توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480068
ژاپن خودروی پرنده آزمایش می کند
بخش دانش و فناوری الف،17 خرداد96
یک استارت آپ ژاپنی مشغول ساخت یک خودروی پرنده است. این شرکت قصد دارد با کمک این خودرو مشعل بازی های المپیک ۲۰۲۰ را روشن کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۵
 به گزارش خبرگزاری مهر ، مهندسان ژاپنی روز شنبه خودروی پرنده ای را آزمایش کردند. آنها امیدوارند مشعل المپیک بازی های تابستانی ۲۰۲۰ را در مراسم افتتاحیه با کمک این خودرو روشن کنند.
 

استارت آپ ژاپنی Cartivator که حدود ۳۰ مهندس از جمله کارمندان جوان تویوتا در آن مشغول کارند، ساخت خودروی پرنده Sky Drive را در ۲۰۱۴ میلادی آغاز کردند.

به گفته تسوباسا ناکامورا مدیر این استارت آپ، Sky Drive هنوز در مراحل اولیه  است اما پیش بینی می شود نخستین پرواز همراه با سرنشین آن تا پایان ۲۰۱۸ انجام شود.

مدل آزمایشی کنونی می تواند  از زمین بلند شود و چند ثانیه ای بالاتر از زمین شناور بماند. به گفته ناکامورا این طرح نیازمند ثبات بیشتری است تا بتواند ارتفاع خود را بیشتر و مشعل را روشن کند.

همچنین قرار است Sky Drive کوچکترین خودروی الکتریکی نیز باشد تا بتوان در مناطق شهری از آن استفاده کرد.  مهندسان این شرکت امیدوارند تا ۲۰۲۵ میلادی این طرح را تجاری سازی کنند.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+خودروی پرنده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.