نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453374
تخلف گمرکی 336 میلیارد تومانی سامسونگ در ایران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۶
5 شرکت اصلی و وابسته به لوازم خانگی سامسونگ در اقدامی با دور زدن قانون مرتکب تخلف 336 میلیارد تومانی شدند که با جریمه حدود 1500 میلیارد تومان خواهد بود.

به گزارش فارس، گمرک جمهوری اسلامی ایران 5 شرکت اصلی و وابسته به یک برند لوازم خانگی و برقی کره‌ای با توجه دور زدن قانون متخلف اعلام کرد.

براساس گزارش‌های کارشناسی و نظارتی گمرک، این برند معروف کره‌ای که در زمینه لوازم خانگی فعال است، مرتکب تخلف گمرکی شده است.

براساس این اطلاعات 5 شرکت اصلی و وابسته برند معروف لوام خانگی سامسونگ با دور زدن قانون امور گمرکی با تعرفه پایین‌تر از اصل کالا، واردات داشته‌اند.

در بررسی‌های انجام شده از حدود 500 اظهارنامه شرکت‌های وابسته درب، کابین، بدنه، کمپرسور، کنداسور، اجزا و قطعات پلاستیکی و غیرپلاستیکی وارد شده که با تجمیع این موارد مشمول پرداخت تعرفه کامل می‌شود.

به گزارش فارس، گفته می‌شود مبلغ تفاوت کالاهای اظهار شده با رعایت ماخذ تعرفه گروه کالایی دهم برای یخچال و فریزر بالغ بر 3 هزار و 362 میلیارد و 291 میلیون ریال بوده است.

طبق ماده 143 قانون امور گمرکی از 30 درصد تا 7 برابر مابه‌التفاوت ثبت شده، یعنی 10 تا 2353 میلیارد تومان شرکت سامسونگ باید جریمه بپردازد. میانگین اصل و جریمه این تخلف گمرکی حدود 1500 میلیارد تومان است.

براساس این گزارش، بخشی از این اظهارنامه‌ها مربوط به سال‌های 93، 94 و 95 بوده که از گمرکات شهید رجایی، چابهار، فرودگاه امام خمینی به کشور وارد شده است.

در این شگرد متقلبانه یخچال و فریزر کامل به صورت قطعات منفصله از گمرکات متعدد به کشور وارد شده است، در حالی که این شرکت وارد کننده کره‌ای باید حقوق ورودی کامل کالا را پرداخت می‌کرد. بدین ترتیب حقوق بیت المال در اخذ عوارض تضییع شده است.

همچنین حقوق ورودی اجزا و قطعات منفصله یخچال از 32 تا 45 درصد بوده که با لحاظ اولویت گروه کالایی دهم باید تعرفه 76 درصد پرداخت می‌شد.

طبق قاعده 2 الف که جزئی از مقررات واردات و صادرات است، در صورتی که مجموع اقلام منفصله، کالای کامل را تشکیل دهد، مشمول تعرفه کامل بوده و علاوه بر پرداخت ما‌به‌التفاوت، جریمه نیز خواهد شد.

به گزارش فارس، پیشتر نیز دیگر شرکت کره‌ای (ال جی) فعال در بازار لوازم خانگی با همین شگرد 3 هزار میلیارد تومان کالا با اصل و جریمه وارد کشور کرده بود که پرونده آن در جریان رسیدگی است.
 
کلمات کلیدی : تخلف گمرکی + سامسونگ
 
بهرام دیروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۱:۱۱:۰۵
همانطور که در گزارش اشاره شده است قبلا نیز مورد مشابه در مورد شرکت ال جی مطرح که پرونده در جریان رسیدگی است یعنی که هیچ حکمی صادر نشده است ضمن اینکه وزارت صنعت ، معدن و تجارت بعنوان متولی اصلی و نظارتی روند قانونی تولید و توزیع کالای وارداتی با ارسال نامه رسمی به وزیر اقتصادی و دارایی روند فعالیت شرکتهای مذکور را قانونی اعلام و خواستار ممانعت از اظهارات غیر رسمی و فاقد رسیدگی قانونی از سوی برخی مقامات گمرکی شده است. یکی از مقامات وزارت صنعت ، معدن و تجارت در اظهار غیر رسمی اعلام کرده است که برخی کشورهایی که در حال تصرف بازار خوردوی کشور می باشند در برنامه دیگر در صدد تسلط بر بازار لوازم خانگی نیز هستند که متأسفانه اقدام علیه برندهای خوش نام و با سابقه کره ای که در بدترین شرایط تحریم و تحمل فشار برخی جریمه های طرف آمریکایی نیز مانع از فشار به بازار مصرف ایران شدند امروز با جریان حذفی از این دست دست به گریبان می باشند که باید با تدبیر مقامات اقتصادی و دارایی مرتفع گردد. (4198978) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۱:۳۰:۲۷
به کام عزیزان و دست اندرکارانش و نزدیکان و نورچشمی ها... (4199008) (alef-3)
 
رضا راد
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۱:۴۴:۰۶
شرکت کره ای سامسونگ نباید نگران باشد، چون یک حامی بزرگ و فعال مثل آقای نعمت زاده دارند. قطعاً با پا درمیانی و فشار و لابی ایشان، این تخلفات مانند آنچه که برای" ال جی " پیش آمد، ماست مالی خواهد شد. (4199035) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۱:۵۰:۳۰
بدین ترتیب چشم بادامی های زبل ، بازار ایران را بدست گرفته و یکتازی می کنند . (4199044) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۲:۴۱:۰۸
این کار ربطی به سامسونگ ندارد.بلکه باید یقه نمایندگی ایرانی سامسونگ را گرفت که متقلبانه عمل میکند و متاسفانه وزیر صنعت و معدن هم حمایتشان می نماید . (4199147) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۴:۴۶:۲۲
در سال اقتصاد مقاومتی چرا مجلس وزیر صنعت را استیضاح نمی کند؟!!!!!! (4199454) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.