توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442970
قدرت انقلاب و انقلاب قدرت
محمد كاظم انبارلویی/18بهمن95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۱
ایران در منطقه و جهان كجا ایستاده است؟ انقلاب اسلامی در آستانه چهل سالگی است. مراكز پژوهشی و تحقیقاتی دشمن چه ارزیابی ای از قدرت انقلاب اسلامی دارند؟
 
همین چند روز پیش بود كه آمریكن اینترپرایز نوشت: «قابلیت‌های نظامی ایران را تنها چند  كشور انگشت شمار دارند. ایران بازیگر مسلط منطقه باقی خواهد ماند.» چند وقت پیش شاهد بودیم آمریكن اینترست اعتراف كرد: «ایران در زمره 7 قدرت برتر جهان است.» مقامات آمریكایی بارها اعلام كرده اند كه ایران را به حمله نظامی تهدید می كنیم، اما واقع آن است كه ابزار لازم برای این تهدید وجود ندارد. رسانه های اروپا و آمریكا چه می گویند؟ همین دیروز واشنگتن پست نوشت: «ایران اكنون قوی‌تر از هر زمان در 40 سال گذشته است.» گاردین هم به نمایندگی از رسانه های اروپا نوشت: «ایران تنها كشور با ثبات در خاورمیانه آشوب زده است.»

این روز ها قدرت انقلاب زبانزد مراكز قدرت جهان است. این همان قدرتی است كه امام (ره) بدون شلیك حتی یك گلوله، ارتش تا بن دندان مسلح شاه را  تصرف كرد و آن را در برابر ارتش‌های متخاصم جهان قرار داد.

انقلاب اسلامی باعث شد استراتژیست ‌های جهان از نو به مفهوم كلیدی قدرت بیندیشند و انقلاب اسلامی را به مثابه انقلابی در مفهوم قدرت مورد بازخوانی قرار دهند. ظهور قدرت اسلامی در جبهه مقاومت در منطقه تمام معادلات و پیش‌بینی‌های آمریكا و اروپا را به هم زده است. این جبهه امروز تعیین كننده دقیق معادله قدرت در غرب آسیاست. مطالب پیش گفته از قول رسانه های غرب یا اندیشكده‌های غربی رجزی نیست كه ما برای قدرت‌نمایی خوانده باشیم بلكه اعتراف به نیروی لایزالی است كه انقلاب به آن متكی است و روز به روز، رو به فزونی دارد.

آمریكا و اروپا از آغاز انقلاب اسلامی و حتی پیش از آن با ایستادن در مقابل قیام ملت ایران و ایجاد فشار نظامی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و... همواره سعی در نابودی اقتدار ملی ایرانیان داشتند. غرب برای كارآمدی این فشار طی یكصد سال گذشته با سرمایه‌گذاری در داخل اقدام به تاسیس ایستگاه‌های تقویت فشار و تقویت امواج كرد.
برخی رسانه ها و احزاب به عنوان ایستگاه تقویت امواج رسانه‌ای غرب عمل می كنند. آنها شب، گفته‌های اتاق جنگ روانی غرب در رسانه‌های دیداری و شنیداری را در روز رله و تكرار كرده و از آنها به عنوان تیترهای اول صفحات خود استفاده می كنند.

ایستگاه‌های تقویت فشار غرب در داخل فقط به رسانه‌ها و برخی احزاب محدود نمی شود. غرب از «نفوذ» در سیستم اجرا، تقنین و حتی قضا، برای اخلال در قدرت ملی سود می برد. خوشبختانه قدرت نظامی، امنیتی و قضائی كشور طی چهار دهه گذشته در برابر نفوذ، خوب عمل كرده است، اما جریان نفوذ ‌آسیب‌های خود را به ساخت قدرت تا  كنون زده و می زند. برگزاری همایش ملی نظام سلطه و جریان نفوذ فرصتی بود كه مقامات قضائی و  امنیتی و نظامی به مقوله نفوذ فكر كرده و ایستگاه‌های تقویت فشار و تقویت امواج تبلیغاتی دشمن را در داخل رصد كنند.

این بیان رئیس دستگاه قضا كه فرمود: «مقابله با نفوذ و تهاجم دشمن، جهاد است»، حرف حقی است. ایشان با اشاره به خطاها و اشتباهات دولت اصلاحات گفت: «در دوره اصلاحات روزنامه‌هایی پولشان را از ارشاد می‌گرفتند اما سكولاریزم را ترویج می كردند. آنها هدیه از داخل و خارج می گرفتند تا بنیان‌های فكری نظام را بزنند.»
به راستی شاهد این ادعای بزرگ كیست؟ نیاز به تحقیق و بررسی زیاد ندارد. چون یك دهه بعد وزیر ارشاد دولت اصلاحات سر از بی‌بی‌سی درآورد .

امروز كوچك نمایی قدرت انقلاب و بزرگ نمایی قدرت ضد انقلاب و به ویژه دشمنان قسم‌خورده نظام اسلامی یعنی آمریكا و انگلیس و اسرائیل در دستور كار ایستگاه‌های تقویت فشار رسانه‌ای غرب در داخل است. گاهی طراحی‌های پیام آنها از زبان برخی مسئولان هم شنیده می شود كه واقعا تاسف بار است.

برگردیم به بحث اصلی این مقال یعنی «قدرت انقلاب و انقلاب قدرت». اكنون باید این موضوع را واكاوی كرد كه منشأ قدرت انقلاب اسلامی چیست؟ یا بهتر بگوییم كیست؟ بی‌تردید منشأ قدرت انقلاب ما خداست. انسان‌هایی كه قدرت مطلق را از آن خدا بدانند و به آن ایمان داشته باشند از هیچ قدرت ظاهری هراس نخواهند داشت.
 
سرّ اینكه امام(ره)، قدرت‌های شرق و غرب را به هیچ انگاشت و پرچم استقلال كشور را بر پایه «نه» به قدرت‌های شرقی و غربی بنا نهاد، همین بود. حضرت امام اولین كسی  در ایران بودند كه از هیچ كس جز خدا نترسیدند و همه  پیروان خود به ویژه جوانان كشور را دعوت كردندكه سلوك انقلابی گری خود را بر همین ممشا پایه‌گذاری كنند. سرّ اینكه امروز هنوز باب شهادت باز است و جوانان این مرز و بوم برای دفاع از حریم و حرمت انقلاب، جانانه می جنگند و جان خود را فدای انقلاب می كنند نیز همین است.
 
سوخت اصلی موتور انقلاب از همین تفكر تامین می شود. قدرت انقلاب با این «سوخت و ساز» فراتر از آن است كه واشنگتن پست و گاردین می گویند و برتر از آن است كه اندیشكده‌هایی چون اینترپرایز و اینترست اعتراف می کنند. این انقلاب به زودی معادلات قدرت در جهان را تغییر خواهد داد.
 
 انقلاب ما در اوج عقلانیت سیاسی است و رقبای ما در جهان، تازه از وادی «حماقت» به وادی «بلاهت» رسیده ‌اند. سند این حرف تاریخی نیز رفتن اوباما و آمدن ترامپ است. ترامپ نزده می رقصد! او اوضاع آمریكا و اروپا را به هم می ریزد و از این به هم ریختگی چیزی جز فروپاشی همانند آنچه كه در  شوروی رخ داد، در نمی آید.
امپراتوری شرق كه از هم پاشید، نامش را گذاشته بود «اتحاد جماهیر شوروی». امروز از آن اتحاد چیزی باقی نمانده است.
امپراتوری غرب هم به سركردگی آمریكا نام خود را «ایالات متحده آمریكا» و «اتحادیه اروپا» گذاشته‌اند. همین دیروز ترامپ گفت ایالت کالیفرنیا از کنترل خارج شده است، بودجه مقامات آن را قطع خواهم کرد! از این «اتحادیه» و آن «متحده» هم چیزی نمی ماند. چرا؟ برای اینكه این اتحادیه‌ها بر اساس جنگ بی‌پایان با خدا و خلق بنا نهاده شده است.
قدرت اصلی در هستی و جهان و زمین دست خداست. كسی كه با اتكال به خداوند برای اقامه عدل به جنگ تبهكاران جهانی برود، پیروز است. انقلاب اسلامی به این دلیل پیروز است كه به خدا اتكال دارد. خدا بندگان خود را هیچ گاه در برابر دشمنان خود تنها نمی گذارد.

برخی فکر می کنند امام (ره) روز 12 بهمن وارد فرودگاه مهرآباد شد و از آنجا به بهشت زهرا(س) رفت، 10 روز بعد انقلاب پیروز و همه چیز تمام شد. حال آنکه امام(ره) روز 12 بهمن به فرودگاهی به وسعت سینه های شیفته اسلام و قرآن فرود آمد و به صورت نمادین به بهشت زهرا رفت. او با انقلاب زهرایی خود، اکنون در بهشت نشسته و نظاره گر اعمال ماست و تا بهشت، مردم ایران و همه جان های شیفته اسلام را همراهی خواهد کرد.

صیانت و نگهداری از قدرت انقلاب شروطی دارد. اولین شرط آن این است که ما همواره نسبت خود را با خدا، قرآن و رعایت پاسداشت احکام اسلام حفظ کنیم. اگر در این مسیر حرکت کنیم قدرت انقلاب تا ظهور حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا له الفداء تضمین خواهد شد، والّا خداوند در طول تاریخ تا کنون هیچ ضمانتی برای حیات و قدرت هیچ قوم و قبیله و امتی نداده است.
 
کلمات کلیدی : انقلاب اسلامی+سالگرد انقلاب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.