نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459378
واعظی: کاندیدا نمی شوم، همه یکصدا باید بگوییم روحانی بیاید / هیچ‌کس به جز روحانی در کابینه نامزد نمی شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۹
وزیر ارتباطات گفت:‌ حضورم در انتخابات ریاست‌جمهوری را تکذیب می‌کنم و از آقای روحانی حمایت می‌کنیم.

به گزارش فارس، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ظهر امروز در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که سرانجام تلگرام صوتی یعنی امکان مکالمه تلفنی از طریق این برنامه پیام‌رسان در ایران چه زمانی راه‌اندازی می‌شود و اینکه‌ آیا با برقراری این امکان میزان تعرفه اینترنت گران خواهد شد یا خیر، گفت: سیاست ما همواره این بوده که این‌گونه خدماتی که مورد نیاز مردم است و لطمه‌ای هم به کار دیگران از نظر اقتصادی نمی‌زند، این مسائل را آزاد گذاشته‌ایم و اکنون می‌دانید که شبکه‌های مختلفی هم هستند که همین سرویس از طریق آنها ارائه می‌شود.

وی در ادامه افزود: خود تلگرام تعداد کاربرانش در ایران قابل مقایسه با کشورهای دیگر نیست، چون در ایران استقبال بسیار زیادی شده، تعداد کاربرانشان مشابه چندین کشور دیگر است. بر این اساس خود تلگرام دارد گام به گام این موضوعی را که به آن اشاره کردید را توسعه می‌دهد و این سرویس جدیدی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: از سوی دیگر شما می‌دانید این‌گونه سرویس‌ها از طریق شبکه‌ای که اپراتورها سرمایه‌گذاری کرده‌اند باید داده شود، یعنی اگر موافق نباشند که چنین سرویسی داده شود، قطعاً این مسئله با مشکل مواجه می‌شود.

واعظی ادامه داد: نسل سوم و چهارم که در دو سال گذشته در شهرهای مختلف ایران ارائه شده، سرمایه‌گذاری حدود 19 میلیارد تومان را در بر داشته که قطعاً اپراتورها با توجه به اینکه شبکه‌های دیگر محدود است، اما شبکه تلگرام بسیار گسترده است، اینها دارند بررسی می‌کنند که چگونه وضعیت اقتصادی اپراتورها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، لذا گذاشته‌ایم که این کار تمام شود، لذا نظرمان بر این است که تصمیمی بگیریم که هم مردم و هم اپراتورها راضی باشند.

وی بیان کرد: اگر یک اپراتوری در هر مقطعی به دلیل مسائل اقتصادی و نه به خاطر مسائل سیاسی و سرمایه‌گذاری که کرده، نخواهد که از این شبکه‌ها روی شبکه آن صدا را سرویس دهد، این امکان در اختیار آن اپراتور است و نمی‌توانیم آن را اجبار کنیم، به هر حال این موضوع در دست بررسی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد برنامه ویبسی قرار است جایگزین تلگرام شود، گفت: در دنیای امروز هیچ چیز جایگزین چیزی نمی‌شود. هم‌اکنون در ایران و در بسیاری از کشورهای جهان انواع و اقسام شبکه‌های اجتماعی وجود دارد و این شبکه‌ها با توجه به خدماتی که ارائه می‌دهند، جای خود را باز می‌کنند.

واعظی تأکید کرد: برنامه‌های ویبسی و تلگرام جای خود را دارند.

وی در پاسخ به این سوال که از شما به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری نام می‌برند، آیا این مطلب صحت دارد یا نه، اظهار داشت: بنده قبلاً هم اعلام کرده‌ام قطعاً‌ نامزد نخواهم شد، به‌شدت از نامزدی آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت خواهم کرد و اعتقادم بر این است که آقای روحانی در دوره اول دولت، کارهای بزرگی انجام داده که هم مردم و هم نظام ثمره کار ایشان را در دوره دوم بیشتر می‌بینند و این ثمره‌ها نمایان خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در دولت حتی دوستان دیگری که اسامی‌شان را صداوسیما نشان می‌دهد، همه ما یک‌صدا از اینکه آقای روحانی در انتخابات بیایند حمایت می‌کنیم تا وعده‌هایی که به مردم داده‌اند که بخش قابل‌توجهی از آن در دوره اول در ارتباط با سیاست‌های خارجی، هبستگی و امنیت داخلی و بخشی از مسائل اقتصادی تحقق یافته و ان‌شاءالله آن بخشی که مربوط به اشتغال و معیشت و تولید داخل است در دوره دوم انجام شود.
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96+ انتخابات ریاست‌جمهوری + روحانی + محمود واعظی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۷:۵۱:۵۰
احسنت (4232352) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۲۱:۰۹:۲۶
زنده باد (4232943) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.