توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 355373
رئیسی:اساس هالیوود تزریق یاس است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۰
تولیت آستان قدس رضوی گفت: پرچم انتظار انسان‌های زیادی را با تحول روبه‌رو کرد و انسان‌های زیادی را به صحنه آورد و ملت‌های زیادی با این پرچم بیدار شدند.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی صبح امروز در اجتماع عظیم منتظران ظهور در محل میدان شهدای مشهد اظهار داشت: فضیلت نیمه شعبان فضل لیله‌القدر است، لیله‌القدر ظرف نزول کتاب کامل و نیمه شعبان ظرف ولادت انسان کامل است، افضل الاعمال انتظار فرج است، انتظار آثاری اندیشه‌ای و فکری دارد، آثاری عملی و اجرایی نیز دارد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: اولاً موعود امری نه فقط شیعی، اسلامی و دینی است بلکه همه ادیان الهی و آسمانی وعده و آمدن منجی را در آموزه‌های دینی تاکید دارند همگان بر این عقیده هستند که ذات پروردگار نجات‌ دهنده‌ و منجی برای عالم و بشریت خواهد فرستاد که او با دست الهی خودش عالم را به عدالت و عالم را به برخورداری از آنچه مواهب الهی است برخوردار خواهد کرد.

حجت‌الاسلام رئیسی تاکید کرد: اعتقاد به مهدویت و دکترین مهدویت آنچه امروز در باور و اعتقادات ما است که براساس مبانی قرآنی و روایی ما، نه فقط حجت برای نظام تکوین و تشریع و بلکه برای شکل دادن زندگی انسان معاصر در هیچ عصر و زمان و آنی زندگی انسان تصورش بدون انسان عالی و حجت امکانپذیر نیست زیرا اساس خلقت و آفرینش مبنای بعثت همه انبیای الهی به ویژه در بعثت و رسالت ختمیه، هدایت انسان و عالم است.

وی گفت: هدف و غایت شریعت، هدایت عالم و انسان است و چگونه ممکن است حیاتی برای انسان جز با هدایت انسان و حجت خدا باشد امام جواد(ع) فرمودند که "شیعیان به وسیله سوره مبارکه قدر با دشمنان امامت و ولایت احتجاج کنید. نزول ملائکه و روح در هر شب قدر بر آستان حجت خداست، دیروز بر آستان قدس نبوی بود و امروز بر آستان مقدس مهدوی".

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه آثار فکری برای انتظار، انتظار آمدن وجود مقدس امام عصر(عج) که پرچمدار توحید در عالم است و عصاره همه انبیای عظام الهی است گفت: او خاتم اوصیا است هم‌چنان که پیامبر اسلام(ص) خاتم انبیا بود، اعتقاد به او، اعتقاد به امامت است، وجود مقدس او و آمدنش اعتقاد به معاد است، وجود مقدس مهدی(عج)، برای گسترش عدل در عالم و در تمامی لایه‎های زندگی انسان است.

رئیسی گفت: تمام مبانی دینی در پرتو انتظار شکل می‌گیرد، انتظار آثار عملی و اجرایی دارد، مگر می‌توان منتظر بود و صالح نبود، باید در دین‌مداری و عمل به تکالیف الهی صالح بود، در امر گسترش خوبی‌ها و نهی از زشتی‌ها باید صالح بود، در اقامه عدل و گسترش ارزش‌های الهی و نهی ظلم باید منتظر و صالح بود.

وی افزود: در زندگی انسان منتظر جلوه‌های انتظار متجلی است و معلوم باشد ارتباط با منجی عالم بشریت یک ارتباط عمیق و یک نسبت دقیق است، در همین راستا امروز در عالم چند مکتب وجود دارد، یک مکتب انتظار، مکتب انظلام. در مکتب انتظار که شاخصه آن دلدادگی به رسول خدا و خدا است و با مقاومت در راه هدف و دشمن شناسی تجلی می‌یابد، کنار آمدن با ظلم و ظالم یک ضد ارزش است.

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: در مکتب انظلام اما جلوه گسترش یاس و ناامیدی و نمی‌توانیم است، امروز حتی سینمای هالیوود اساسش بر آن است که جوامع را ناامید کند. فرهنگ یاس و ناامیدی را اینها بر عالم مستولی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در زیارت عاشورا، ظالم و منظلم را لعنت می‌کنید، اینها مورد لعن و نفرین هستند، مظلوم مورد ستم واقع می‌شود اما چاره‌ای ندارد، منظلم، ظلم پذیر است، تمامی رسانه‌ها و امپراتوری خبری و ۶ هزار کانال خبری می‌خواهند فرهنگ ما نمی‌توانیم را القا کنند و سرنوشت محتوم ما را پذیرش سلطه می‌دانند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه امام بزرگوار ما پرچم مکتب انتظار را برافراشت افزود: انتظار یعنی ایستادگی و مقاومت، انتظار یعنی ضدیت با ظلم و استکبار و خروش علیه ظالمان و یعنی خودسازی و جامعه قرآنی ساختن.

حجت‌الاسلام رئیسی تاکید کرد: پرچم انتظار انسان‌های زیادی را با تحول روبه‌رو کرد و انسان‌های زیادی را به صحنه آورد و ملت‌های زیادی با این پرچم بیدار شدند، لبنانی وارد صحنه شد و با پرچم انتظار منسجم شد و برای نخستین بار از رادیو شنیدید که اسرائیل از جنوب لبنان عقب‌نشینی کرد و بعد فلسطینیان آموختند که باید با ابتنای بر دین و آموزه‌های دینی و توکل به خدا و اعتماد به نفس در میدان حاضر شوند و انتفاضه اول و دوم و سوم شکل گرفت و فلسطینیان امروز ابتکار عمل را به دست گرفتند و امروز شرایط با همین باور به انتظار در منطقه متفاوت شده است.

وی تصریح کرد: انتظار با تخدیر و کار نکردن متفاوت است، انتظار فرج معادل مسئولیت‌پذیری است و دگرخواهی را در پرتو خداخواهی دنبال می‌کند، انتظار آثار عملی و فکری زیادی دارد و از انسان یک نیروی فعال و مسئولیت‌پذیر و با احساس مسئولیت نسبت به خود و دیگران می‌سازد. امروز مکتب انتظار که پرچمدار آن ایران اسلامی و مقام معظم رهبری است پیامش به عالم رسیده است و پیامش این است که بگوید شما توانمند هستید.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: مکتب انتظار مخاطبانش را در عالم پیدا کرده است و ملل اسلامی به برکت انقلاب اسلامی بیدار شده‌اند و هویت اسلامی خود را بازیافته‌اند و می‌خواهند مسلمان زندگی کنند اما دشمن می‌خواهد فرهنگ یاس و ناامیدی را در عالم مستولی کند.

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: آنچه در این کشور در حال رخ دادن است با عنایت آن بزرگوار، تاریخی پرافتخار را رقم می‌زند و امید است اعمال و رفتار ما جلوه‌های یک انسان منتظر باشد و آنچه همگان انجام می‌دهند در جهت رضای پروردگار متعال و زمینه سازی برای ظهور باشد.
 
کلمات کلیدی : آستان قدس رضوی+رییسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.