نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437615
تعبیر نامناسب احمدی نژاد در مورد آیت الله هاشمی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۳
پرویز کاظمی وزیر رفاه دولت نهم در گفت و گو با آرمان از برخی رفتارهای نامناسبی که در قبال آیت الله هاشمی بود، پرده برداشت.

بخشهایی از این گفتگو را می خوانید:

*به نظر من شخصیت آیت‌ا... هاشمی برخلاف برخی که عنوان می‌کنند پیچیده بوده است، بسیار ساده اما صریح و صادق بود.  بنده یک زمان خدمت ایشان رسیده بودم و یک جلسه دونفره با ایشان داشتم. جلسات بنده با ایشان معمولا ۴۵دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشید و موضوع جلسه نیز مباحث مدیریتی بود. با این وجود هنگامی که صحبت ضعف اخلاقی در برخی از مدیران به میان آمد و پس از آن صحبت قیام امام حسین(ع) مطرح شد، به یک باره اشک از چشمان آیت‌ا... هاشمی جاری شد و ایشان با ذکر نام امام حسین(ع) به گریه افتادند. برای من جالب بود که برخلاف برخی که در تریبون‌های رسمی با ذکر نام ائمه گریه می‌کنند، ایشان در خفا و در یک جلسه دونفره نیز با به میان آمدن نام امام حسین(ع) به گریه افتاد.

*وقتی به عنوان وزیر رفاه در کابینه حضور داشتم، قرار شد اعضای کابینه خدمت مقام ‌‌معظم رهبری برسیم. به همین دلیل همه وزرا و مسئولان در‌حیاط منتظر بودیم که آیت‌ا... هاشمی هم تشریف آوردند و رفتند روی یک نیمکت نشستند. پس از مدتی آقای احمدی‌نژاد وارد حیاط شدند و به دلیل اینکه جای دیگری برای نشستن نبود، مجبور شدند کنار آیت‌ا... هاشمی روی همان نیمکت بنشینند. با این وجود هنگامی که ایشان خواستند بنشینند، پشت خود را به آیت‌ا... هاشمی کردند و نشستند. در این زمان بسیاری از مسئولان دولت از این حرکت آقای احمدی‌نژاد ناراحت شدند، اما به روی خود نیاوردند.

*در جلسات دولت نام آیت‌ا... هاشمی را به زبان نمی‌آوردند و به جای آن عنوان می‌کردند: «این آقا». مشخص نبود احمدی‌نژاد چه کینه‌ای از آیت‌ا... هاشمی دارد و به چه دلیل این رفتارهای نامناسب را انجام می‌داد. مساله دیگری که تاکنون رسانه‌ای نشده است، این بود که آقای احمدی‌نژاد به صورت رسمی همه وزرا را از ارائه گزارش به مجمع تشخیص مصلحت نظام منع کرده بود و اجازه نمی‌داد هیچ کدام از وزرا به مجمع رفت‌و‌آمد کنند. وضعیت به شکلی شده بود که اگر مجمع تشخیص مصلحت نیز از وزرا برای ارائه گزارش دعوت می‌کرد، رئیس جمهور مانع می‌شدند و اجازه چنین کاری را نمی‌دادند.احمدی‌نژاد می‌خواست با «کل‌کل» کردن با آیت‌ا... هاشمی خود را بزرگ جلوه بدهد.

* پس از رحلت ایشان این سوال برای من پیش آمد که آیت‌ا... هاشمی یکشنبه شب(۱۹دی) با آیت‌ا... هاشمی دوشنبه شب چه تغییری کرده که برخی به سرعت مواضع خود را نسبت به ایشان تغییر دادند و به یک باره مرید ایشان شده بودند. برخی از افراد سخنانی را پس از رحلت ایشان به زبان می‌آوردند که گویا تا چند روز قبل از رحلت ایشان با آیت‌ا... هاشمی دوست و صمیمی بودند. این افراد همان کسانی بودند که انواع تمهت‌ها و افتراها را به آیت‌ا... هاشمی در طول حیاتشان نسبت می‌دادند، اما به یک‌باره تغییر موضع دادند و طرفدار آیت‌ا... هاشمی شدند.  برخی تا قبل از سال۹۲ برای اینکه آنها را از قطار انقلاب پیاده‌شده معرفی نکنند جرات نمی‌کردند به دیدار آیت‌ا... هاشمی بروند. همین افراد پس از درگذشت ایشان، در مدح انقلابیگری آیت‌ا... هاشمی سخن‌ها می‌گفتند و مصاحبه‌ها انجام می‌دادند.
 
کلمات کلیدی : آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی + احمدی‌نژاد + پرویز کاظمی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۵:۳۲:۱۵
این آقا همیشه ایجاد هزینه میکند چه موقعی که در دولت بود چه حالا که کناراست (4131049) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.