نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 259569
داعشی‌ها از کدام کشورهاهستند؟/نقشه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۵
تازه ترین بررسی ها نشان می دهد که قاره اروپا در راس فهرست تامین نیرو برای گروه تروریستی داعش قرار دارد.

به گزارش العالم، یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت که قاره اروپا در راس فهرست جذب نیرو برای داعش قرار دارد و در این میان فرانسه با یک هزارو دویست تروریست مسلح ازاکتبر ۲۰۱۴ تا ژانویه ۲۰۱۵ بالاترین رقم را ثبت کرده است.

براساس این گزارش فرانسوی ها در اجرای ماموریت های جنگی مشارکت دارند و مانند تمام تروریست هایی که از حدود هشتاد کشور به داعش در سوریه و عراق پیوسته اند، عمل می کنند. روزنامه آمریکایی واشنگتن پست با انتشار آمار و ارقامی که رو به افزایش است، از افزایش نگرانی از گسترش خطرات این سازمان تروریستی درمیان کشورهای غربی خبر داد.


واشنگتن پست یک اینفوگرافی را ضمیمه گزارش خود کرده که رشد قابل ملاحظه در تعداد افراد وابسته به گروهک تروریستی داعش را نشان می دهد.

بر اساس اینفوگرافی واشنگتن پست ، حدود ۵ هزار نفر از اکتبر ۲۰۱۴ تا ژانویه ۲۰۱۵ به داعش پیوسته اند تا تعداد افرادی که از هشتاد کشور به این گروه تروریستی ملحق شده اند به حدود ۲۰ هزار نفر برسد و این در حالیست که مرکز بین المللی مطالعه افراط گرایی و خشونت سیاسی در ماه اکتبر ۲۰۱۴ این تعداد را پانزده هزار نفر ثبت کرده بود.

بیشترین آمار تروریست های مهاجر برای کمک به جنگیدن در صفوف داعش از اکتبر ۲۰۱۴ تا ژانویه ۲۰۱۵ متعلق به غرب گزارش شده ، اما خاورمیانه آمار کمتری از مهاجران را به خود اختصاص داده است. بر طبق این آمار هیچ افزایشی در تعداد مهاجران از کشورهای حاشیه خلیج فارس دیده نمی شود. همچنین افزایش تعداد مهاجران از کشورهای شمال افریقا نیز متوقف شده، به استثنای لیبی که ۴۴ نفر از این کشور به گروهک تروریستی داعش ملحق شدند.

واشنگتن پست نوشت : تعداد فرانسوی هایی که به داعش پیوسته اند، سه برابر افزایش پیدا کرده است.

این گزارش یک هزارو ۲۰۰ فرانسوی را در مقایسه با ۴۱۲ نفر در اکتبر ۲۰۱۴ ثبت کرده است؛ در حالی که آلمان از لحاظ تعداد مهاجران آلمانی برای پیوستن به داعش در رتبه دوم قرار دارد؛ بر طبق این گزارش، در مقایسه با ۲۴۰ نفر در اکتبر ۲۰۱۴، تعداد مهاجران آلمانی به سمت داعش به ۶۰۰ نفر افزایش یافته است.

همچنین تعداد تروریست ها از کشورهای انگلیس، بلژیک، نیوزیلند، سوئد، فنلاند، دانمارک و نروژ نیز افزایش قابل ملاحظه ای پیدا کرده است؛ اما در مقایسه با گزارش ژانویه گذشته، تعداد تروریست های خاورمیانه که به داعش پیوسته اند ، کاهش پیدا کرده است؛ همچنین هیچ افزایش قابل ملاحظه ای در تعداد تروریست ها از کشورهای خلیج فارس به داعش ثبت نشده است.

تعداد عناصری که در این مدت از پاکستان به داعش پیوسته اند از ۳۳۰ نفر به ۵۰۰ نفر افزایش پیدا کرده است. این آمار در افغانستان از ۳۶ نفر به ۵۰ نفر رسید. در شمال آفریقا نیز هیچ افزایشی در مهاجران از الجزایر و تونس و مغرب ثبت نشده است؛ آمار و ارقام از این کشورها با آمارهای سابق مطابقت داشت. بر طبق این آمار تخمینی، از میان کشورهای خلیج فارس نیز طی دو ماه گذشته هیچ کسی به داعش ملحق نشد به استثنای امارات که تعداد مهاجران آن از ۱۴ نفر به ۱۵ نفر رسید. اما طی این دوماه هیچ افزایشی در تعداد مهاجران از کشورهای کویت، عربستان، بحرین، یمن، عراق و قطر مشاهده نشده است.

بنا به این گزارش، ۷۱ کویتی، دو هزارو ۵۰۰ سعودی، ۱۵ اماراتی، ۱۵ قطری، ۱۲ بحرینی، ۱۱۰ یمنی و ۲۴۷ عراقی به داعش ملحق شده اند.
 
کلمات کلیدی : عناصر ، داعش ، کشورها ، جذب نیرو ، اروپا ، نقشه
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۰۹:۵۷:۵۰
پس این همه گفتیدروبه نابودی است دروغ بود چند نفرشان تاکنون کشته شده اند در ضمن ایا از کشورهای حوزه خلیج فارس ایرانی هم دارند (2673831) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۶:۴۱:۳۸
پس این ها واقعا همان سپاه سفیانی هستند که در روایات به آنها اشاره شده (2803569) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۰:۰۵:۲۷
ظاهرا از ایران هم چند نفری رفته بودند
توی بعضی سایتها بود (2673844) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۰:۱۸:۰۲
چه عجب تو نقشه اسمی از ایران نیست (2673856) (alef-11)
 
عدالتخواه
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۰:۱۸:۲۰
باعث افتخار است که هیچ ایرانی در گروه منحوس و نفرین شده داعش عضویت ندارد . این نشان از فرهنگ بالای ایرانیان میباشد. (2673857) (alef-11)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۱:۱۶:۲۴
متاسفنه همین چند وقت پیش یک ایرانی عضو داعش از شهر سقز در عراق حمله انتحاری کرد. (2673934) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۶:۳۲:۳۸
من شنیدم توی ایران هم می خواستن عضوش بشن. وزارت اطلاعات جلوشون رو گرفته. به نظر من که هر کسی حتی نیت عضویت داشته باشه یا حتی به طور کلامی از این گروه دفاع کنه باید در ملا عام اعدام بشه. (2674517) (alef-11)
 
سید محمود
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۶:۱۲:۲۰
ایرانی ها هم هستند.سانسور شده.اما حضور یا عدم حضور چندفرد چیزی را از شخصیت یک ملت نمی کاهد.مثلا رضاخان قطعا یک ایران بود اما باعث نمی شود کسی از ایرانی بودن شرمسار شود ضمن اینکه تعلق داشتن هم به خودی خود باعث افتخار نمی شود.زمان آن رسیده است که این سخنان خام را کنار بگذاریم و به ارزش های والا و واقعی بپردازیم (2803445) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۰:۲۶:۲۹
چرا به اصلیت این به اصطلاح اروپایی ها اشاره نمی کنید؟ (2673865) (alef-11)
 
بنده خدا
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۰:۵۶:۱۲
ایرانیها هیچگاه جنگ طلب و آدمکش نبوده اند. اما هر گاه بیگانگان به ایران حمله کرده اند. درس فراموش نشدنی هم گرفته اند (2673901) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۱:۰۳:۱۴
99 درصد داعشی ها عرب هستند. قریب به اتفاق کسانی که از کشورهای اروپایی به داعش پیوسته اند یا از کشورهای افریقایی هستند یا کشورهای حاشیه خلیج فارس از اعراب (2673910) (alef-11)
 
قرتاسي
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۱:۴۵:۲۲
ما شاء الله همه از كشورها مسلمان خيز هستند (2673999) (alef-11)
 
شهروند
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۱:۴۸:۱۸
چرا آدمهای ایرانی رو که عضو داعش شدند رو سانسور کردی؟ (2674010) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۲:۳۴:۵۴
این افراد از کشور های غیر اصلی منظور اروپایی در حال رشد هستند چرا را که این افراد را با توهم مدینه فاضله می پرورانند و ذهن آنها به دور از واقعیت هاست ولی مردم خاورمیانه طی سالیان رنج های بسیاری از تند روی و در نهایت دروغ گویی بنیان های اسلامی را چشیده اند . و با دیدی بزرگتر به همین دلایل اگر فضای سیاسی در کشور ما باز شود مردم از فرهنگ اسلامی فاصله می گیرند و این رفتار را هر جایی که حکومت اجازه ابراز عقیده داده بروز یافته و به هر نحوی مخالفت خود را نشان می دهند . البته این رفتار مردم عکس العمل رفتار غیر اسلامی حکومت ظاهرا اسلامی است. ولی در نهایت این وسط اسلام مظلوم شده است (2674110) (alef-11)
 
سهیل
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۳:۰۸:۳۲
"قاره اروپا در راس فهرست جذب نیرو برای داعش قرار دارد"
دروغگو، تعداد افراد اعزامی از کل اروپا به اندازه تونس نیست. حداقل میخوای دروغ بگی قبلش یکم فکر کن. (2674171) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۳:۱۵:۵۲
عمده عناصر داعش از اردوگاه های فلسطینی است که ذکر نشده (2674185) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.