «جنایت کریه» را محکوم کردند. در بیانیه هشام قندیل آمده است: «این جنایت کریه، با اصول و تعلیمات تمامی ادیان آسمانی مخالف است و با روحیه ی دینی متساهل مصری ها هم که برای صدها سال در مصر وجود داشته در تعارض است.» در این بیانیه، هشام قندیل همچنین «رد قاطع» خودش را پیرامون سخنرانی های نفرت پراکن و تحریک کننده به خشونت و برانگیزاننده ی عربده های طائفه ای (که با جامعه ی مصری سنخیت ندارد) هم ابراز نموده است. (1479048) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۳:۴۷:۱۹
متن احساسی بود!!! (1475321) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۸:۱۴:۳۸
اما اظهار نظر شما اصلا احساسی نیست و از اعماق تفکر و تعقل شما بر آمده است. (1475827) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۸:۳۷:۱۱
بله ولی مگر احساس بده؟
مگر امام علی نفرمود از شنیدن تعدی و ظلم به یک زن اهل کتاب اگر مرد مسلمان بمیرد جا دارد! بله باید در برابر این ظلم احساس انسان به غلیان در آید و خونش به جوش بیاید. (1475858) (alef-10)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۹:۱۰:۴۸
کاری که کرده اند به هیچ وجه زیبنده یک انسان وحشی هم نیست چه برسد به یکنفر مسلمان . ولی این کار نباید باعث شود عکس العمل شتابزده انجام دهیم که منجر به کشتار بیشتر گردد . به هر حال باید از این فرصت عاقلانه و به سود اسلام استفاده گردد و از کارهای احساسی اجتناب شود. ضمنا ما ها هم نباید با مقدسات بقیه ادیان و مداهب و غیره بصورت تکفیری و دشنام گویی برخورد کرده و موجبات تحریک عوام الناس را بوجود آوریم . همانطوریکه خداوند به رسولش میفرماید کار تو تبلیغ است و بس . (1475924) (alef-10)
 
مرادپوریان
۱۳۹۲-۰۴-۰۸ ۰۲:۲۱:۰۹
مجید جان اگر یه نگاهی به تحولات منطقه خصوصا از دید بمب گذاریهای پاکستان و عراق مینداختین به این نتیجه میرسیدن که بالای 90 درصد این جنایتها علیه شیعیان بوده است.
نه اینکه جنایتها رو بخوایم به پای اهل سنت بنویسیم که ننوشتیم و نمینویسیم ولی وهابیت کور دل با هدایت شیخکهای وهابی سعودی و صهیونیستی(نگین شعار که همین بس که وهابیت یه تیر هم سمت صهیونیستها شلیک نکرده) روزانه شیعیان رو تو منطقه ترور میکنن. ما اگر میخواستیم به دام این بازی کثیف بیفتیم فرصت و امکانات فراوانی داشتیم. ولی نباید خشممون ر. از این ترورهای ناجوانمردانه فروبخوریم و بی تفاوت رد بشیم. (1478991) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۸ ۱۲:۰۲:۱۸
حقیقیت در فکر توست (1479382) (alef-13)
 
واکسی
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۳:۵۲:۰۵
کدام خدا گفته که به خاطرش بنده ها به جون هم بیفتند ؟به من چه کی مذهبش چیه ؟کردار درست یک خداپرست باعث گرایش دیگران به خدا میشه . به ضرب تیغ و تیر نمیشه کسی را به راه راست هدایت کرد . حتی اگر وانود کنه که دین شما را پذیرفته ، ایمانش زورکیه و ارزشی نداره .کسی که ادعا میکنه کفار و منافقین را بکش ، باید بهت میگفت : اگر میخوان بکشندت باهاشون بجنگ و از خودت دفاع کن .در غیر اینصورت حتما غرضی و مرضی داره .
دین خدا اسلامه . یعنی دین سلامت و تسلیم و صلح !آرامش و خوشی برای همه ،نه فقط برای خداپرستان ، نه فقط برای مسلمانان ، نه فقط برای تسنن یا تشیع . برای همه .
بهترین راه برای فروختن سلاح و کسب درامد ، فتنه انگیزی بین مردم و تفرقه افکنی بین ملتهاست .دریغ از یک جو فهم و درک بین این ملتها که با خریت تمام به جون هم می افتند و همدیگر را به قتل می رسونند . (1475329) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۳:۵۳:۰۶
ایا اگاهی ما نیز کامل است ؟بخاطر اوردم چند ماه پیش در همین سایت سوالی مطرح کردم که چرا بین اخوان المسلمون سوریه که با شیعیان دشمن هستند و اخوان المسلمین مصر که دنبالشان به راه افتاده ایم فرق قائلیم ؟ مورد حمله متدینی هم قرار گرفتم که حتی چرا فرق مسلمون با مسلمین را نمیدانم؟! (1475333) (alef-6)
 
homay
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۳:۵۵:۵۴
واقعا تاثر برانگیز است از این همه جهالت و فقر فرهنگی ما مسلمانان ... ما مسلمانانی که پیامبرمان ما را امت واحده خواند به دور از هر فرقه گرایی و تشتت مذهب ....

حالا کار به جایی رسیده است که یک مسلمان مسلمان دیگر را طوری می کشد که انگار کینه ی دیرینه ی با او دارد و جالب است اینکه این کینه فقط برای کشتن شیعیان است و اینان غیر مسلمانان را بر شیعیان ارجع تر می دانند حتی بی دینان را .. چه بسا وقتی در بعضی کتب اهل تستن به صراحت این موضوع ذکر شده است و که دعوت شیعه در دعوت کفار وارد است ....

اینها عواملی است که ما مسلمانان همچنان از اسلام واقعی به دور باشیم و برای نشان دادن مسلمانیتمون یکدیگر را تکه و پاره کنیم ... اینجوریست که ما کشورهای مسلمان هیچ وقت پیشرفت نمیکنیم چون هنوز اندر خم یک کوچه ایم .... هنوز به جای اینکه همدیگر را برادر در دل خطاب کنیم و متحد باشیم هر کشوری ساز ی برای خود کوک میکند و .....

مگر مسیحیان فرق مختلفی ندارند ؟؟؟ پس کو دعواهای آنها ؟؟؟

چرا مایی که دینمان اینهه بر دوستی و صلح و برادری تکیه کرده اما بازخوردش در اذهان جهانی جز خشونت و کشتار و برادر کشی چیز دیگه ای نباشد ؟؟؟

جالب است که همه ی این کشتارها از جانب این شاخه های تندروی تسنن هستش ... تا حالا شنیده اید شیعیان از این کارها انجام دهند ؟؟؟

الف بی انصافیست نظرم را تایید نکنی (1475342) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۴:۰۴:۲۸
شیعه همیشه مظلوم بوده و هست.
اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ (1475367) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۰ ۲۳:۰۷:۴۶
بابا قتل مذهبی و جنگ مذهبی همیشه تو تاریخ بوده. اختصاص به مذهب خاصی هم نداره (1485149) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۴:۰۴:۳۵
در بند 4 یک بار گفتی رییس جمهور منتخب رو دوباره در بند پنج تکرار کردی چرا؟اقایان اصولگرا ما کاملا شما رو رصد میکنیم همان طور که با رییس جمهور خودتان رفتار کردید با رییس جمهور منتخب ما رفتار کنید (1475368) (alef-6)
 
محمود
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۱۲:۴۸:۳۰
خداوندا همه ما را از کج فهمی ، بدبینی مفرط و در همه حال ، جناح بینی

محافظت بفرما (1476917) (alef-10)
 
منهاج
۱۳۹۲-۰۴-۰۷ ۰۹:۳۵:۲۹
آخه آدم چقدرباید کوته فکر باشه؟
تورو خدا یه کمی وسعت نگاه داشته باشید.
رئیس جمهور من ، رئیس جمهور تو چیه؟
چون به روحانی رای دادیشد رئیس جمهور تو؟ الان بحث سر مظلومیت شیعیانع اون وقت شما دنبال باند و حزبی؟
واقعا جای تاسف داره ........... (1478138) (alef-10)
 
هادي
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۴:۱۵:۱۷
سلام
با تشكر از اظهار نظر به موقع آقاي دكتر كوشكي. شيعه در تمام نقاط جهان خاكريز مبارزه ما با كفر و ظلم و جور جهاني است. اگر ما در اين خاكريزها با دشمنان تفكر عاليه و صلح جوي شيعه كه به حق تفكر رسول خدا صلوات الله عليه است مبارزه نكرده و حداقل اعلام موضع و اعلام محكوميت نكنيم، دنياي كفر هر روز حلقه محاصره بر عليه شيعه را تنگتر خواهند كرد و چه بسا روزي خداي نكرده در كشور خودمان مجبور به مبارزه با آنها باشيم. بسيار بجاست كه هم دولت فعلي و هم رييس جمهور منتخب در اين رابطه واكنشي نشان بدهند. خداوند انشا لله جاهلين زمان را به سزاي اعمالشان برساند. آمين (1475401) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۲۲:۵۰:۲۲
برادر ! بگویید رسول خدا صلوات الله علیه و آله (1476188) (alef-6)
 
ابوالفضل
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۴:۲۹:۲۸
باتاسف واندوه فراوان وارزوی نابودی تمام سلفبان جهان . زمانیکه اقای احمدی نزاد به مصر رفته بود . درحضورایشان مفتی نادان مصری کم اهانت به شیعیان نکرد. ورییس جمهور واکنش قاطع نشان ندادند. انوقت شما چه توقعی از دولت دارید. (1475433) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۰۷:۱۵:۵۰
شما برای اونها آرزوی مرگ میکنید و اونها برای شما...
فرقتون باهم چیه خب؟
تنها قدرتش رو ندارید وگرنه همون رفتار ازتون سر میزد
امیدوارم انسانها عقایدشون رو برای خودشون نگه دارند... (1476472) (alef-6)
 
ياسين
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۱۰:۵۵:۳۲
با سلام
بايد در سرزمين شيعي
با پدر و مادر شما چنين كاري كنند
تا بفهميد دردمندي شيعيان رادر سرزمينهاي اهل سنت
درغير اي صورت هيچ فهمي براي شما نيست. برادر سني من (1476691) (alef-10)
 
سلمان شکیبا
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۴:۳۹:۵۳
دل آدم آتش می گیرد وقتی می بیند عده ای به نام دین چنان حرکتی نشان می دهند که انسان احساس حقارت می کند.
چند نفر را به هر دلیلی بگیرند زیر کتک در خیابان روی زمین بکشند و آنها را زیر ضربات بی رحمانه و مکرر به قتل برسانند، خانوادۀ آن ها را تصور کنید زن پریشانی را تصور کنید که ببیند برادرش، پدرش ویا فرزندش این گونه زیر مشت و لگد بخاطر شادی از میلاد امام زمانش، مظلومانه جان دهد توسط مسلمانانی که پیامبرش فرمود: اگر در جایی مسلمانی فریاد بزند ای مسلمین به دادم برسید و کسی پاسخش را ندهد او مسلملن نیست!
ما چگونه فریاد ها و ضجه های شیعیان مظلوم را تحمل می کنیم؟!
چگونه صدای شکسته شدن استخوان های شیعان را زیر مشت و لگد تکفیری ها تحمل می کنیم؟!
(1475453) (alef-10)
 
گلی
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۵:۱۷:۵۰
چرا فقط به احمدی نژاد میگی

علمای حوزه چرا ساکتن (1475532) (alef-10)
 
بابك اسداللهي نژاد
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۵:۱۹:۱۲
هر چند از مخالفان سايت الف هستم ولي اين مطلب رو اينجا مينويسم
من يه مجموعه شعر دارم با عنوان من كيمم به تركي كه وصف شخصيت هاي مختلفه كه بعضي هاش به من الهام مي شه كه در وبلاگم قابل دسترسه
http://sagakhaneh.mihanblog.com/extrapage/mankimam
پارسال بعد از اينكه اسلام گرا ها در انتخابات مصر پيروز شدند من خيلي خوشحال شدم اما قبل از اجلاس جنبش عدم تعهد در شبهاي قدر شعري به من الهام شد كه منو خيلي نگران كرد و اون شعر اين بود
من رئيس جمهور مصرم مرسي ام
عاشق حفظ مقام و كرسي ام
جان فدا اولدوم ز بهر حفظ پست ( براي حفظ پست جان فدا هستم)
سيز بيلون آمريكانون من خرسيم (شما بدونيد كه من خرس آمريكا هستم)
البته تو جاهاي مختلفي چه قبل و چه بعد از اين شعر اين خصلت كثيف خودش رو نشون داد
قبل ملاقات با ملك عبدالله
بعد نامه به شيمون پرز
و حالا ....
در ويكي پديا مي خواندم از علائم ظهور يكي كشته شدن رئيس جمهور مصر است آيا آن رئيس جمهور مبارك است يا مرسي
اينطور كه نشون ميده سر مرسي بيشتر به تنش سنگيني ميكنه تا مبارك
الله اعلم (1475537) (alef-13)
 
عادل
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۵:۲۴:۳۸
این حادثه اگر برای یک سنی در ایران می افتاد ازاسلام آباد تا الجزائر و ازمکه تا واشنگتن را ماه ها مشغول ایران میکرد بله شیعه مظلوم تاریخ است ولی مرده نیست ای کاش حد اقل مراجع قم به الازهر برای تکرار نشدن این حوادث تذکری بدهد (1475547) (alef-10)
 
کاظم
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۷:۵۵:۵۳
سلام

جناب آقای عادل
من هم جنایت اعمال شده علیه شیعیان مظلوم را محکوم میکنم، اما صرفنظر از محتوی پیام شما، بنظر من درست نیست که مکه مکرمه را با جایی مثل واشنگتن همردیف بنویسید. امیدوارم که این فقط یک اشتباه سهوی باشد و اصلاح نمایید

با آرزوی سلامتی و فرج امام زمان (ع) (1475785) (alef-10)
 
عادل
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۰۲:۲۰:۱۳
منظورم همصدایی حکام ومفتی های عربستان وامریکا بود (1476422) (alef-6)
 
منصور
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۸:۲۳:۲۳
برادر عزيز در كشور ما همه ايراني هموطن برادر وخواهر هم نژاد وطبق قانون اساسيب هر دين و مذهبي در لواي قانون زندگي ميكنيم بكار گيري اين كلمات خواسته دشمنان براي بروز اختلاف است كه همه بايد از آن پرهيز نمايند قياس اعمال وحشيانه صحيح نيست ونبايد انرا حتي تصور نمود عاقبت كار ظالمين مشخص است (1475838) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۰ ۲۲:۳۰:۲۷
اتفاقا اين حادثه با ابعاد بسيار وسيع تري در ايران عصر صفويه افتاد. تاريخ شاه اسماعيل را بخوانيد كه چه فجايعي در حق ايرانيان آن زمان كه اكثرا سني بودند آورد. اگر قرار است جنايت را محكوم كنيم بايد همه نوعش را محكوم كرد. (1485106) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۵:۳۵:۳۶
کشتار مسلمانان دیگر یک امر عادی شده و به نظر نمی رسد بیانیه دادن کار ساز باشد
حالا چون در مصر رایج نبوده اینگونه موضع می گیرید؟
در عراق را چرا نمی گویید که هر روز شیعه و سنی کشته می شوند؟
در افغانستان و پاکستان چرا نمی گویید؟
در چین چرا نه؟
در سوریه در لبنان و ....؟
ما که به اخبار کشته شدن مسلمانان به دست یکدیگر خسته شدیم و دیگر برای ما تیتر یک به حساب نمی اید کاملا یک امر عادی شده و به نظر بنده بخش زیادی از آن به تندرویهای برخی کانالهای ماهواره ای از هر دو طرف است و معمولا در سیاست کلی هیچ کدام از این کشورها چنین چیزی دیکته نشده
اگر فقط یک ساعت به برخی از این کانالها نگاه کنید به راحتی حکم ارتداد همدیگر را صادر می کنید باید جلوی تندوری و تحجر اینگونه کانالها گرفته شود و بیانیه دادن معمولا دخالت در امور یکدیگر تلقی می شود و هیچ مشکلی را حل نمی کند.
در پی صدور بیانیه های مختلف علیه دولت بحرین تنها چیزی که عاید کشور شد اتهام دخالت در امور کشورهای حاشیه خلیج بود و کشتار همچنان ادامه دارد
برخی مسائل باید ریشه یابی شود و در صدد حل آن برامد وگرنه یک بیانیه فقط تنش را بیشتر می کند (1475572) (alef-13)
 
ایرانی...
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۵:۳۵:۵۰
باید بگویم که با دیدن این صحنه ها دل من به درد آمد اما لازم است که زمینه های ایجاد وعملی کردن این ذهنیت در یک مسلمان موردبررسی قرارگیرد که چگونه دو نفر که به یک خدای واحد معتقدند اینجوری به جان هم میافتند؟ (1475574) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۵:۳۸:۴۷
خیلیها فقط اسمشون شیعست ولی اگر باد یه زمانی از یک طرف دیگه بوزد ممکن است همینهایی که فقط در نام شیعه هستند، تبدیل به وهابی یا سلفی بشوند چون منفعتشان در آن است. امان از منافقان ، خدایا نجاتمان ده (1475579) (alef-6)
 
eraj
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۵:۴۵:۱۱
برادر محمد صادق انگار شما بويي از مصلحت يا بهتر از آن تقيه يا سياست را فراموش نموده ايد ؟ (1475590) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۵:۴۸:۳۳
خدایا کافران و ضد شیعیان را به سزای اعمال ننگینشان برسان
اللهم عجل لولیک الفرج (1475594) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۵:۵۴:۱۱
سلام از روزی که این مرسی تکفیری به حکومت رسیده است مسئولین کشور در برابر تمام توهین ها و ... کوتاه آمده اند . نمی دانیم این چه مسلمانی است که ایشان و امثالشان یدک میکشند اگر اسلامی که این گروه برگزیده اند که یکسره در حال قتل عام در عراق , سوریه , مصر , فلسطین , لبنان , افغانستان و ... هستند باید گفت این اسلام , اسلام شیطانیست مگر نه اینکه در حدیثى از پیغمبر اكرم (ص) نقل شده كه فرمود: «لزوال الدنیا اهون على اللَّه من قتل امرء مسلم؛ از بین رفتن جهان در پیشگاه خدا از كشتن یك فرد مسلمان كوچكتر است» و نیز میفرماید: «لو ان رجلا قتل بالمشرق و آخر رضى بالمغرب لاشرك فى دمه؛ اگر كسى در شرق جهان كشته شود و دیگرى در غرب به آن راضى باشد شریك خون او است» (المنار ج 5 ص 361). " (1475601) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۵:۵۷:۴۱
خدا کند ا قای روجانی که ملبس به لباس روحانیت شیعه است دلسوز شیعیان بسیار بسیار مظلوم جهان باشد تنها تکیه گاه انها ایران تشیع است نذارید یک مشت از خدا بی خبر و بی نهایت وحشی و سنگ دل هر کاری دلشان بخواهد با اقلیت شیعه مظلو م انجام دهند انها از حمایت همه فاسدان دنیا بر خوردارند ولی شیعیان واقعا مظلومند در دنیا (1475606) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۰۷:۳۸:۱۴
ج. ا . ا تا حالا فقط شعار داده واز شعار دهندگان تمجید کرده !! امام بود که دم از وحدت مسلمانان می زد و برایش تلاش می کرد وسعی در پاک کردن خرافات و دروغ از چهره شیعه داشت که متاسفانه هدف ایشان پیگیری نشد ! فعلا خود ما شیعیان هم با هم وحدت نداریم چه برسد به غیر ! شیعه تا زمانی که از نظر اقتصادی وسیاسی قوی نشود همواره در اقلیت وفشار باقی می ماند . (1476486) (alef-6)
 
1360
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۶:۱۲:۰۵
متحدان غربی باید متوجه باشند اگر این سلفی ها به جای برسن دنیا رو به خاک و خون میکشن
شیعه دمکرات ترین مذهب اسلامه اگر میبینین کاستی داره از بد اجرا کردن من و شماست نه از دین (1475639) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۰۲:۴۳:۵۵
یکی از بزگترین کاستی ها هم این بوده که شبه روشنفکران دینی ما سعی کردند شیعه رو تا تحقق نظر غربی ها حقیر کنند.
قدرت های غربی خودشون دیکتاتور و دیکتاتور پرورند. و دلیل اصلی اختلافات و فجایع منطقه در حال حاضر، دخالت آنهاست. ما اول باید تو دهن غربی های دیکتاتور پرور بزنیم، بعد خود دیکتاتورهای منطقه میرن تو سوراخ موش. (1476428) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۰۷:۴۱:۰۸
غرب ومتحدانش از حقبقت شیعه آگاهند واگر از سلفی وتکفیری حمایت می کنند به این دلیل است که می دانند آنها به سبب اعمالشان بهترین وکم خرج ترین وسیله برای ضربه به اسلامند . (1476490) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۶:۱۵:۵۷
افرین الف واقعا دل هر شیعه با شنیدن این خبر درد می اید واقعا دولت مردان ما نمی توانستند این جنایت را محکوم کنند واقعا متاسفم (1475646) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۶:۲۰:۵۷
جدا از مذهب هموطن خودت را میکشی؟ (1475653) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۸:۳۹:۱۰
اینها واقعا حیوان هستند چه میفهمند انسانیت و اسلام و هموطن را!!!!!!! (1475861) (alef-10)
 
بابک
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۶:۲۶:۳۴
حرفهای شما درست است ولی به نظر من بیشتر از دولت یا رییس جمهور منتخب (که مسئولیتی ندارد و دارد) جامعه مدنی باید در مقابل این عمل وحشیانه موضع بگیرد.
آقای حجت الاسلام والمسلمین خاتمی می تواند موضع بگیرد به هر صورت بانی گفتگوی تمدن ها و رئیس مرکز باید اینجا صحبت کند. دیگر نهادهای مدنی کشور باید وارد موضوع شوند.
درست فرمودید که حوزه های علمیه باید موضع بگیرند هر چند موضع گیری تنها کافی نیست. البته از حق نگذریم حوزه های علمیه ما و حوزه های علمیه عراق و ... در این موضوعات خیلی ضعیف عمل کردند و نتوانسته اند پیام محبت شیعه را به جهان اسلام منتقل کنند.متاسفانه صدای روحانیون تندرو مثل آقای .... بلندتر از همه شنیده می شود. این موضوع با توجه به دسترسی به اینترنت در همه جای دنیا واقعا جزوه ضعف های حوزه علمیه است.
نمی دانم چرا همه منتظر دولت هستند اگر اون کاری کرد که خب اگر نه دیگر هیچ، همه طلبکار می شوند. جنایات مشابهی که در سوریه رخ داد هم چندان مورد توجه قرار نگرفت ما باید قوی تر عمل کنیم. در عرصه فضای مجازی علیه این قبیل اقدامات وحشیانه به زبان های عربی و انگلیسی حضور داشته باشیم و محکوم کنیم. یا حتی موردی که در کشور جنوب شرق آسیا رخ داد باید پررنگ ظاهر شد و قویا جلوی آن را گرفت. (1475665) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۶:۲۷:۱۵
چه اسم خوبي گذاشتيد. عاشوراي نيمه شعبان. شهادتشان مبارك.

برادر شما چقدر ساده اي. اين آقايان اگر واكنش نشان دهند كه منافعشان به خطر مي افتد. بله ما فهميديم كه ويژگي كه افرادي رجعت مي كنند نعوذ بالله سكوت در مقابل ظلم است . (1475670) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۶:۲۷:۱۹
اللهم عجل لولیک الفرج (1475671) (alef-10)
 
سعيد
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۶:۴۸:۰۰
بنام خدا
جناب آقاي كوشكي
ما خواب نبوديم بيداربوديم .اما رسانه در دست ما نبود .رسانه ملي به تخيلات و برداشت هاي خودش از موضوعات پرداخته بود.رسانه ملي سعي دارد به جاي انعكاس حقايق ، چيزهاي بما بگويد كه خودش مي خواهد. شايد خودش و ما بعضي وقت ها دلمان خوش شود.
مدت هاست در اطرافمان هم كيشانمان و هوطنانمان را . در پاكستان، افغانستان ، عراق ، لبنان ، يمن ، بدست طالبان ، القائده ، بعثي ها
و آمريكايي ها و مزدوران آنها مظلومانه مي كشند . اما بقول شما همه خوابيم.
خواب بودن دو نوع است .يكي اينكه چشم و گوش شما نبيند و نشنود وديگر آنكه عقل و انديشه بخواب رفته باشد. بنظرم خواب ما خواب دوم است باضافه كمي خوشخيالي.
البته بنده نوعي از افراط و افراط گرايي و تحجر فكري بيزارم و دوست ندارم مردم ما خداي نكرده در چنين وادي وارد شود اما خود را بخواب زدن هم چندان جالب نيست.
از صدا و سيما هم بشدت ناراضي هستم كه چرا بدون درك شرايط فكري رييس جمهور مصر ، مرسي و هم حزبي هايش ، هلهله شادي راه انداخته بود و تصور مي كند هركسي كه ريش دارد مسلمان است و در جهت تحقق بهار اسلامي فعاليت مي كند. (1475703) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۷:۰۴:۲۰
خداخواروذليلشان كند (1475724) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۷:۳۰:۴۴
اونروزی که از روی کار اومدن این سنی های تندرو بجای حسنی مبارک خوشحال بودید باید فکر این روزهارو میکردید (1475756) (alef-6)
 
بنده خدا
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۷:۳۵:۳۵
واي بر ما كه تنها به محكوم كردن اينگونه جنايتها اكتفا كرديم.
مطمئنا اگر اقدام جدي صورت نگيرد روز به روز بر اينگونه جنايتها عليه مسلمانان
افزوده ميشود.
اللهم عجل لوليك الفرج... (1475762) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۷:۳۸:۴۲
البته فرمایش شما درسته. من هم خیلی ناراحت شدم این خبر رو دیدم. ولی اولا ما که در اون لحظه جشن های نیمه شعبان علم غیب نداشتیم بدونیم مصر چه خبره؟! دوم اینکه مثلا ما مردم چه کار می تونیم بکنیم؟ مسئولین چه کار می تونن بکنن؟ البته محکوم کردن از طرف مسئولین کوچکترین کاریه که متاسفانه نشد. اما به نظرتون محکوم کردن و شعار دادن و کارهایی از این دست فایده ای داره؟!!! باید یک کار دندانشکن و اساسی کرد تا اینها به غلط کردن بیفتن! اما چه کاری؟ (1475763) (alef-10)
 
آرش
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۷:۴۲:۲۳
قابل توجه آقایانی که دائم می گن بیداری اسلامی در راستای انقلاب اسلامی و عقبه ی اونه.عمرن زمان مبارک از این اتفاق ها در مصر نمی افتاد.اینم حاصل بیداری اسلامی مصری ها و حکومت جناب مرسی (1475766) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۷:۴۶:۵۵
لعنت خدا بر این جنایتکاران باد.شهادت گوارایتان باد عزیزان من (1475771) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۷:۵۱:۱۸
واقعآ اسف بار است..باید فکری کرد. (1475777) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۸:۰۲:۰۴
برای جلوگیری از تکرار جنایت فجیعی که در جیزه ی مصر علیه تعدادی از شیعیان مظلوم رخ داد همه علمای دین شناس جهان تشیع موظفند در کلیه رسانه های گروهی بصورت فردی یا در میزگردها و سمینارها و کنفرانسهای محلی و منطفه ای و جهانی برای روشنگری تمام مسلمانان و پیروان سایر ادیان الهی نسبت به حقیقت مذهب مترقی تشیع دامن این مذهب مظلوم را از آلودگیهای خرافات و بدعاتهایی که افراد و گروهای جاهل و غافل و سودجو ، در تضاد و تعارض آشکار با آیات صریح قرآن کریم و با داده های سنت وسیرت صحیح و معتبر و مستند پبامبر اکرم (ص) و امامان از اهل بیت اطهر آن حضرت (ع) ، در گفته ها و سخنرانیها و کتابها ، به این مذهب نسبت می دهند با بیان حقایق و رسوا سازی مستند و مستدل اباطیل تطهیر و پاکسازی نمایند تا بتوانند جلوی آدم کشی و تکفیر را که علیه شیعیان مظلوم توسط متحجران و مزدوران از خدا بی خبر انجام می گیرد با یاری خداوند یکتای توانا بگیرند . در غیر این صورت برای جلوگیری از این گونه فجایع هیچ تضمین دیگری کارساز نخواهد بود و دین شناسان بیش از دیگران در محضر خداوند مسئولیت خطیر خود داری از روشنگری را به دوش خواهند کشید .
ج.ا.ا بعنوان یک کشور اسلامی مستقل و حامی مذهب تشیع که در همه ی زمینه ها از امکانات کلان برخوردار است نسبت به طرح ریزی و اجرای یک برنامه ی همه جانبه روشنگری همیشگی جهانی بیش از دیگران نزد خداوند مسئول خواهد بود . (1475798) (alef-10)
 
ارادتمند همه
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۸:۳۲:۵۷
با سلام به همگی. بدون تردید اعمال وحشیانه عده ای معدود سلفی و کشتن تعدادی شیعه بی پناه دل هر انسانی را به درد می اورد. حال توجه بفرمایید اگر چنین افرادی حکومت را در مصر به دست بگیرند اعمال شیعه کشی همانند حکومت وقت طالبان که در افغانستان انجام می گرفت، به نام دین ممکن است بوقوع بپیوندد. دو باره بیایید در خصوص امکان دفاع از عقیده هایی که باورمندان آن هر چند در اقلیت از نظر باشند، تنها می تواند در پناه یک حکومت سکولار تضمین شود. (1475852) (alef-10)
 
احسان
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۹:۲۹:۵۷
خدایا جوانم و عاشق تشیع و عدالت علی
اگر میدانی برای جهاد با این کفتار ها باز شد . لبیک گویان آماده ایم .... (1475961) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۲۰:۰۶:۳۸
حالم از نوع نوشتارتان و اهانت هاي بي پايانتان به رياست جمهور به هم مي خورد (1476000) (alef-10)
 
استاااااد
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۲۱:۱۶:۴۴
شما حتما از همونايي هستيد كه منتظريد ايشون با امام زمان رجعت كنند! براي همين بهتون بر ميخوره! كل متنو اين همه درد و رنجو غم رو رها كردي چسبيدي به اينكه به رييس جمهورت توهين شده؟ متاسفم كه هنوز از ايشون دفاع ميكنيد (1476078) (alef-6)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۲۰:۰۸:۱۹
بیشتر از همیشه به آقامون نیاز داریم ... اللهم عجل لولیک الفرج (1476003) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۲۰:۵۹:۰۶
از زمانیکه این خبرو خوندم حالم ناخوشه بخدا شیعه مظلومه (1476057) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۲۱:۲۷:۰۴
همان ابتدا می دانستیم که در دل اخوان المسلمین، سلفی گری و تکفیری گری بیرون می آید. به یاد ایام جسنی مبارک (دیکتاتور!) بیفتیم که نه از دماغ شیعه خون آمد و نه کسی به مسیحیان حمله کرد. بهار عربی مورد حمایت ما قرار بود دندانهایش را برای شیعه کشی تیز کند؟! فکر می کنید بعد از سقوط بن علی در تونس، وضع شیعیان بهتر شده است؟ ما متاسفانه بیخود و بی جهت با موج قدرت گیری سلفی ها همراهی کردیم و ندانستیم از دل آنها چه بیرون می آید. (1476097) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۲۱:۴۲:۳۹
ما چه کردیم
آقای رئیس جمهور و وزیر خارجه چه کردند ............. (1476120) (alef-10)
 
احسان
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۲۲:۲۰:۵۱
وقتی مسئولین موضع قاطع نمیگیرن و مصالح سیاسی را به دفاع از تشیع ترجیح میدهند فقط اشک و آه است که همراه دردمان است . مهدی جان بیا (1476158) (alef-10)
 
حسین اسفنیاری
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۲۳:۰۴:۱۸
به قول مولای ما رواست که از این جنایت مرد مسلمان بمیرد!!! (1476209) (alef-10)
 
محمد رضا
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۰۰:۱۲:۴۷
با سلام. متاسفانه از این دست اتفاق ها هزاران بار در کشور شهید برور ما افغانستان اتفاق افتاده است .و از هیچ کجای دنیا صدایی شنیده نشد حتی دریغ از یک تیتر خبری.متاسفانه در دنیای امروز دین و دینداری به دنبال سیاست در حرکت است.وکشورها دم از مظلومیت کسانی میزنندکه در راستای اهداف سیاسی خودشان از ان بتواننداستفاده کنند.و از ان تلخ تر این است که کشورهایی تابع این سیاست غیر اللهی هستندکه خود را مسلمان و حامی مسلمان میدانند. (1476315) (alef-6)
 
نکته
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۰۰:۳۳:۳۲
اون بیچاره ها چه گفتند وچه کردند که ان بلا سرشان امده؟؟؟ چرا یکی نمیره بپرسه مگه چی گفتند که بقول شما تکفیری ها عنان اختیار ار کف ربودند!!؟؟ (1476335) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۰۷:۰۸:۰۷
امیرالمومنین فرمودند اگر کسی که شنید به زن یهودی توهین شد و ناراحت شد و از ناراحتی دق کرد مرد جای تعجب ندارد حالا نامردها همه جمع شدند و چند هزار به چهار نفر تا توانستند بی احترامی کردند اگر بحث وحدت اسلامی و کوتاه امدن باشد که حضرت علی ع به زعم اقایون وحدت گرا اولین وحدت شکن است چونکه می توانست جنگ داخلی راه نیاندازد و لشگریان به پیشروی جهت فتح دنیا ادامه دهند با تفکر وحدت پوچ و از روی حقارت و ذلالت نمی شود اسلام ناب را پیاده کرد باید اول جلوی نامردان مسلمان نما ایسناد تا نوبت کافران برسد شعارهای الکی و بی منطق وحدت دیگه بس است واقعا جشن گرفتن 4 نفر برا ی مردم مصر خطرناک بود که توحش را به تمام و کمال برای جهان معنی کردند این مردم رذل و نامرد (1476467) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۰۷:۲۷:۱۱
حقیقت اینه که این چند سال با سیاست های غلط وروش های برخورد با جهانیان به حدی باعث ضعف وبی توجهی کشورها نسبت به ایران شده اند که دیگر جرات ندارند بیش از این به مخالفت با امثال مرسی نکبت بلند شوند مثل کسی شده اند که برای غرق نشدن به هر تخته پاره ای چنگ می زند وجالب این که می گویند ایران در اوج عزت است !!!! بله اوج عزتمان از برخورد های سیاسیمان معلوم است !! آن شنیدستی اشتر را که هی از کجا می آیی ای اقبال پی گفت از حمام گرم کوی تو گفت خود پیداست از زانوی تو !! (1476479) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۰۷:۵۴:۱۱
به امید سرنگونی دول اسلامگرای مصر و ترکیه و ......... (1476496) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۰۸:۳۴:۲۳
سالهاست اینگونه جنایات در نقط مختلف بر علیه شیعیان رخ می دهد شاید مصر به دلیل تازه گی اش اهمیت دارد اما این وقایع در پاکستان و افغانستان عادی شده است و البته آنچه به نام بهار عربی از آن یاد میشود به نظر بنده فرصتی شده است برای وهابی ها که از خون اقلیت شیعه در کشورشان سیراب شوند و البته سگ امثال مبارک بر امثال مرسی شرف دارد و در تمام سالهای حکومت مبارک راس الحسین و مقام زینب (س) بروی شیعیان باز بود و حداقل جانشان در خطر نبود ولی امثال مرسی و بهار عربی از پیچیده ترین برنامه های استعمار بر ضد جهان اسلام هستند که به زودی داستانهای هولناکتری از انها خواهیم شنید .
یک مهاجر افغان (1476519) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۰۹:۲۰:۴۳
اين رو نگفتيد كه كفن پوشان كجايند؟! چه شيعه چه سني؟
بني آدم اعضاي يك پيكرتد؟! (1476578) (alef-6)
 
صدیق
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۰۹:۲۵:۱۴
من هم به عنوان یک برادر اهل سنت، این عمل زشت رو محکوم میکنم.
اهل سنت واقعی با این اعمال وحشیانه مخالف هستن.

برای اون دوستی که پرسیده بود اون بیچاره یعنی شیخ شحاته چیکار کرده بود باید بگم که میتونید فیلم های شحاته رو از اینترنت نگاه کنید. من شنیدم که به صحابه رسول گرامی اسلام (ص) و همسران ایشون شدیدترین توهین ها را میکرده والله اعلم. اما دلیل نمیشه که اینطور باهاش برخورد کنند. (1476585) (alef-6)
 
مسلم
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۱۱:۰۷:۵۲
صدیق عزیز اگر این کار رو کرده ، اشتباه کرده. ولی کاش به این اشتباهات دستگاههای قانونی رسیدگی می کردن.
من هم به عنوان یک شیعه توهین به مقدسات هیچ انسانی رو نمی پذیرم. (1476711) (alef-10)
 
شیعه اگاه
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۰۹:۳۹:۵۳
نیمه شعبان امسال سیاستهای تقریبی ایران ومجمع جهانی تقریب مذاهب راابطال وثابت کرد که هر چه هزینه کردید ومی کنید برباد رفته ومی رود امروز تابوت تقریب را باید تشییع کرد (1476597) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۰۹:۴۲:۰۵
دكتر حالا تو اين وضعيت به روحاني چرا گير ميدي؟ اون بنده خدا با يك جارو هي داره ميگه ........ بزاريد اون بنده خدا به كاراش برسه. مملكتبايد وزارت خارجه و فرهنگ و تبليغات اسلامي و ... داره وظيفه اوناست (1476599) (alef-6)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۱۰:۵۱:۱۵
عزيزان بايد با مطا لعه دقيق در همه زمينه ها مختلف راه كمك و تجارت با كشورهاي عربستان و مصر و كشورهاي كه مركز شيعه كشي است را قطع كنيم مثلا لازم نسيت تور مسافرتي مصر .بايد متحد در تمام زمينها باشيم. (1476686) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۷ ۱۳:۴۶:۱۹
به جای بسط تنفر و فصل کردن به فکر وصل کردن باشیم و به دنبال رفتار و گفتار نیکو باشیم (1478378) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۱۲:۱۶:۲۵
شما که مثلا تحصیل کرده ای باید بدانی در این موارد راه حل ریشه ای بصیرت افزایی مسلمانان است. با محکومیت مساله حل نمی شود. به عنوان یک استاد دانشگاه جناب کوشکی راه حل برای بصیرت افزایی بدهید و اگر کاری در این زمینه خودتان انجام داده اید معرفی کنید. احساسات باید با بصیرت و تدبیر همراه باشد. (1476837) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۱۵:۴۹:۰۷
به نظر بنده حداقل کاری که ماشیعیان با کمک شیعیان مصر باید انجام دهیم این است که قاتلین شیعیان مظلوم مصر را شناسایی و در موقع مناسب از طرق قانونی آنها را مجازات و به سزای اعمالشان برسانیم. (1477305) (alef-10)
 
ابی
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۱۹:۵۱:۳۲
انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم .
کاری که وهابیت با شیعه کرد حتی اسرائیل ملعون با فلسطینیان نکرد . البته وهابیت نیز ساخته و گناه آموخته خود یهودیت است . ما با دشمنان اهل بیت و شیعه دشمنیم مخصوصا با رئیس جمهور مصر . (1477713) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۰۷ ۰۲:۰۸:۰۱
به نظر من باید در مساجد شهرستانها برای آن شهدا مجلس ختم با شکوه بگیریم و البته بر وحدت نیز تاکید کنیم و نیز در جمکران برایشان بنای یادبود بسازیم (1478047) (alef-10)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۴-۰۸ ۱۲:۴۴:۴۸
بعضی کامنت هارو که می خونی دلت چنان بدرد میاد که اشک چشمت که ازمظلومی شیعه کنار چشمت نشسته خشک میشه و هاج وواج میمونه !!!!!برادر من خواهر من هم وطن دوست عزیز شیعه اثنی عشری یا باهر فرقه دیگه ای که هستی اصل متن ببین ( انسان کشی به جرم عقیده ای خاص ) اونهم مظلومانه وبی دفاع ( فهمیدی ) پس انقدر نگو چرا میگی این چرا گفتی اون اسم این 2باراوردی به اون یکی نگفتی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! تامن وتو ی شیعه در مملکت شیعی سرمون به اون واین گرم ازخدابی خبرا که شرمم میاد ادم خطابشون کنم مظلمو کشی میکنن . به گردم برا امام مظلوم و و غایب از نظرمون که ما ها پیروانش هستیم هم کیشامون رو یا نه بهتره بگم انسانهای مظلوم و میکشن بعد ما هنوز دعوامون سر 1بار 2بار اوردن اسم این واون ( وای بر کسانی که داعیه دار رجعت با امام شیعه هستن بعد در مقابل شیعه کشی سکوت میکنن که البته این اولین بارشون نیست ) یا مغیث الشیعه یا مولا (1479467) (alef-13)
 
ما و نيمه شعبان عاشورايي مصر