توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431062
انتقاد از عمل نکردن به تعهدات بیمه کارگران ساختمانی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۱
بازرس انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور گفت: دولت به تعهد خود برای بیمه کارگران ساختمانی عمل نکرد.

مسلم مکاری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه وزیر کار در روز کارگر امسال قول دادند تا ظرفیت های بیمه کارگری افزایش پیدا کند، تصریح کرد: قول حمایت وزیر در روز کارگر امسال عملیاتی نشد و تاکنون هیچ یک از کارگران ساختمانی بیمه نشدند.

وی بیان کرد: با وجود اینکه قول داده شده بود بیمه کارگران ساختمانی پیگیری می شود و پیگیریهای زیادی نیز از سوی انجمن‌های صنفی کارگری صورت گرفت اما تامین اجتماعی به دلیل نبود منابع مالی  بیمه کارگران ساختمانی را انجام نمی دهد.

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی آمل با تاکید بر اینکه اعتراضات برای بیمه شدن همه کارگران ساختمانی به نتیجه نرسیده است، تصریح کرد: تامین اجتماعی به اعتراضات و درخواست های کارگران پاسخ نمی دهد.

وی با بیان اینکه دولتها نباید کارگران را فقط در زمان انتخابات ببینند، عنوان کرد: قشر کارگر پشتوانه تمام دولت های نظام اسلامی بوده است پس تقاضا داریم به داد کارگران ساختمانی برسند.

مکاری با اشاره به اینکه تامین اجتماعی در سال جاری پالایش بیمه کارگران را در پیش گرفته است، یادآورشد: در این طرح انجمن های کارگری نیز کمک کردند و ۵۰ هزار نفر از لیست بیمه خارج شدند اما وعده دولت محقق نشد.

وی بیان کرد: مازندران به دلیل دارا بودن تعداد بیشتری از کارگران ساختمانی با بیمه نشدن کارگران دچار زیان بیشتری شده است.
 
کلمات کلیدی : بیمه ، کارگران ساختمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.