نظر منتشر شده
۴۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 255761
حمله به تریبون مجلس به نفع آزادی بیان نبود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۶
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تنش ایجاد شده در جلسه امروز مجلس در خلال نطق علی مطهری گفت که این اتفاق به نفع آزادی بیان نبود.

به گزارش ایسنا، عابد فتاحی در حاشیه جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هر نماینده حق ایراد نطق دارد. نمایندگان می‌توانستند بعد از نطق آقای مطهری هر اعتراضی داشتند بیان کنند، اما این که نگذارند کسی حرفش را بزند و باب شود که تریبون را خاموش کنند به نفع جایگاه و شان مجلس نیست.

وی با بیان این که امروز یک روز تاریخی برای مجلس در بیان نطق‌ها بوده تصریح کرد: درست است که طرف مقابل احساسش را می‌گفت اما اگر تریبون مجلس مورد حمله قرار گیرد این به نفع آزادی بیان نیست و قطعا امروز روز خوبی برای تریبون مجلس نبود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه مطهری مصر به اتمام نطق خود بود یادآور شد: البته لحظات آخر موجی آمد و ایشان را پایین کشیدند و یک نفر هم می‌خواست متن نطق ایشان را پاره کند و دست چپ ایشان زخم سطحی برداشت.

فتاحی در پایان گفت که برخی از نمایندگان با این رفتار خود قانون اساسی را زیر سوال بردند.
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۴:۴۳:۵۱
بهتر نبود آقايان در رد سخنان آقاي مطهري پشت تريبون مي رفتند و دفاع مي كردند تا الگوي مناسبي براي طرفداران خود باشند. اثرات اين عملكرد را در جامعه از هر دو طرف شاهد خواهيم بود. (2600332) (alef-13)
 
فریبا
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۹:۴۰:۱۲
مردم در انتخابات بعدی حق این نمایندگان را کف دستشان میگذارند
ببینید نمایندگان بعدی همه اصولگرا خواهند بود (2601716) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۲۰:۲۲:۲۳
اشتباه مثبت دادم (2601864) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۲ ۱۴:۳۲:۰۵
فکر نکنم (2604424) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۴:۴۴:۵۸
مجلس نشینان که تحمل حتی شنیدن حرف هم دیگر را ندارن چه جای تحمل دیگران را؟ (2600339) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۵:۰۶:۳۷
این نمایندگان تندرو نشان دادند که نماینده واقعی مردم نیستند و کوچکترین اعتقادی به آزادی بیان آن هم در مجلس شورای اسلامی ندارند . شاید هم فهمیدند که دیگر در مجلس آینده جایی برای آنان نیست و چهره واقعی خود را نشان می دهند. (2600479) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۴:۴۹:۵۲
ین نمایندگان افراطی مجلس که در مجلس مشغول قانون گذاری هستند چرا خود قانون اساسی مملکت را نقض کرده ودر این سی اندی سال ضربات سهمگنینی به مدنیت مردم ایران وارد کرده اند این دسته ا از نمایندگان در حقیقت با این رفتار خویش ان هم در مجلس ان هم با نماینده رشید ودور اندیش وحر مجلس جناب اقای مطهری تیر خلاصی بر اعتبار وتفکر وگروه وهم حزبیهای خویش وارد کردند که انشا الله مردم در انتخابات مجلس پاسخ مناسی ودرخور شان به این حمله کنندگان اقای مطهری خواهند داد اقایان نماینده گیرم که سر ودست اقای مطهری را بشکنید با قلم وفکر واندیشه وازاد اندیشی او چه میخواهید بکنید شما باید ازاین رفتار خود شرم کرده وعذر خواهی کنید (2600362) (alef-13)
 
ضد فتنه
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۲۰:۱۵:۲۲
علی مطهری با سوء استفاده از نام پدرش به این موقعیت رسیده و اینک هم همان فتنه گران حرمت شکن از او دفاع می کنند (2601837) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۴:۵۲:۴۲
بعد شما اونجا چیکاره بودید؟؟احیانا خودتون هم جز اون جمعیت اعتراض کننده نبودید؟؟اگه نبودید چرا همونجا این حرفا رو نزدید؟؟چرا ساکت وایسادید تا این اتفاقات بیوفته؟پس واسه چی نماینده شدید؟ (2600376) (alef-13)
 
تبریزی
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۴:۵۴:۱۶
این آزادی بیان که می گن حالا چی هست؟! خوردنیه؟.....پوشیدنیه؟.......اصلا وارد کشور شده؟ (2600386) (alef-3)
 
آرش
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۶:۵۱:۴۶
متاسفانه باید همه چیز وارد کشور بشه .

خودمون از عهده خودمون بر نمی آییم . (2601026) (alef-13)
 
اقبال
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۴:۵۶:۴۴
هرصندلی ی مجلس بلند گو دارد هزار تریبون و روز نامه و رسانه ی دیگر تحمل مخالف را از مولای متقیان بیاموزید هرچند برحق نباشد اینجاکه حرف حق زده شد (2600408) (alef-13)
 
مهران
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۴:۵۷:۳۵
یادتونه آقای احمدی نژاد سال 88 میگفت آزادی بیان در ایران نزدیک به مطلقه ؟!!!

ما آزادی بیان داریم تا زمانی که حرفی که عزیزان دوست دارن رو بزنیم ! (2600415) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۵:۰۴:۲۹
این مجلس در تاریخ ثبت می شود به چشم ژوشی از منافع ملت
کاش این چند ماه هم هر چه زودتر بگذرد (2600469) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۵:۱۵:۳۲
درود به غیرت و شرف آقای مطهری. انصافا که حرف دل این ملت رو زدی
وا اسفا به حال این مجلس و نهاد قانون گذاری همینه دیگه اون از آقای حدادعادل که نگران کشور به سال های 76 تا 84 برگرده (بهترین سالهای سی سال گذشته با کمترین نرخ توروم و بیکاری و کمترین تنش با دیگران) و این هم از این نماینده های امروز که دیگه علنا جلوی آزادی بیان قد علم کردند.
الف جان لطفا اسم این نماینده نماها رو منتشر کن که تو انتخابات آینده مجلس جوابشون رو بدیم. (2600522) (alef-13)
 
کهن
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۵:۱۶:۳۸
دقیقا روز بعد از اولین بار که گروهی به نام دلواپسان تجمع کرده بودند در فرودگاه شیراز اتفاقی به آقای مطهری برخورد کردم و با ایشان هم کلام شدم،من اعتراض داشتم که که چرا این گروه تندرو را در مجلس مهار نمیکنید دایم در حال نطق و تاخت و تاز هستند و با تذکرات و داد و فریاد نظم جلسات را به هم میریزند ایشان پاسخ داد آنها هم به واسطه نمایندگی حق نطق بیان نظر و تذکر دارند و نباید از حق خود به هر ترتیبی محروم شوند(نقل به مضمون) .امروز و بعد از این اتفاقات تفاوت دیدگاه یک انسان بزرگوار با نسب عالی با سایرین را به خوبی حس کردم،خدا شاهده که بغض راه نفسم را تنگ کرده بود. (2600529) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۵:۱۷:۴۹
واقعا این ازادی بیانه که ما بخاطرش انقلاب کردیم و شهید دادیم (2600532) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۵:۲۶:۰۰
مملکتی که نماینده در بیان نطق خود آزاد نیست مردم عادی میتوانند حرف بزنند . (2600571) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۵:۲۶:۲۶
تحمل سخنان مخالف ، گام نخست مدرنیته (2600572) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۵:۲۶:۴۰
موافقم (2600573) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۵:۳۸:۰۵
صد درصد مخالف آزادی بیان بود. (2600643) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۵:۴۴:۵۸
اینگونه حرکتها کار درستی نیست (2600682) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۶:۲۹:۵۰
درست است درست است (2600922) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۵:۴۷:۵۳
کرسی ازاد اندیشی ؟؟؟؟ (2600698) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۶:۱۸:۱۱
خدایا شاهدباش که من اقرار میکنم اشتباه کردم افرادی رابه مجلس فرستادم که تحمل حرف مخالف راندارند (2600864) (alef-13)
 
وحید
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۶:۳۰:۰۰
میشه درصد آرایی از حوزه انتخابیه که اون آقایون مهاجم با آن به مجلس رفتند را اعلام کنید؟ (2600924) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۶:۳۴:۴۲
بدون شک این نمایندگان همفکران ویا شاید همانانی هستند که اجازه ندادند تا نوه محترم حضرت امام در مراسم سالگرد امام رحمه الله علیه در چند سال قبل سخنرانی نماید ویا اجازه سخنرانی در قم به جناب آقای لاریجانی ریاست محترم مجلس را نیز ندادند وتنها دلیل این موضوع عدم توانایی شنیدن حرف حق است (2600952) (alef-13)
 
یک رزمنده
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۶:۳۷:۴۲
ما جنگیدیم برای استقلال و آزادی و کوتاهی دست اجانب حالا خودی های ما اونم تو مجلس ظرفیتشون رو نشون می دهند و به هم می پرند. این حرکات خشک و خشن فقط صهیونیزم جهانی رو خوشحال میکنه باید ظرفیت انتقاد پذیری اونم توی مجلس! که جای صحبت و نقده افزایش پیدا کنه. یه کلاس سبک زندگی و ... باید اجبارا براشون گذاشت. یا دوباره قصه مالک اشتر و اونی که خاکروبه روشون ریخت رو براشون تعریف و تفسیر کرد ، اینا فقط برای بچه های مدرسه که نیست!!! (2600969) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۶:۴۱:۰۶
به فکر قشر محروم و فقیر باشید ،مجلس جای حرکات رزمی نیست.ما زیر ذربین دشمنان کشوریم و این حرکات مردود است. (2600989) (alef-13)
 
isa
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۶:۴۵:۳۷
آزادی بیان؟ چی چی هس؟ بی زحمت برا من دو نون بزن! (2601005) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۶:۴۵:۵۲
کار مطهری برای مردم چی بود در دولت گذشته چکار کرد خودش رو فراتر از قانون می بینه چقدر به حرف رهبری گوش کرده با قوه قضاییه چکار دارد چرا به دنبال حل مشکلات بیکاری مردم نیست تا حالا چقدر از مشکلات مردم حرف زده ؟ (2601006) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۷:۰۱:۵۲
از فایل صوتی مشخص است این حمله اتفاقی نبود (2601050) (alef-13)
 
رسول مشهدي
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۷:۰۴:۲۵
به اين مجلس اميدي بيش از اين نيست. (2601059) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۷:۰۷:۰۵
دست گلتون درد نکنه بااین ازادی بیانتون پس ماکجاوناقضین حقوق بشرکجا (2601067) (alef-13)
 
م ا
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۷:۰۹:۰۶
یادتان رفته این مطهری وخودتان پرو کردید یادتان رفته نمی گذاشت اقای احمدی نژاد حرف بزنه تو مجلس (2601072) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۹:۳۵:۰۱
خدایی کسی می تونست جلو احمدی نژاد رو بگیره که حرف نزنه؟ هر چه دلش خواست به رییس مجلس و خانواده او نسبت داد و حتی کسی مانع او نشد. چرا فکر می کنید می توانید تاریخ را تحریف کنید؟ (2601695) (alef-3)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۷:۲۴:۴۲
واقعا جای تاسف دارد نمایندگانی که خود را وکیل مردم می دانند و به بیان بنیانگذار انقلاب امام راحل راس امور هستند اینقدر کم جنبه هستند و برای تامین منافع حزبی و گروهی خود حاضرند در جلسه علنی مجلس نظام را زیر سوال برده و حتی تحمل شنیدن سخنان یکی از خودشان را ندارند . حیف حقوق و هزنیه هایی که از بیت المال خرج این مجلس می شود . حیف (2601114) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۷:۲۸:۲۸
خداوند به انسان یک زبان داده اما دوتا گوش داده
اما برخی ها ... (2601128) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۷:۳۷:۰۴
به نظر بنده باید آقای مطهری از مقام نمایندگی خلع و حصر شوند. (2601176) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۸:۰۵:۰۹
شما نظرت و واسه خودت نگه دار (2601288) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۹:۳۵:۵۰
همون سه محصور را نگهدارید، کافیه. لازم نیست به مشکلات خود بیفزایید. (2601699) (alef-3)
 
محمد از بجنورد
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۷:۵۴:۳۱
مطهری نشان دا که به آزادی بیان اعتقاد دارد و مانند استاد مطهری " تضاد را تازیانه ی تکامل می داند " کسانی که نمی توانند نظر یکی از مخالفان را که خود از دوست داران نظام است ، تحمل کنند ، چگونه می توانند ادعا کنند ما حاضریم با افکار گوناگون در جهان همراه شویم . کسانی که توان و ظرفیت ندارند به امثال مطری فرصت قانونی بدهند تا از حق قانونی اش استفاده کند ، ظرفیت مقابله با دشمن را هم ندارند . کسی می تواند در برابر دشمن بایستد که قدرت تحمل افکار مخالف را هم داشته باشد . یکی از نمایندگان گفته باید نگذاریم مطهری منحرف شود . اگر راست می گویند و نسبت به او دلسوزی دارند ، اجازه بدهند از حق قانونی اش استفاده کند و حرفش را آزادانه بیان کند . کسانی که مانع بیان مطهری می شوند آب به آسیاب دشمن می ریزند . مطهری درک درست تری از دین و آزادی های مشروع در دین دارد . سلاح کهنه ای است که بخواهند مخالفت مطهری را به ارتباط او با بیگانگان نسبت بدهند . مطهری فرزند این نظام است و دلسوزی اش بر منصفان پوشیده نیست . الان فرصتی است برای فرصت طلبان تا با دشنام به او ماهی از آب گل آلود بگیرند.مخالفان مطهری بیشتر از این می ترسند که مبادا از محاکمه ی احمدی نژاد سخن به میان بیاورد . چون مدام می گوید باید احمدی نژاد هم محاکمه شود (2601248) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۱۸:۰۴:۲۱
در انتخابات بعدی مجلس به حول و قوه الهی به این وضعیت پایان میدهیم (2601285) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۲۰:۱۹:۵۵
اولا درسته کار نمایندگان درست نبوده ولی علی مطهری هم یک غرب پرست هستش باید جلوی این هامیه فتنه گران رو گرفت (2601854) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.