نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 316862
گشت ارشاد با لباس اسکی!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۲
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به حضور پلیس اسکی سوار در ارتفاعات مختلف شهر تهران گفت: هدف از این اقدام پوشش انتظامی و خدمات‌رسانی به شهروندان در سال جاری است.

به گزارش ایسنا، سردار حسین ساجدی نیا از حضور مستمر و فعال تیم های اسکی پلیس کوهستان در محورهای کوهستانی تهران خبر داد و اظهار کرد: با توجه به برودت هوا و برف‌گیر شدن محورهای کوهستانی و همچنین بازگشایی پیست‌های اسکی تیم‌های اسکی پلیس کوهستان به منظور خدمت رسانی بهتر به شهروندان در این پیست‌ها مسقر می‌شوند.

این مقام انتظامی افزود: به منظور برقراری نظم، نظارت بر اماکن عمومی و رستوران‌های کوهستانی، کمک به مصدومان و جلوگیری از بروز جرائم اخلاقی و اجتماعی پلیس‌های اسکی سوار در ارتفاعات برفگیر و پیست‌های اسکی اطراف تهران نظیر شمشک، دربند سر و توچال مستقر شده‌اند.

وی با بیان اینکه پلیس کوهستان در نظر دارد از بروز هر نوع ناامنی در این مناطق جلوگیری کند و به لطف خداوند توانسته در اجرای ماموریت‌های خود اقدامات مفید و نتایج خوبی را رقم بزند، اضافه کرد: ماموران با حضور مستمر خود در حاشیه پایتخت توانسته‌اند تا اندازه زیادی وقوع سرقت و زورگیری، درگیری و مزاحمت، کشف حجاب و استعمال مواد مخدر را کاهش دهند و امروز ما شاهد تامین امنیت مطلوبی در مناطق کوهستانی حاشیه تهران بزرگ هستیم.

فرمانده پلیس پایتخت با اشاره به تجهیزات تحت اختیار پلیس‌های کوهستان عنوان کرد: پس از راه‌اندازی این پلیس در پایتخت بالتبع باید با توجه به شرایط محل ماموریتی این پلیس، تجهیزات خاص برای این پلیس در نظر گرفته می‌شد که موتورسیکلت‌های مخصوص کوهستان، موتورهای چهارچرخ و تجهیزات اسکی برای فصول سرد و برفی از جمله این تجهیزات است.

سردار ساجدی نیا درباره لباس خاص طراحی شده برای پلیس کوهستان گفت: شرایط ماموریتی این یگان، طراحی لباس خاصی را برای ماموران پلیس کوهستان و اسکی ایجاب می‌کرد لذا در طراحی لباس خاص پلیس اسکی و کوهستان سعی شده است تا با شرایط محیطی و ماموریتی این یگان و همچنین برودت هوای محیطی ماموریت‌های این پلیس، تمامی فاکتورهای محیطی و پلیسی به کار گرفته شود، از سوی دیگر سعی شده است تا لباس ماموران پلیس کوهستان نشان دهنده و متمایز کننده ماموران این یگان باشد و مشخصات و نشانه‌های پلیسی را دارا باشد.

رئیس پلیس پایتخت بیان کرد: با توجه به این‌که فضای ماموریت‌های پلیس اسکی سوار، مناطق کوهستانی و تفرجگاه‌های ویژه اسکی اطراف پایتخت است و خانواده‌ها از حضور در این مناطق استقبال خوبی به عمل آورده‌اند، نیاز به بهره‌گیری از پلیس زن در قالب پلیس کوهستان و پلیس اسکی احساس می‌شد، از این رو تعدادی از ماموران پلیس زن نیز با اخذ آموزش‌های اسکی، در قالب پلیس در پیست اسکی مستقرند تا به همراه دیگر ماموران با مصادیق ناهنجاری‌های اخلاقی و اجتماعی نظیرکشف حجاب، بدپوششی، مزاحمت نوامیس، آلودگی صوتی و دیگر جرایم اخلاقی برخورد کنند و به ارائه خدمات انتظامی به شهروندان بپردازند.
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۱:۲۹:۵۹
هدف خدمات رسانی به شهروندان است:| خوب برید از اون شهروندان بپرسید که ایا از همچین خدماتی که دارید بهشون میرسونید راضی هستن؟؟ (3386397) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.