توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463977
ابداع فناوری اختصاصی چینی‌ها برای تولید خودروهای خودران
بخش دانش و فناوری الف،30 فروردین 96
شرکت چینی بایدو از ابداع فناوری اختصاصی خود برای تولید خودروهای خودران خبر داد، رونمایی از این فناوری در ماه آینده میلادی صورت می‌گیرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۴
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، بایدو درصدد تولید خودروهای خودرانی است که از قابلیت حرکت خودکار در بزرگراه ها و جاده های شهری برخوردار باشند و امیدوار است تا سال 2020 این هدف را محقق کند.

این طرح که اپولو نام گرفته با همکاری برخی شرکت های دیگر اجرا می‌شود و همکاران بایدو به طراحی انواع حسگر و اجزای خودرو می پردازند. بایدو برای کمک به ارتقای هوش مصنوعی خودروهای خودران تولیدی خود از ماه ژانویه یکی از مدیران اجرایی ارشد مایکروسافت به نام کیو لی را به عنوان مدیر امور اجرایی به کار گرفته است.

بایدو در ماه اکتبر اعلام کرد برای پیشبرد این طرح 200 میلیون دلار بودجه کنار گذاشته و از این پس بر روی فناوری هایی مانند هوش مصنوعی و واقعیت مجازی و واقعیت افزوده متمرکز خواهد شد. این شرکت قبلا در ماه سپتامبر هم از اختصاص بودجه 3 میلیارد دلاری برای پشتیبانی از شرکت های نوپای فعال در این حوزه ها خبر داده بود.

بایدو قبلا در این زمینه با شرکت بی ام و هم همکاری می کرد. اما تفاوت نظرات و دیدگاه ها در ماه نوامبر به این همکاری پایان داد.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ خودروهای خودران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته