توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455471
ورود 2.5 میلیون مسافر نوروزی به خراسان رضوی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۸
ایرنا: سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی گفت: آمار مسافران نوروزی ورودی به استان از 25 اسفندماه تا کنون از 2 میلیون و 490 هزار نفر گذشته است.

مهدی فروزان افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی هفت درصدی دارد.
 
وی گفت: مقصد یک میلیون و 571 هزار نفر از این مسافران مشهد الرضا (ع) بوده است که نسبت به نوروز گذشته در این فاصله زمانی رشدی بیش از 10 درصدی دارد.
 
وی با بیان اینکه این جمعیت مسافری از طرق مختلف به استان سفر کرده اند، گفت: بیشترین آمار مربوط به وسایل نقلیه شخصی است که رقمی معادل 2 میلیون و 141 هزار و 56 نفر را دربرمی گیرد و حدود 86 درصد کل مسافران نوروزی استان را شامل می شود.
 
وی افزود: در بخش جاده ای، ناوگان حمل و نقل عمومی جابه جایی 212 هزار و 181 مسافر را به استان را بر عهده داشته اند که 8.5 درصد کل مسافران نوروزی است و بخش ریلی نیز با انتقال 78 هزار و 140 نفر به استان، سهم سه درصدی در این زمینه داشته است.
 
وی سهم ناوگان حمل و نقل هوایی و فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد را از آمار مسافر منتقل شده به استان و مشهد با تعداد 58 هزار و 971 نفر، معادل 2.5 درصد کل مسافران استان دانست.
 
بر اساس پیش بینی ها، خراسان رضوی در نوروز امسال پذیرای 11 میلیون مسافر خواهد بود که هشت میلیون نفر از آنها زائر امام رضا (ع) خواهند بود.
 
نوروز سال گذشته هشت میلیون مسافر به این استان سفر کرده بودند.
 
 
کلمات کلیدی : مسافر نوروزی، خراسان رضوی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته