نظر منتشر شده
۲۲۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 178479
کارت زرد رئیس جمهور به شورای نگهبان درباره مشائی
بخش داخلی الف، 28 بهمن 91
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۰۷
هفته گذشته احمدی نژاد طی نامه ای مشترک به دو وزیر بهداشت و کشور با اشاره به انتخابات پیش روی نظام پزشکی کشور و رد صلاحیت برخی از نامزد ها نوشت: "چنانچه روند اصلاح نشود و افرادی که بدون دلیل قانونی رد صلاحیت شده اند با تجدیدنظر احقاق حق نشوند، برگزاری انتخابات خلاف قانون و از نظر اینجانب باطل است."

در میان رد صلاحیت شده ها تعدادی از اصلاح طلبان و یاران نزدیک دولت دیده می شوند. یکی از افراد نزدیک دولت که صلاحیت وی رد شده است پیش از این نیز تلاش شده بود با لابی های گسترده تائید صلاحیت بگیرد.

اما ماجرا چیست؟ آیا واقعا انتخابات نظام پزشکی و سلامت برگزاری آن رئیس جمهور را نگران کرده است؟ غرض نیت خوانی نیست و چه بسا اینگونه باشد. اما آنچه که بی تردید از این اقدام رئیس جمهور استنباط می شود پیام مستقیم و غیرمستقیم احمدی نژاد به شورای نگهبان و دیگر نهادهای ناظر و برگزارکننده انتخابات است که درصورت رد صلاحیت کاندیدای مورد نظر دولت، رئیس جمهور انتخابات آینده را برگزار نخواهد کرد و یا آن را به تعویق می اندازد.

احمدی نژاد در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شرایطی که کمتر کسی فکر می کرد وی از این تریبون و مراسم ملی نیز برای تبلیغات انتخاباتی بهره برداری کند تصریح کرد:" همه سلیقه‌ها بیایند و کسی خود را جای مردم نپندارد و با کوته‌بینی تصور نکنند که می‌توانند جای مردم تصمیم بگیرند."

وی که سخنرانی خود را با شعار انتخاباتی "زنده باد بهار" پایان داد تلویحا مدعی شد که برخی می خواهند انتخابات را مدیریت و مهندسی کنند. این سخنان رئیس جمهور را باید در کنار اخبار انتخاباتی دولتی ها و اظهارات نزدیکان رئیس جمهور دید.

حسب شواهد موجود و اخبار، کاندیدای مدنظر رئیس جمهور اسفندیار رحیم مشائی است. این درحالی است که همه شواهد گویای ان است که شورای نگهبان مشائی را به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری تائید صلاحیت نخواهد کرد. چندی پیش پدر داماد رئیس جمهور اینطور خبر داد که آیت الله جنتی به احمدی نژاد اعلام کرده است که حسب اسناد متقن مشائی رد صلاحیت خواهد شد.

در همین رابطه خبرگزاری فارس نیز به نقل از یک عضو شورای نگهبان نوشت که اخیراً یکی از نزدیکان مشایی یا یکی از اعضای موثر شورای نگهبان درباره تائید صلاحیت مشایی گفت وگویی داشته که این عضو شورای نگهبان گفته است: مشایی اگر نامزد شود رد صلاحیت می شود؛ اسناد لازمه برای رد صلاحیت وی موجود است که در موقع خودش اعلام می کنیم.

به این ترتیب یارغار رئیس جمهور در انتخابات پیش رو بلاتریدد ردصلاحیت می شود و البته غیر از این نیز انتظاری نمی رود. در شرایطی که نظام، معاون اولی مشائی را به سبب عملکرد وی به صلاح کشور نمی بیند، طبیعی است که برای ریاست جمهوری نیز به طریق اولی نباید نظر مساعد نشان دهد.

اما رئیس جمهور چکار می کند؟ احمدی نژاد با حرکت نمادین مربوط به انتخابات نظام پزشکی رسماً اعلام کرده است که در صورت ردصلاحیت مشائی انتخابات را برگزار نمی کند. جز این عمل کند بدون تردید صداقت امروز وی نیز زیر سوال می رود. احمدی نژاد با این نامه سرگشاده برای دفاع از کاندیداهای اصلاح طلب و جریان انحرافی، صریحاً به شورای نگهبان و دیگر نهادهای مسوول کارت زرد اخطار نشان داده است. از این رو لازم است نهادهای امنیتی و مسئولین ارشد نظام از امروز خود را برای فتنه جدید آماده کنند. شاید فتنه آینده برای گرفتن حکم حکومتی باشد هرچند دهها خدعه و نیرنگ و فتنه بدتر از این برای بدعت گزاری و تحت فشار قرار دادن نظام راه به جائی نبرده و ناکام ماده است. انشاالله فتنه گذاران ۹۲ نیز با رای مردم در تاریخ بی حیثیت خواهند شد.
 
ehsan1054
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۸:۱۸:۳۶
بسم رب.

قبلا هم در این سایت به عنوان مخالف احمدی نژاد و مشایی کامنت گذاشته ام.
اما کار خوب از هر کسی و با هر نیتی خوب است.
این کار احمدی نژاد هم یک کار خوب و یک قدم رو به جلو هست.
هیچ علاقه ای و عقیده ای هم به امثال مشایی ندارم ولی کار شورای نگهبان فقط جناحی و سیاسی است. (1139496) (alef-2)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۰۴:۴۶
صرف نظر از اینکه مشایی رد صلاحیت میشه یا نمیشه و یا احمدی نژاد همچین نیتی داره یا نه...

باید بگم که این وسط یه خبرایی هست که احمدی نژاد اینجور بی پروا داره گروکشی میکنه و دهن همه رو بسته و هیشکی نمیتونه جلوشو بگیره..!!!!!!!!

والله اعلم بحقایق الامور...

حضرت امام (ره) فرمودند:
شما برای مصالح اسلام دعوا نمی کنید
بترسید از آن روزی که مردم بفهمند در باطن ذات شما چیست، و یک انفجار حاصل بشود
رئیس جمهور و مجلس حدودشان در قانون اساسی چه هست، یک قدم آن‌ور بگذارند من با آنها مخالفت می‌کنم

به امید روزی که کارت زرد دوم رو مردم عزیز و نجیب ایران که دیگه کاسه صبشون داره لبریز میشه ،خودشون به مسئولین بی کفایت بدن و بعدشم کارت قرمز..!!!!!!!! (1139718) (alef-1)
 
امیرعلی یارمحمدی
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۲۳:۴۸:۳۰
مشایی رجل سیاسی نیست . و نباید تایید صلاحیت شود .! (1141374) (alef-13)
 
رهگذر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۴۳:۱۶
اين بازي قدرت داره كم كم گرم ميشه!
اميدوارم بازنده مردم نباشن!!! (1139812) (alef-1)
 
Russian Federation
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۴:۴۷:۰۶
متاسفانه فقط و فقط ما مردم بازنده هستیم ... (1140285) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۶:۳۰:۱۱
ميشه شرايط رو عوض كرد (1140514) (alef-7)
 
فهیم
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۴۳:۳۷
برادر من قدرت لذت بخشه به این آسونی ها نمی شه ازش دل کند. (1140423) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۲۱:۰۶:۵۹
عشق به خدمت كذاري بي شائبه چه ها كه نميكنه!!!!!! (1141033) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۱:۰۴:۴۴
مشکل اینجاست که ایشان فقط سنگ یک عده را به سینه میزنه نه سنگ عدالت و برابری رو (1139845) (alef-1)
 
والا
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۱۵:۰۵
عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد. (1140355) (alef-13)
 
متی
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۶:۱۹:۴۷
بابا تو دیگه کی هستی/ دست شیطونو بستی/ چراجای احمدی نژادننشستی (1140489) (alef-7)
 
سعيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۱:۵۷:۳۰
به نظر من هرگونه رد صلاحيتي كه مبناي قضايي و حقوقي روشني نداشته باشد؛ غيرقانوني، سياسي و تجاوز به حقوق مردم است. (1139961) (alef-10)
 
جواد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۰:۳۴:۵۲
اگه کمی قانون اساسی این میثاق ملی راخوانده باشید خواهید فهمید ک معیاردرردیاقبول صلاحیتهای افراد در انتخابات شورای نگهبان است.حالا اگه بر شورا نگهبان بگذاریم ک تسلسل باطل پیش خواهد امد.پس بهتره ماخودمان رابا قانون تطبیق دهیم نه قانون باما.از طرفی دیگر علت رد صلاحیتها دقیقا ب افرادمرتبط گفته میشود ولی معمولا افرادطفره میرند (1141458) (alef-13)
 
اسد
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۴:۰۹:۲۷
نمیدانم سن شما چقدر است اما کشور را مانند خانه فرض کن وبدان چند فرزند دختر وپسر دارید آیا برای جایی که سالها زحمت ورنج کشیده ای حاضری هر بی بندبار را وارد خانه یا همراهی فرزندانتان کنید تا ثمره وزحمات شما نابود شود کمی عقل خود را درست بکار گیرید (1140216) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۰:۱۵:۵۸
خير قربان، خود شما در اشتباهيد، كشور ارث پدري هم كه نيست. راستي سن خود شما چقدره؟ (1141424) (alef-13)
 
کفن پوش
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۴:۵۷:۴۴
با عرض معذرت اگه احمدی نژاد چنین تفکری رو داره شخصا جولوی ایشون وایستیم (1140313) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۸:۵۱:۳۷
جریان انحرافی صلاحیت ریاست جمهوری را ندارد اما کسی که همه جوره از این جریان حمایت می کند صلاحیت باقی ماندن بر این مقام را دارد . چرا ؟؟؟؟ (1140737) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۰:۱۷:۰۰
بايست تا صبح دولتت بدمد! (1141427) (alef-13)
 
بهروز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۹:۱۶:۵۵
حمایتش میکنیم ریس جمهور عدالت طلب و عدالت گستر تا کور شود ان نور چشمی های وطن فروش (1141715) (alef-13)
 
حقوقدان
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۱۸:۲۹
دوست عزیز احمدی نژاد هم همین حرف تو را میخواد بشنوه یعنی این سناریویی است که میخواد با اون آرای طرفداران اصلاحات که اکثریت جامعه هم هست را به خود اختصاص بده لطفا کمی دقت داشته باشید ایشان واقعا از یک تیم قوی برای تصاحب قدرت استفاده میکنه و رسیدن به قدرت تنها و یگانه هدف اینهاست دیروز بنام اصولگرایی آمد امروز تحت نام اصلاح طلبی و حتما فردا با ضد انقلاب می اید (1140362) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۲۳:۴۰:۰۶
طرفداران اصلاحات اکثر جامعه است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1141341) (alef-13)
 
یاران
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۲۰:۴۲
یه نفر حاج محمود احمدی تژاد رو از خواب بیدار کنه بنده خدا بد جور انکار دنبال ارث میراثش از ایرانه اگه کسی نمیتونه ما ملت میتونیم ایشونو بیدار کنیم (1140368) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۶:۳۹:۲۱
جناب احمدی نژاد همچین ملت رو خواب کرد که حالا حالاها بیدار نمیشن...

الان هم رگ خواب یه عده دستشه...

این شمایی که خوابی عزیز دل...

چشماتو وا کنو ببین...

ببین که محمود اومده...

محمود با یک نقشه ی

تازه و زیبا اومده... (1140537) (alef-10)
 
احمد
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۸:۴۵:۰۲
نه خواب نیست دقیقا میدونه داره چکار میکنه کاملا با برنامه کسی هم قادر به مهار او نیست بدلایلی که دوستان بالا اشاره کردند و غیرو فقط امیدوارم عده این وسط ضربه نخورند (1140719) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۲۵:۴۶
اصولا عقل و تجربه ثابت كرده به هيچكدام از رفتارهاي احمدي نژاد اعتباري نيست بنابراين به كارهاي ظاهرا مثبت او هم نمي تواند م را فريب مي دهد . چون سر زدن كار مثبت از احمدي نژاد اساسا امتناع فلسفي دارد . يعني اگر بپذيريم صدور افعال از نيات و اهداف آدم ها ناشي مي شود فعل اخلاقي و مفيد ب حال انقلاب و كشور از آدمي مثل احمدي نژاد امكان ندارد. الف سانسور نكن لطفا (1140381) (alef-13)
 
فهیم
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۴۱:۳۷
دوست عزیز تو این مملکت هر کسی سنگ خودشو به سینه میزنه. (1140417) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۴۹:۵۱
به این میگن مردم سالاری
یعنی یک عده سالار برای مردم کاندید تعیین کنند و بگویند حالا بیایید به این کاندیدها رای بدهید
و قضیه اینجا تمام نمی شود
در نهایت توصیه می کنند که به یک کاندید خاص رای بدهند
و برای این کار متوسل به احادیث هم می شوند
و تمام قد از کاندید مورد نظرشان هم دفاع می کنند
حال اگر بعدها این کاندید زرخرید شیطنت کرد تمامی آن صفات خوب به یکباره از ایشان خلع و به کاندید دیگری منتقل می شود
در سایر کشورها افرادی کاندید می شوند که چون این سالاران انجا نیستند بعدها کاندید مورد نظر با رای اوردن در طی یک سال مردم را به فلاکت می کشاند وکشورشان را چند دهه به عقب می برد چون مردم آن کشورها خودشان بی سواد بودند و ثانیا کسی هم نبود به آنها بگوید چه کسی خوب است و چه کسی بد
از اول و تا اخر با اقای احمدی نژاد مخالف بودم ولی تنها کاری که ایشان کرد تاکید می کنم تنها کار این بود که دست بعضیها را رو کرد و در برابر زیاده خواهی بعضیها ایستاده و می ایستد و بازیهای گذشته را برایشان پرهزینه می کند (1140439) (alef-13)
 
متی
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۶:۲۳:۳۴
گل گفتی وگل گفتی مثل یه بلبل گفتی غنچه بودی پژموردی ای ببخشید شل گفتی (1140500) (alef-7)
 
فضول
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۶:۴۱:۳۱
و ندانسته مظلومیت مظلومین انتخابات 88 را نشان داد. (1140541) (alef-10)
 
سید رضا
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۵۳:۱۰
من نظرات رو تا پایان خوندم و با توجه به مثبت منفی نظرات کاربران فهمیدم که اصول گراها دارای حدود 5% طرفدار هستند واحمدی نژاد چند درصدی بیشتر!! بقیه که بالای 80% میشود کاملا" معلوم است طرفدار مردمند ومردم هم طرفدار سید محمد خاتمی انسان دوست و (جهانی فکر کن) (1140447) (alef-13)
 
aram
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۲۰:۲۴:۴۲
با سلام
من بعد از کلی اعصاب خوردی که آیا مشایی رد صلاحیت میشه یا نمیشه ، امروز بعد از اخبار ساعت 14 متوجه شدم که نه اینکه ایشون رد صلاخیت نمیشه بلکه 1000 درصد ایشون به عنوان اصلی ترین کاندیدای دولت معرفی خواهند شد. چراشو نمیدونم ؟؟؟؟
ولی حاضرم قول شرف بدم (نه مثل قول شرف آقای مرتضوی ها) که آقای مشایی تائید میشه و آقای دکتر با بگم بگم به هرچی که اراده کند خواهد رسید حتی تائید مشایی (1140935) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۲۲:۱۹:۵۴
آقايان اينقدر ساده نباشيم . احمدي نژاد مي خواهد با ژست قهرمان تمام كند ... همين ! (1141161) (alef-10)
 
sid
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۸:۲۹:۳۴
باز هم داستان فتنه شروع شد . لطفا بزاريد مردم خودشون انتخاب كنن (1139509) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۵۳:۴۴
نمی دانم آقایان کی می خواهند به این نتیجه برسند که مهندسی نتیجه عکس می دهد. نمونه اش همین آقای مهندسی که الان خود مهندس شده است. (1139822) (alef-1)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۱:۰۵:۳۰
با عرض سلام:

درست می گوئید رحیم مشایی را تاییدصلاحیت کنید،

مردم اگر مخالف این جریان باشند رای نمی دهند

مگر اینکه از چیه دیگری شورای نگهبان می ترسد!!

(لطفا نظر من بگذارید ) (1139846) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۳:۴۶:۵۲
من بااین کاراموافق نیستم ولی مردم ماازروی عفل رای نمیدن ازروی احساسات رای میدن،والااحمدی نژادالان نبود (1140175) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۴:۳۵:۲۴
مسئله این است که مشایی نه رجل سیاسی است و نه رجل مذهبی مثل خود احمدی نژاد. (1140262) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۴۶:۱۱
دقیقا اگر مردم را عاقل می دانید پس قیم نمی خواهند وراه درست را خواهند رفت در ضمن چه تضمینی وجود دارد که همین به اصطلاح اصولگرایی شما هم بی راهه نباشد . مخصوصا که حاصل آن در سال 88 دولتی بود که امروز خود اصولگرایان آن را انحرافی می نامند !! (1140430) (alef-13)
 
متی
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۶:۲۵:۵۰
امید جان فکر کردی مملکت هم مثل تیم گهردرود وصنعت نفت که اینطوری افاضه می کنی
بَنِش سرجات چُلمنگ (1140505) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۴:۳۲:۰۳
حالا این داستان سر دراز داره!!!!!!!!!!!!! (1140255) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۲۸:۲۴
اقا مشایی ادم بد اینکه ترس نداره انتخاب به عهده مردم خودشون میدونن به کی رای بدن (1140390) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۸:۳۰:۲۲
باباشما ودوستانتان كه هميشه مي گوييد احمدي نژاد از چشم ملت افتاده ومنفور است پس چرا اين همه از حمايت او از يك نفر اين همه وحشت زده ايد!!!! (1139511) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۵۸:۳۹
دقیقا منظورتون رو از مردم شفاف بیان کنید لطفا . (1139701) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۴:۴۴:۲۲
از روستایی های ساده ای که دل به 5 برابر شدن یارانه ها بسته اند ترس است. چون فقط به نفع روستایی هاست و تعدادشونم کم نیست!!!!!!!! (1140275) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۰۳:۰۳
یک جایی باید این روند غیرقانونی رد صلاحیت متوقف شود. آقایان اصولگرا باید تا حالا این را فهمیده باشند که در آینده ای نه چندان دور نوبت به رد صلاحیت آنها هم خواهد رسید. (1140325) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۲۳:۴۷:۱۷
کسی وجشت زدن نیست. همه از تکرار فتنه ای که بخشی از دلیل آن اقدامات احمدی نژاد بود و کاری که با کشور کرد بیم دارند. تو نداری؟ (1141372) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۸:۳۲:۴۶
احمدي نژاد از هم اكنون گارد گرفته و خود را اماده مواجه با شوراي نگهبان مي كند واضح است كه وي از عدم تأييد صلاحيت كانديداي مورد حمايت و "علاقه" خود شوراي از سوي شوراي نگهبان ترديد بسيار دارد براي همين از هم اكنون در اين وادي سعه صدر و فراجناحي عمل مي كند تا در روز مبادا به اين مدارك استناد كند.

.....................و اما شما سينه چاكان ديروز احمدي نژاد
شما بدانيد كه چوب خدا صدا ندارد

شما بدانيد كه پخش آن نوار در مجلس براي اين بود كه برخيها براي ديدن و شنيدن اتهامات بزرگتر آماده شوند.
شما بدانيد كه كسي كه جانب مردم و حقيقت را بگيرد پيروز است هر چند در حصر باشد.
..........
الف جان فحش ندادم اگر اشتباه بود خوانندگان جواب دهند به شعور خوانندگان احترام بگذاريم. (1139513) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۴۳:۰۰
منم بعد از این حوادث اخیر، شدیدا به این جمله ایمان آوردم که " چوب خدا صدا ندارد" (1139810) (alef-1)
 
آریا
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۱:۲۰:۱۳
درود بر تو محمود جان که حرف دل خیلی از مردم رو زدی (البته نه همه مردم) زنده باد حقیقت الف جان سانسور نکن . بهار وقتی هستش که حقیقت و درستی حکمفرما بشه (1139883) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۹:۴۸:۴۰
آریا جان عزیز "جمع ضدین محال است " و لذا "زنده باد حقیقت" تو با احمدی نژادی که مثل آب خوردن دروغ میگوید هیچگاه جمع شدنی نیستند!!!!! (1141736) (alef-13)
 
Bulgaria
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۴:۰۰:۲۷
اگر نظام می خواهد حسن نیت خود را نشان دهد ، همانند تغییرات قانون انتخابات که به روشنتر شدن روند اجرایی آن کمک می کند باید تغییرات در ساختار و عملکرد شورای نگهبان را نیز بپذیرد .

باور بفرمایید اینکه تعداد افراد معدودی بدون نیاز به اعلام دلیل ، عده ای را تایید کنند و عده ای را رد کار قانع کننده ای نیست .

بعدا" هم به خاطر عملکرد نامزدهای تایید شده ، خود نظام در معرض اتهام قرار می گیرد که به عنوان مثال این چه تایید سختگیریانه ای است که خروجی آن فتنه گری موسوی و کروبی و یا گروه انحرافی احمدی نژاد باشد ؟

آیا شورای نگهبان حاضر است مسئولیت اعمال این سه نفر را بر عهده بگیرد ؟ نه !

تغییر ترکیب اعضای شورای نگهبان ، ممنوعیت شاغل بودن انها در پست های دیگر ، ممنوعیت اضهار نظر و جانبداری سیاسی از برخی نامزدها و همچنین انتشار دلایل و مستندات محکم برای تایید و یا رد صلاحیت ها ، این نهاد ارزشمند را از اتهام اعمال نظر شخصی مبرا می کند (1140204) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۹:۳۶:۴۲
مردم به احمدي نژاد اعتراض ندارند به بي عدالتي آقايان اعتراض دارند. (1140842) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۴۰:۰۱
من به رفتار موسوي و كروبي بعد از انتخابات ( خصوصا بعد از ٢٥ خرداد) انتقاد دارم و لي احساس نمي كنيد آنها و اصلاح طلبان زودتر از شما احمدي نژاد را شناختن؟ (1140413) (alef-13)
 
متی
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۶:۲۹:۲۶
ای بابا افسوس که من تورو یه چهارسال دیر شناختم والا تو روزنامه توقیف شدم یه ستون بت می دادم که هی شعار بنویسی ومردم رو شاد کنی (1140513) (alef-7)
 
حسن
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۹:۳۳:۱۶
يگانه مردي كه شجاعت داشت و از ترس آبرو و استيضاح و .. يا حتي تبعات منفي بعد از رييس جمهوري و ... نترسيد و شجاعانه مي خواهد مفسدين اقتصادي را افشا كند همين احمدي نژاد است. چرا از افشاگريهاي ايشان مي ترسيد؟ آيا فقط وقتي براي اصلاح طلبان . بگم بگم راه مي اندازد شما نه تنها ناراحت نشديد بلكه هورا هم كشيديد براش؟! نخير آقايان. عدالت . اصولگرا و اصلاح طلب نمي شناسد. يك بام و دو هوا نمي شود. علي ع به خاطر شدت عدلش كشته شد. (1140835) (alef-10)
 
حامد
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۸:۳۷:۴۹
در سایت شما الفی ها فضای احساس به عقل غلبه دارد. پیش از این که اتفاقی بخواهد بیفتد اختلاف و تفرقه ایجاد می کنید. فردای قیامت در برابر خدا و امام زمان باید جواب گو باشید. (1139525) (alef-2)
 
گیتی
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۴۹:۰۵
در ذهن کسانی فضای شهوت قدرت ومال اندوزی از راه حرام بی اعتنائی به حق الناس و ایجاد اختلاف برای رسیدن به اهدافی که عموما به ضرر مردم است به اسلام وعقل وانسانیت غلبه دارد افرادی که با اعمالشان نشان می دهند نه به خدا اعتقاد دارند نه فردای قیامت که اگر سر سوزنی معتقد بودند این همه خدعه ونیرنگ نداشتند . (1140437) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۸:۳۸:۲۹
برام جالبه دقیقا شما جاهایی با احمدینژاد مخالفید که -فارغ از نیت ایشون- حرف حساب میزنه!
مثلا میگه مشکل ما موی جوانان نیست یا در مورد آزادی یا رابطه به امریکا یا همین رد صلاحیتها.
من کاری ندارم که خود ایشون هم اینها را بهانه میکنه ولی این نشون میده که شما بیشترین مشکلتون با احمدینژاد عملکرد ضعیفش نبوده بلکه زیر سوال بردن مفاهیمی بوده که از اول هم از خواسته های انقلاب نبود مثل همین رد صلاحیت ها و امثالهم.
در مورد مشائی هم اگه مدارک متقن دارید چرا ایشون راس راس داره میگرده و در بالاترین رده ها کار میکنه و تصمیم میگیره؟
در دنیایی که ثانیه ها ارزش طلا دارن کدوم عقل سلیمی حکم میکنه که مثلا برای مصلحت،یک انسان ناشایست حتما دوره مسوولیتش را تموم کنه؟!
پس این حرفها عذر بدتر از گناهه.
اگه واقعا دلتون برای این مملکت میسوزه ببینین مرتضوی و رحیمی و مشائی و غیره چطور و با چه پشتوانه ای دارن کار میکنن و میلیاردها دلار ثروت و سالها فرصت را از این مملکت بدبخت گرفتند.
مهمتر از این ببینین این ادمها کی و کجا مورد حمایت چه کسانی بودند. (1139527) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۱:۱۱:۳۰
شما مو می بینید و بزرگان، پیچش مو! (1139861) (alef-1)
 
جعفر
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۲۰:۱۵:۱۶
و منظور از پیچش مو پرونده های زیر بغل رییس جمهور است (1140905) (alef-10)
 
مري
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۷:۲۹:۰۹
واسه اينه كه حتي مواقعي كه ايشون در ظاهرحرف حساب ميزنن بخاطر خدا و مردم نميزنن و در واقع تو اون لحظه دارند بخاطر منافعشون شعار ميدند و ما به اين كار ميگيم عوامفريبي (1140606) (alef-10)
 
حسین
China
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۸:۳۸:۳۲
میشه لطفا بگید که چطوریه که در هفت سال و نیم گذشته شما همه با این رییس جمهور خوب بودید و اون هم با شما در یک خط بود اما کمتر از سه ماه مانده به انتخابات یه دفعه اون با شما بد شد و شما با اون بد شدید و یک جبهه جدید به قول شما شکل گرفته ؟؟؟؟
این جنگ زرگریه یا واقعیات پشت پرده ؟ (1139528) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۸:۴۱:۳۶
اگرانتخاب حق مردم است خوب بگذارید مشایی هم باشدمگر ازانتخاب مردم هراس دارید (1139533) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۴۱:۴۸
قضیه اینه که اصولا به مردم اعتماد ندارن
تائید نکنید من میتویسم (1140418) (alef-13)
 
حميد
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۲۰:۱۸:۰۹
مردم رو فقط براي زمانهاي راهپيماييهاي 22 بهمن و قدس و روزهاي ديگه و انتخابات مي خواند كه باهاشون . پز بدهند به دنيا اما در فرداي انتخابات و روزهاي ديگه . مردم در مشكلات و گرفتاريها به حال خودشون رها مي شند و آقايان دوباره درگير باند و باندبازي و سياسي كاريشون مي شند. (1140915) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۴۲:۱۹
جالب تر از همه اینکه در تمام تحلیلهای دوستان می نویسند که احمدی نژاد با حکم حکومتی صلاحیت مشایی را تایید می کند
سوال این است که در این ماجرای گروکشی طرف مقابل دولت چرا می خواهد باج بدهد؟ ظاهرا پرونده های دست آقای احمدی نژاد بسیار بیشتر از اینهاست
اگر بنی صدر هم کاندید شود هیچ اشکالی ندارد و اگر کسی مهندس نشود مردم خود کاندید اصلح را می شناسند
لازم نیست یک عده نگران ملت باشند.
ملت امروز با مردم 30 و یا 10 سال پیش بسیار متفاوتند و البته دنیا هم خیلی تغییر کرده ولی یک عده نه تغییر دنیا را می بینند و نه کشور را و در 40 سال پیش زندگی می کنند (1140420) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۵۶:۴۷
واقعیت اینه که اینا یعنی طرفدارا ومخالفای ظاهری مشایی تمام این بازی رو در آوردن تا دقیقا همین مشایی رای بیاره آخه تصور می کنن مردم در مخالفت با جریان اصولگرایی هم که شده به مشایی رای میدن ! فقط این وسط مردم باید مواظب باشن گول نخورن ! (1140452) (alef-10)
 
عليرضا
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۸:۴۴:۵۲
من با احمدي نژاد و دولتش مخالفم ولي فكر ميكنم حرفهايي كه جديدا ميزنه بدون در نظرگرفتن نيتي كه داره ، حرفهاي درستي هستند.شايد احمدي نژاد بتونه در برابر شوراي نگهبان بايسته .اصلاح طلبان كه نتونستن (1139540) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۷:۳۳:۵۱
برات مهم نيست چرا بايسته ؟ (1140613) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۲۰:۲۰:۲۸
اگر جسارت احمدي نژاد را در به حاشيه زدن و حذف اصلاح طلبان مي خواستيد از انصاف و عدالت به دوره كه اين جسارتش . به شما اصولگراها نرسه! (1140921) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۸:۴۵:۱۵
يه اخطار ديگه بگيره كارت زرد دوم و ................. (1139542) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۸:۴۶:۲۱
انصراف بدهيد كه رويه فعلي شوراي نگهبان هم در زمينه تاييد صلاحيتها كارآمد نيست. فقط دو هفته قبل از برگزاري انتخابات، اين شورا نظرش را اعلام مي كند و براي ثبت نام كنندگان فرصت كمي وجود دارد كه بخواهند در خواست تجديد نظر كنند. (1139545) (alef-2)
 
سعید
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۸:۴۸:۲۵
تیتر را اصلاح نمایید. کارت زرد را کسی می تواند بدهد که توان دادن کارت قرمز را هم داشته باشد. بنابر این رییس جمهور تنها می تواند به این روند اعتراض داشته باشد. (1139551) (alef-2)
 
علی
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۱۰:۴۶
در این مورد خاص احمدی نژاد توانایی آن را دارد. (1139735) (alef-1)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۳۲:۳۳
نه با بگم بگم کارت قرمز و اخراج محبوبیت یک شخص از اذهان مردم صادر می شه (1139794) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۶:۰۰:۰۰
سخنان رهبری در دیدار با مردم تبریز،اخطاری بود به جناب احمدی نزاد. (1140460) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۸:۴۹:۵۲
اصول گرایان باید بپذیرند که هر کس از ناحق حمایت کند همان وبال گردنش خواهد شد این کار رییس جمهور مصداق بارز دست بالای دست بسیار است .رد صلاحیتهای فله ای اصلاح طلبان که از نظر اصولگرایان مرده اند سوهان خداوند شد و یار غار اصولگرایان را تیز کرد تا ناباورانه شاهد مردی باشند که خود پرورش دادند و اکنون چون سدی در مقابل انها ایستاده .ایا باید با محکوم کردن رییس جمهور همان راه نادرست را ادامه دهید ؟یا این که قبول کنید غیر از شما اصولگراها افراد دیگر در این کشور حق بودن در تمام رده های اجتماعی و علمی دارند چون شایستگی های بیشتری دارند؟ (1139555) (alef-1)
 
بهروز
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۸:۵۲:۱۲
سلام
در روايايت تشيع يكي از صفات امام مهدي عج بهار انسان است وهيچ ارتباطي به انتخابات ندارد . لطفا براي تخريب آقاي رييس جمهور از چيز ديگري جز اعتقادات ايشان به حضرت ولي عصر استفاده نماييد.اميدوارم منتشر كني اين انتقاد رو (1139559) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۴:۱۳:۴۷
لطفا براي تخريب آقاي رييس جمهور از چيز ديگري جز اعتقادات ايشان به حضرت ولي عصر استفاده نماييد
آفرین (1140224) (alef-13)
 
مــــعجزه خامـــوش
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۷:۱۶:۳۵
دوست عزيز
اعتقاد به زبان نيست بلكه به عمل است.
در ثاني
از اعتقاد و باورقلبي مردم سوء استفاده كردن اصلا كار خوبي نيست (1140585) (alef-10)
 
عقیل
Russian Federation
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۸:۵۲:۴۶
فکر می کنم با رویه ای روبرو خواهیم شد که آرزو خواهیم کرد اصلاح طلبان ای کاش برنده می شدند. (1139561) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۸:۵۵:۲۱
به نظر من احمدی نژاد اینجا رو درست گفته. وضعیت کنونی مملکت موید این مطلب می باشد. (1139568) (alef-1)
 
آریا شمس
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۸:۵۶:۵۹
مردم باید انتخاب کنند و دیگران پس مردم هیچ کارند (1139573) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۰۰:۱۹
خوب حق دارد دکتر . به کدام دلیل موجهی باید مشایی رد صلاحیت شود ؟ تنها کسی که دم از فرهنگ ایرانی میزند همین دکتر مشایی است . رد صلاحیت او غیرقانونی است و ما اعتراض داریم . (1139580) (alef-1)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۳:۱۰:۲۲
مشائی باید به همان دلیلی رد شود که احمدی نژاد باید رد می شد. اینها دوقلوهای همسانی هستند که البته مشائی بسیار برجسته تر است. اگر این یکی عدالت، مهرورزی و شعارهای خوب را خراب کرد و نیز اقتصاد را، دیگری خواهد توانست کل دین و انسانیت را خراب سازد. (1140096) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۱:۳۲:۰۹
کجا دکتر؟تازه فوق گرفته اونم از پیام نور (1141524) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۰۲:۴۹
جاي مردم در انتخاب سرنوشت خودشان كجاست ؟
چرا يك روز آنچنان تاييد كه امروز اينچنين رد؟
اينها به معناي خروج از صراط مستقيم نيست ؟
خداوند عاقبت همه را بخير كند انشاالله (1139588) (alef-1)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۰۶:۴۲
با عرض سلام :

خجالت بکشید ، این همان احمد نژاد شماست

که از بیت المال در انتخابات 88 استفاده نمود

اصلاح طلب ها الان در ارکان حکومت کجا هستند ،

خواهش می کنم ، حالا که احمد نژاد در خط شما نیست آن را اصلاح طلبان

نچسبانید، این نوزاد را شما بزرگ و تربیت کردید

پیشنهاد می دهم که شورای نگهبان آقای مشائی را تائید صلاحیت کند ،شما از چی می ترسید

انشاالله فتنه گذاران ۹۲ با رای مردم در تاریخ بی حیثیت خواهند شد.

این بهتر تا اینکه رد صلاحیت بشود (1139595) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۱:۰۰:۴۱
دوست من مشایی به درد ریاست جمهوری نمی خوره
شورای نگهابان هم او نو تاید صلاحیت نمی کند
امید وارم که تاید صلاحیت نشود (1141491) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۰۷:۰۷
این نشون میده که شما به مردم اعتماد ندارید اگر مشایی یا اصلاح طلبان بد هستند این امر رو به خود مردم محول کنید نمیشه که همیشه نقش قیم مردم رو بازی کنید (1139597) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۳۳:۲۲
دوست عزیز مگه اطلاع نداری که مردم عزیز توانایی تشخیص خوب را از بد ندارند و باید براشون تصمیم گرفت!!!!!!! (1140401) (alef-13)
 
مهمان
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۶:۳۴:۲۴
یعنی حق انتخاب اصلاخ طلبان را نداریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1140519) (alef-7)
 
ايراني
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۰۷:۵۳
خود كرده را تدبير نيست. خودتون بزرگش كرديد (1139599) (alef-1)
 
محمد از اصفهان
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۱۰:۲۱
با سلام
هی مگید فتنه فتنه وقتی رفتیم به موسوی رای دادیم فتنه گرمون خوندید

گفتید سران فتنه الان که فهمیدیم فتنه چی بوده توبه کردیم میخوام به حزب احمدی نژاد رای بدیم میگین فتنه خدا وکیلی خدا وکیلی کلاه تون قاضی کنید ما باید چکار کنیم (1139602) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۱:۳۰:۲۴
داداش خیلی ناراحت نشو
اینا همشون فتنه هستن
باید برن کلهم اجمعین (1141522) (alef-13)
 
یک نظر
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۱۵:۱۴
به نظرمن همه داریم گول ایشان را می خوریم
آقای احمدی نژاد همه ما را دور خواهد زد و به وضوح من می بینم که رئیس جمهور بعدی از دوستان ایشان است
این نظررا همه به یاد داشته باشید و با کد شناسایی " گفتم بهار نزدیک است" شناسایی میکنیم فعلاتا بعد از انتخابات ....... (1139610) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۱۶:۳۱
مگرحرف بدي زده كه به وحشت افتاده ايد؟حالا در اين سراي بي كسي بگذاريد احمدي نژاد بشود مدافع انتخابات ازاد. طوري ميشود؟ (1139614) (alef-1)
 
حاتم
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۰:۰۹:۴۶
اگرواقعامنظورونيت قلبي ايشان دفاع ازانتخابات آزادباشه مانعي نداره ولي مثل دوره قبل نشه که اگرمثلامشايي راي نياوردانتخابات آزادنيست....همچنين انشاالله دولتي هاي محترم بااستفاده ازامکانات آشکاروپنهاني که دراختياردارن کانديداي موردنظرخودشان رادوپينگ نکرده شرايط برابرواصول بازي جوانمردانه رارعايت کنند.بجاي نهادهاي نظارتي هم فقط خداوندراناظربراعمال بدانند. (1141411) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۱۹:۱۸
رسما نه رسمن (1139620) (alef-1)
 
نويد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۲۱:۰۱
ما يه رفيقي داريم كه راننده تاكسي هست مادرش رو هم چند ساليه از دست داده! مادر بنده خدا اومده توي خواب پسرش و گفته كه مشائي رئيس جمهور مي شه!
چند تا از بچه محل هامون هم نذر كردن!
يه عده از رفقامون هم كه توي شوراي نگهبان كار مي كنند قراره برن سخنراني انتخاباتي مشائي قراره شركت كنند...

الف جان! تو كه آستانه صبرت در سانسور نكردن چند وقته رفته بالا اين نظر رو هم سانسور نكن تا اونايي كه حافظه شون به اندازه 4 سال ياري مي كنه بدونن كه با احمدي نژاد طوري رفتار شده كه كارت زرد كه هيچي كارت قرمز هم همين روزهاست كه به همه نشون بده! (1139622) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۲۱:۵۶
کار درستی انجام داده است اجازه دهید و اجازه دهند مردم نامزد مورد علاقه خود را انتخاب کنند (1139624) (alef-1)
 
کویر
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۲۹:۱۱
واسه من سوال پیش اومده...
میخواستم بدونم واقعا توی این کشور مشکل دیگه ای وجود نداره که گیر سه پیچ دادین به رئیس جمهور و بالای 99% از مطالبتون رو به این بنده خدا اختصاص داده اید...
اگه دو تا عیب میگید یه دون هم خوبی ایشون رو بزنید...
یعنی واقعا بعد از 8 سال ریاست جمهوری ایشون کار مفیدی نکرده اند که توی سایت شما مطرح بشه...
دست از این همه انتقاد.. برچسب زدن و سوء تعبیر بردارید...
کافی عینک واقع بینی رو اون چشمان ماهتون بذارید....
یا حق... (1139633) (alef-1)
 
رسول
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۴۵:۵۱
خداییش این کویر راست میگه.یعنی احمدی نژاد هیچ کار مثبتی نداشته؟دلاری که تا 4100 تومن رفت.تورم بیش از 28% در ماه .نون 500 تومنی بنزین 700 تومنی فقر و فساد....... پس اینا حاصل زحمات کی بوده؟یه کم انصاف داشته باشید. (1140428) (alef-13)
 
دریا !!!
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۹:۱۷:۱۳
کویر جان من یه سرچ زدم گوگل با این عنوان ((خدمات مفید دکتر احمدی نژاد)).
اینتر که زدم کل اینترنت جهان error داد بعدش هم کامپوترم منفجر شد .
خودت میشه یه راهنمایی فقط یه راهنمایی به مابکنی. جان من (1140797) (alef-10)
 
محمد از اصفهان
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۲۹:۴۲
شورای نگهبان بداند نسل جدید احمدی نژاد طوفان بپا کرده سال اینده هم یارانه ها که نفری 200 هزارتومن بشه همه به نامزد طرفدارش رای میدیم کاری هم به فتنه اینچیزا نداریم سال 88 به موسوی رای دادیم فتنه گر شدیم سال 92 به طرفدار احمدی نزاد رای بدیم فتنه گریم پس فتنه ما مردم فتنه از نظر شما هستیم شورای نگهبان عزیز (1139635) (alef-1)
 
علیرضا قلیزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۲۹:۵۰
من که هیچ تبیین و استدلال حقوقی ای در این نوشته ندیدم.
شما کار را برای حقوقدانان هم دشوار می کنید. (1139636) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۳۰:۰۸
انصاف به خرج بدين / كاري به استفاده يا سوئ استفاده سخنان ريس جمهور ندارم/ ولي اين چه مملكتي است معين براي رياست جمهوري تاييد ميشه برا نظام پزشكي رد؟ دكتر ظفرقندي؟ و ....خدايي اسم اين كارا رو فتنه و برنامه برا فتنه ميذاريد يا سراپا شماييد كه فتنه ايد و فتنه انگيزي مي كنيد تا صداي مردم بخصوص انقلابيون واقعي رو در بياريد. شما از ارمان هاي امام منحرف شده ايد و فتنه گري مي كنيد. (1139637) (alef-1)
 
حسین
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۳۰:۴۶
از موسوی کروبی احمدی نژاد و مشائی همه شد فتنه گر تا دیروز که سنگ احمدی نژاد را به سینه می زدیند حالا این هم جز فتنه گران قرار گرفت پس اگر فتنه گر باشد چرا استیضاحش نمی کنید (1139639) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۳۳:۲۸
کجایش را دیده اید مثال ایشان مانند تیمی است که چیزی برای از دست دادن ندارد و هر کاری می کند تا بازنده نباشد از رو کردن حرفها یی که می دانند و همچنین چیزهای از این نمونه ولی به نظر من با فشاری که ایشان می اورد تایید صلاحیت می شود با این اطلاعاتی که اینها جمع کرده اند خیلی برگ برنده دارند (1139642) (alef-1)
 
کامران
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۳۴:۲۵
من این وسط فقط دلم برای موسوی و کروبی و کلا" اصلاح طلبانی مثل میردامادی ،نبوی ،صفایی فراهانی و ناج زاده و ارمین میسوزه که 4سال قبل بدون اینکه فتنه بودن و فتنه انگیزی اونها اثبات بشه تو زندان هستن ...و اینکه کسانیکه اون روزها میگفتن اصلاح طلبان ،با اون طرف ارتباط دارن و عامل فتنه هستن حالا اونقدر شجاعت ندارن و شرف در وجودشان نیست گه بگن کسیکه خودشون اوردنش سرکار داره ارکان ملکت رو مانند سونامی نیست و نابود میکنه ...حالا هیچ کس این صداقت و شهامت رو نداره بگه کی مملکت رو به این روز انداخته !!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟کسانیکه الان در زندان هستند و ناجوانمردانه دارن دوران حبس برای جرم اثبات نشده "فتنه" رو میکشند هیچ گناهی نداشتند غیر از اینکه با تخلف و بی قانونی احمدی نژاد مشکل داشتند ...موضوعی که هیچ کس اونموقع نفهمید و یا باید که نمی فهمید؟!!!!!!!!حالا همان نمایندگانیکه موقع معرفی کابینه و رای اعتماد وزرا عاشق سینه چاک احمدی نژاد بودند الان نه راه پس دارن و نه راه پیش !!!!!!!جز اینکه شرمسار و سرافکنده ملت هستن !!!!!!!!!! (1139644) (alef-1)
 
مائده
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۲۷:۲۹
اقایونی که شما نام بردی نه به جرم فتنه که به جرم کاملا اثبات شده ارتباط با اونور ابیها (چنان که حتی خانم کلینتون هم اقرار کرده)و ایجا اشوب و........ باید اعدام میشدند ولی با اغماض و لطف بیش از حد زنده موندن واگه با تخلف احمدی نزاد مشکل داشتند یه دلیل منطقی هم نتونستند بیارن وحتی به دعوت رهبر هم جواب ندادند چون میدونستند که حرفشون یارمفته و مشکلشون اصل نظام و شخص رهبره نه احمدینژاد و انتخابات وتقلب ! طرفدارای اونموقع احمدینژاد که سینه چاک ولایت بودند وهستند میگفتند ملاک حال فعلی افراده حالا هم همینو میگن و بر همین مبنا با بعضی از کاراش مخالفن اگر هم بخواد مقابل ولایت اونجور که کروبی و موسوی و ...... ایستادند وایسه میفرستیمش ور دل همونا!احمدینژادیهای اونموقع با شخص احمدینژاد عهد اخوت نبسته بودند که حالا شرمنده باشن شماها بهتره که منطقی بودن و عدم تعصب به اشخاص رو یاد بگیرید ما رو اصل ولایت تعصب داریم نه روی اشخاص حتی شخص ولایت (1140385) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۲۳:۳۶:۴۶
نه عزیز قلم دست شماست !! (1141335) (alef-13)
 
1201
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۳۹:۱۰
فك كنم احمدي چوب دو سر فتنه است!
چون جديدا هم جزو اصلاحطلبان به حساب مياد هم جزو گروه انحرافي!!!!!!!!!!!!!!!! (1140412) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۳۵:۱۸
تحليل جالبي است ولي پيش داوري در شأن غير معصوم نمي باشد گرچه هرچه بگويي از او مي آيد ولي نبايد از جاده اخلاق خارج شد. (1139646) (alef-1)
 
Netherlands
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۳۸:۳۲
چه خبر چرتی! همه می دونن اصلاح طلب ها کاملا با احمدی نژاد مخالفند. سال 88 یادتون رفته؟ این اصولگرا ها بودند که حامی احمدی نژاد بودند.

در ضمن این جریانی که میگید انحرافی دقیقا از چی منحرف شدند؟ کجا محکوم شدند. اسم گذاری های الکی برای مخالفان تنها از اصول گراها بر میآد (1139652) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۴۰:۳۲
مصداق بارز خیانت هستید با این برداشتهای مغرضانه و خبرپراکنی های نامربوط. کمی آبرو برای خود نگهدارید بد نیست. (1139653) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۴۰:۴۴
بجای اینکه بفکر حل مشکلات مردم باشد بفکر رئیس جمهر شدن رحیم جون است (1139654) (alef-1)
 
سلام
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۴۰:۵۰
درود بر تو ای مرد آزاده که حق را از باطل جدا کردی کجا حرف دکتر اشکال شرعی یا قانونی یا انسانی و اجتماعی دارد کجایی کار اقای مشایی در این 8 سال خلاف قانون بود (لطفا منتشر کنید ) (1139655) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۴۴:۴۷
ببین چه بده بستونی قراره با مشائی داشته باشه که انقدر سنگشو به سینه میزنه (1139662) (alef-1)
 
س
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۴۵:۳۳
در پارگراف آخر بجاي كارت زرد ، كارد زرد نوشته كه احتمالا اشتباه سهوي هست وگرنه واويلا... (1139664) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۴۸:۴۵
با احترام عرض میکنم دیگر از شنیدن عبارت فتنه (فتنه جدید یا قدیم ) حالمان بد میشود ( بخوانید حالمان به هم میخورد). سال 88 فتنه ای نبود بلکه این عبارت بهانه و ابزاری شد برای اهداف و اغراض سیاسی و باقیماندن اصولگرایان در قدرت و ادامه اداره کشور توسط آنها که نتیجه آن را هم می بینیم . عبارت فتنه جدید هم همینطور. وضعیت فعلی کشور و بگم بگم ها ( که به نظر چیزهای و مواردی از مسئولین برای گفتن هم دارند حتی در مورد روند انتخابات سال 88 ) نتیجه عملکرد سال 88 مسئولین است و عواقب آن گریبان آنها را دیر یا زود خواهد گرفت . یاد م می آید بعد از مناظره مشهور سال 88 پیامکی بین مردم رد و بدل میشد با این مضمون که " احمدی نژاد 4 سال بعد خطاب به ..... بگم بگم....") مردم چه خوب پیش بینی کردند اما مسئولین چطور؟
الف محترم لطفا این یادداشت را منتشر کن. اگر جایی از آن اهانت و ... است بدون تحریف مضمون یادداشت حذف کن (1139669) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۴:۴۵:۳۸
خدایی دمت گرم (1140281) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۴۱:۲۹
در تاييد نظر هموطن گرامي:
خشت اول چون نهد معمار كج تا ثريا مي رود ديوار كج (1140416) (alef-13)
 
علي معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۴۹:۱۳
زنده باد بهار ،عشق است مشائي ،مردم رو ول كن گروني نداريم بيان از سر كوچه ما بخرند
واقعاً‌شما چطوري به اين بنده خدا راي داديد (1139670) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۲:۱۰:۵۸
ما که به این بنده خدا رای ندادیم. اما داستان دعوا بر سر ورژن2 احمدی نژاد است. احمدی نژاد می خواد کپی خودش رو نصب کنه و اصولگرایان می خوان نسخه جدیدی از احمدی نژاد را که نزدیک تره نصب کنن. (1139981) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۴۹:۵۱
چرا اصلاح طلبان را به جریان انحرافی گره می زنید؟ (1139673) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۵۱:۱۵
اينكه شوراي نگهبان نبايد خود را جاي مردم بگذارد حرف درستي است و قابل تقدير بگذاريد مردم بگويند چه كسي را مي خواهند (1139676) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۹:۱۹:۲۹
البته کار شورای نگهبان تایید صلاحیت است و با تضعیف این نهاد یکی از پایه های دموکراسی تضعیف میشود. حال اگر به ترکیب شورا و یا به طریقه عمل آن انتقادی داریم که داریم ! جای بحث دارد. منطقی است که در هر کشور آزادی نهادی اشخاصی را جهت ریاست جمهوری یا نمایندگی مجلس با معیارهای آن کشور تایید صلاحیت کند. (1141717) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۵۴:۱۷
اینکه بگوییم :همه سلیقه‌ها بیایند و کسی خود را جای مردم نپندارد و با کوته‌بینی تصور نکنند که می‌توانند جای مردم تصمیم بگیرند." بهره برداری انتخاباتیه ؟ بعد هم شما اگه ریگی به کفشتون نیست بزاردی همه بیان ملت نخوان رای نمی دن ولی ظاهرا تنها سلاح امثال شما رد صلاحیته برای همینم اینقدر الان دارین می سوزین (1139685) (alef-1)
 
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۵۴:۲۳
سلام
آقای احمدی نژاد در حدی نیست که بخواهد برای کشور تعیین و نکلیف کند،اصلاً قدرت این که بخواد شورای نگهبان رو تهدید کنه رو ندارد ... (1139686) (alef-1)
 
مجید
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۵۴:۲۹
ظاهراً دوستان از نحوه برگزاری انتخابات آگاهی کامل دارند که نگران رای جمع کردن عزیزان جریان انحرافی هستند. تنها راه بدون فتنه برگزار شدن انتخابات پیش رو حضور همه جناحها و سلایق و عدم دخالت آن است. (1139687) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۵۵:۱۹
البته این شورای نگهبان که کم خون به دل اصلاحطلبان کرده و با رد صلاحیت گسترده چون فقط نام یک بنده خدایی اصلاح طلب بوده خصوصا در مجلس هفتم و احتمالا در اینجا و این انتخابات خیلیای دیگه به بهانه سکوت در مقابل فتنه و آنها هم هیچ وقت نتوانستند اعتراض کنند واقعا به نظر من باید اگر کسی پرونده قضایی ندارد باید تایید شود نه اینکه چون اسمش اصلاح طلب هست مردم خودشان عقل دارند تصمیم می گیرند اگر ما از نظر مردم نمی ترسیم پس این موضوع سکوت فتنه چیست

الانم در این قضیه یک گرو کشی است مشایی پرونده های زیادی داره و بخاطر همان شغلاشون هست که متاسفانه تا حالا راست راست می چرخند و امثال ایشان آقای ز و ......

ولی این شورای نگهبان واقعا خیلی سیاسی و جناحی برخورد می کند (1139688) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۲:۰۳:۵۳
تمام اصلاح طلب ها را رد صلاحيت ميكنه طرف داران ريس جمهور را همين طور بايد ببينيم از اصلوگراها هم رد صلاحيت خواهد كرد يا نه در غير اين صورت شوراي نگهبان تبديل ميشه به طرفداري از يك جناح كه با قانون اساسي مغايرت داره (1139973) (alef-10)
 
فری
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۵۵:۴۹
در مورد رد صلاحیتها
تصور کنیم که شورای عزیز و محترم و گرامی نگهبان همه کاندیدها را تایید کند . چه میشود !؟
اولا یک مشارکت بسیار بالایی در انتخابات رخ خواهد داد و همه مردم حتی مخافین هم دلگرم خواهند شد
دوما افراد عادی که کاندید شدند بایستی برای خود تبلیغ کنند آن هم در سطح ملی . معلوم است که آنها نمیتوانند و توانایی ندارند بنابراین میماند تعدادی اندک در میان این تعداد اندک نیز مردم با توجه به سوابق و کارایی و علم و اندوخته هایشان فردی را انتخاب نموده که در نتیجه دو نفر به دور دوم راه می یابند
و حتی در این میان فعالیت احزاب بسیار زیاد گشته تا نامزد خود را بمردم بیشتر بشناسانند
من میگم چه ایرادی دارد که کسی رد صلاحیت نشود
اینگونه رد صلاحیت کردنها نوعی بی احترامی شدید به قدرت تعقل و اندیشه و منطق مردم است
گویا مردم نمیفهمند و فقط تعدادی بایستی برای مردم تصمیم بگیرند !!!!!!
اگر اینگونه روشها و منشها صحیح است خودمان را خسته نکنیم
رییس جمهور هم - خوده مسئولین انتخاب کنند و هزینه های گزافی روی دست بیت المال نگذارند (1139691) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۴:۱۶:۳۹
همه مردم میان ولی کی برنده میشه ....؟ (1140229) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۵۶:۵۴
مگر نماینده رهبری در سپاه نگفت کار سپاه مهندسی انتخابات است. کجای حرف احمدی نژاد ایراد دارد (1139693) (alef-1)
 
1201
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۴۳:۲۰
البته مهنننندسي معقول و منطقي!!!!
ما مونديم مهندسي نامعقول و غيرمنطقي چه مي باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ (1140422) (alef-13)
 
مانلی پاکباز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۵۸:۱۷
میزان رای ملت است و جای که پای رای ملت در میان باشد،این رای بهترین میزان برای تشخیص صلاحیت افراد است. (1139698) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۲:۳۱:۱۱
باز که دارین آب به آسیاب دشمن می ریزین. باز یه فتنه دیگه. خب سال 84 همین حرفا فتنه درست کرد. (1140007) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۵۸:۴۶
دقت کنید که وزارت بهداشت الان وزیر ندارد
حال نباید به صحت و سقم سخنان شما شک کرد؟!!! (1139702) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۰۹:۵۹:۳۳
آگر به حساب بعضی ها احمدی نژاد وجاهت ملی ندارد پس چرا اینهمه از کاندیدای مورد حمایت او میترسند
نکنه یک جنگ زرگری جدید راه انداخته اند تا برروی گرانی های سرسام آور روپوش بگذارند؟! (1139704) (alef-1)
 
سیدعلی
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۰۰:۳۵
سایت عزیز الف, علیرغم احترامی که برای آقای دکتر توکلی قائل هستم و همچنین مثل بقیه هموطنان گرامی شاهد و ناظر و متحمل مشکلات پیش آمده از سوی دولت آقای الف نون می باشم, بازهم تاکید میکنم که, به قول آقای زیباکلام, اگر اصلاح طلبان در انتخابات شرکت نکنند مطمئن باشید آقای مشایی و یا یکی دیگر از کاندیداهای جناح دولت, رئیس جمهور بعدی خواهد بود. چه باور داشته باشید چه نداشته باشید, مردم دل خوشی از اصولگرایان ندارند و حتی در این شرایط سخت نیز, کاندیدایی غیر اصولگرا را ترجیه میدهند. شاید به همین دلیل باشد که آقای الف نون و همفکرانشان را ه خود را از شما جدا کرده اند. (1139706) (alef-1)
 
ciavash
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۰۳:۳۵
حرف حساب زده شماها مگه قیم مردم هستید که مردم از بین افراد انتخابی شماها کسی رو انتخاب کنند (1139716) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۰۶:۰۱
صرفنظر از شوه و عملکرد احمدی نژاد این نظر او منطبق با قانون است منتها خیلی دیر متوجه موضوع شد مردم در نظر آقایان شورای نگهبان فقط سیاهی لشگرند (1139722) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۱۱:۲۴
دارن مشایی رو شیرینش می کنن و می خوان میزان رای و مشارکت مردم رو ببرن بالا!!! اینها همه جنگ زرگرییه (1139738) (alef-1)
 
رضا
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۱۳:۲۷
كاش احمدي نژاد با اين اعتماد به نفسي كه داره، عملكرد مثبتي هم داشت. به حرف عقلا ودلسوزان گوش ميداد.اما اين اعتماد به نفشس به خاطر حب نفس به خودشيفتگي تبديل شد و نتيجه اش شد 8 سال سوئمديريت كلان كشور (1139749) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۱۶:۰۸
"احمدی نژاد با حرکت نمادین مربوط به انتخابات نظام پزشکی رسماً اعلام کرده است که در صورت ردصلاحیت مشائی انتخابات را برگزار نمی کند"
این رسمیت رواز کجا در آوردین؟
حال وقتی میبینیم احمدی نزاد با اشارت ابرو همتونو مثل اسفند رو آتیش م یکنه!
تو به من جرات طوفان دادی (1139752) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۱۶:۱۴
اتفاقا ایستادن جلوی شورای نگهبان مردانگی میخواد که این آقا داره، حالا میخواد عملکردش بد باشه یا خوب (1139753) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۱۹:۱۳
دوستان فكر ميكنم كانديداهاي اصول گرا نه اصلاح طلب بدبختا اصلاح طلبان كه با احمدي نژاد كاري ندارند كه اين آقا به نفع اونها موضع بگيره (1139758) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۲۰:۴۱
اگر ادعاي دموكراسي داريم و مردم را داراي شعور و حق راي ميدانيم بهتر است اجازه دهيم طبق قانون و نه طبق سليقه و مصلحت تمام واجدين شرايط خود را به معرض راي مردم بگذارند و در نهايت به راي مردم احترام بگذاريم (1139764) (alef-1)
 
ali
Russian Federation
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۲۱:۰۵
شما در مورد ماهیت مشایی به مردم توضیح عادلانه بدهید و اجازه دفاع به مشایی را هم بدهید . اگر مردم ایران مردم فهیمی هستند و واقعا خودشان در رقم خوردن سرنوشتشان دارای اختیار هستند .متوجه بشوند مشایی انسان درست و لایق ریاست جمهوری نیست خودشان او را با رای ندان رد صلاحیت میدهند خواهشا به جای مردم تصمیم نگیرید و نظر شخصی خود را به نام نظر ملت ایران در بوق و کرنا نکنید (1139765) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۲۱:۴۲
اصلاح طلبش را از کجا اوردید ؟ (1139767) (alef-1)
 
کارمند نژاد
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۲۳:۴۴
فیلم تمام انسانها نزد خداوند موجود است اگر در پشت پرده تصمیم بگیرند که مست گیرند باید در شهر هر انچه هست گیرند پس یهتر است همه باهم در سر سفره بنشینیم واز اختلاف وبداخلاقی پرهیزکنیم این سفره آنقدر با برکت است که هرچه بخوریم تمام نمی شود کسی نگرانی معیشتی نداشته باشد (1139774) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۶:۳۹:۳۷
بعضی از خودی ها آنقدر لقمه های گنده گنده برداشته اند و همچنان بر می دارند که به ما و شما نخودی ها نمی رسه مثلا از آن 700 میلیارد دلار چی به ما رسید؟ تورم و گرانی، بیکاری میلیون ها دختر و پسر جوان پر انرژی آماده کار و پر از آرزوهای قشنگ که حالا والدینشان هر روز شاهد چهره افسرده و ناامید آنهاست، ... ... . نه برادر این سفره را برای ما پهن نکرده اند. (1140539) (alef-10)
 
آقای میم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۲۶:۴۹
در یک نظام انتخاباتی آزاد که به درایت و بصیرت مردم اعتقاد داره، هم مشایی میتونه کاندید بشه، هم موسوی، هم کروبی، هم خاتمی، هم حداد عادل، هم قالیباف و هم سایر کسانی که شاید تا امروز جرات بیان کاندیداتوری رو نداشتن. سرنوشت مردم رو خودشون باید تعیین کنن. (1139782) (alef-1)
 
فارسونی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۲۷:۳۲
من نه با احمدی نژاد هستم و نه با مخالفان او من معتقدم باید فضا جوری آماده و مهیا شود که نه امثال رحیم مشایی که تئوریسین احمدی نژاد است رای بیاورند و نه مقدس مآبهایی که گزینه ی مورد علاقه جنتی هستند باید کسانی جرات کنند به صحنه بیایند که به حقیقت . متدین متخصص . عالم و دلسوز واقعی وطن باشند. (1139784) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۳۴:۴۵
خب اگه مشایی تایید بشه و همه باید تایید بشوند. اقایان موسوی و کروبی هم باید تایید بشوند. احمدی نزاد نباید فقط برای یار غار خودش تایید صلاخیت بگیره اونم با بگم بگم. باید برای همه تایید صلاحیت بگیره. که اگر اینطور شود و مثلا خاتمی هم کاندیدا بشه و تایید بشه دیگه یار غار احمدی نزاد رای نمیاره. (1139800) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۳۹:۱۲
اقایون الف! من موندم چرا در سیاست جدید تون هوشمندانه کلمه ی اصلاح طلبان رو در کنار واژه ی جریان انحرافی قرار میدید ؟!!!!!!!!!
من همینجا اعلام می کنم که اصلاح طلب ها از احمدی نژاد و وابستگانش متنفـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرند... همین جریان فکری احمدی نژاد - مشایی مسبب اصلی به اصطلاح فتنه! 88 بود و یکی از عزیزترین افرادمون رو کنار زد و به حصر کشوند! مردم اگر گول بخورنو از مشایی حمایت کنند شایسته وضع اقتضادی افتضاح تری هستند.
ضمن اینکه شورای نگهبان نوش جانتون آقای احمدی نژاد! :دی (1139806) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۱:۲۹:۲۱
راست میگه ، چرا اصلاح طلب رو کنار منحرف میذاری؟ خدایی خاتمی در دوران 8 ساله اش این رفتار های احمدی نژادی ازش سر زد؟ من به حاج محسن رای دادم و به اصلاح طلبان دلبسته نیستم اما واقعا از این جریان احمدی نژادی خوشم نمیاد مخصوصا مشایی (1139905) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۴۷:۰۲
همان یک باری که شما دفع فتنه کردید بسمان بود! شاید فتنه بهتر از دفعه فتنه باشه. (1139816) (alef-1)
 
علوی
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۴۹:۱۲
کدام رای مردم؟....کدام فتنه؟....اصولگرایان هر وقت کسی به غیر از خودشان در انتخابات بیاید زود می گویند فتنه گر است....تنها اصولگرایان فتنه گر؟! نیستند.....
بابا اصلا انتخابات را کنار بگذارید و از بین خودتان یک نفر را انتخاب کنید به عنوان رئیس جمهور.......دلتان خوش است همه اصولگرا یان کاندید می شوند و در یک میدان مسابقه تک نفره پیروز!!!!!!!!!بابا ایول عجب آزادی انتخاباتی ....... (1139819) (alef-1)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۵۲:۲۸
به نظر من نظارت استصوابی غلط است. این نظارت به اعتبار قانون اساسی اعمال می شود و اعتبار قانون هم به اعتبار رای مردم است. اگر همان مردم بخواهند شخصی را رئیس جمهور کنند قانون نمی تواند جلو آنرا بگیرد. (1139820) (alef-1)
 
ناصر
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۰:۵۹:۱۹
راستي هيچ فكر كرده ايد كه چرا فتنه؟ چون ما آيه "و قاتلوهم حتي لاتكونوا فتنه" را داريم. (1139832) (alef-1)
 
مهرماه
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۱:۰۱:۴۹
واكنش رئيس جمهور در خصوص انتخابات نظام پزشكي به دنبال نامه اي بود كه رئيس مجمع عمومي سازمان نظام پزشكي به احمدي نژاد زد و از رد صلاحيتهاي انتخابات نظام پزشكي گله و شكايت كرد.
احمدي نژاد كه بيكار نيست يكدفعه درباره انتخابات نظام پزشكي واكنش نشان دهد. بنابراين نبايد موضوع به شكل وارونه منعكس شود. (1139838) (alef-1)
 
مجید 1
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۱:۰۹:۲۹
چرا باید از افشاگری های یک فرد انقدر ترسید که با او کنار بیاید که تا به او اجازه دهد تا اخر وقتش بر سر کار بماند مگر انکه با افشا گری بنیاد خودش بر باد رود. شما که در مورد امریکا تجربه دارید و میدانید که اگر در مورد انرژی هسته ای کوتاه بیایید کار تمام نمیشود و او یک داستان دیگر علم میکند. اقای احمدی نژاد میداند خواست مردم چیست و دست روی همان خواسته ها میگذارد و مطالبات پایمال شده مردم را مطرح میکند و مردم با وجودی که با خود او موافقت ندارند ولی چون با مواضعی که میگیرد موافق هستند از این رو پشت سرش خواهند ایستاد . و نتیجه این خواهد شد دو گروه که به حقوق مردم تجاوز کرده اند ناگذیر به مقابله خواهند شد و پته یکدیگر را رو خواهند نمود و بر اب خواهند داد .
امیدوارم از این میان کسی برخیزد که خواست واقعی مردم را محقق نماید. (1139855) (alef-1)
 
علي
Saudi Arabia
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۱:۱۱:۱۷
مشايي كانديداي نهايي احمدي نژاد نمي باشد خيلي خود را به زحمت نيندازيد. هيچ فتنه اي هم در كار نيست فقط بازي قدرت است به شيوه ماكياولي. اينقدر هم خون مردم كثيف نكنيد. (1139859) (alef-1)
 
گیلان
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۱:۱۵:۱۵
آقایان صداهای بدی را می شنوم تا دیر نشده کاری کنید والا فردا دیر خواهد بود . (1139868) (alef-1)
 
بچه مشد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۴:۳۵:۰۷
نمی دونی این صدا چیه واز جانب کیه؟ (1140260) (alef-13)
 
انسان
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۱:۱۶:۵۴
بنام خدا و با درود بر رهبر جهان اسلام امام خامنه ای شما با این مقالات سر مردم انقلابی و شهید داده را گرم کنید و هیچ فکری برای تورم افسار کسیخته نمیکنید و با این بی برنامگی هر روز فقیر فقیر تر و غنی غنی تر مبشود و زمانی به خود میایید که دیر شده است این پست و مقامها چقدر ارزش دارد که مرتب یا یکدیگر میجنگید د به یکدیگر تهمت میزنید کمی از وقتتان را بگذارید و قرآن بخوانید و ببینید خدا چی گفته و به وصیت امام و به گفتار رهبر عزیزمان عمل نمایید اصول گرایی و اصلاح طلبی زمانی معنا پیدا میکند که به فکر مشکلات مردم بود نه در زمان انتخابات و گرفتن پست .بهوش باشید فردا خیلی دیر است وقت طلاست نه حلب کهنه . عزت خادمین به مردم وانقلاب زیاد. (1139873) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۷:۴۴:۵۲
مطلبت را با استفاده از كلمات رهبر وامام و ايات قران تزيين مكن باعث ميشه كه خوانده فكر كنه طرف جاپلوسه هرچند مطلب هم بنظرش درست بتشد منفي ميدهند (1140629) (alef-10)
 
Aziz
Canada
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۹:۳۴:۲۴
استاد جمع كردن پوينت منفي هستي ها ميداني علت كه جيست؟ (1140837) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۰:۰۷:۲۹
سلام دوست عزيز

با اينكه خيلي از حرفهات درست بود ، اگر گفتي چرا اينهمه منفي گرفتي ؟ ;) (1141406) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۱:۱۹:۰۷
البته با کمی دقت میشود فهمید که فتنه 88 نیز از ترفندهای این جریان انحرافی بوده و هیچ بعید نیست که فتنه دیگری با شکل دیگری طراحی و مدیریت نمایند (1139878) (alef-1)
 
فضول
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۳:۲۴:۲۲
با این حرفها نمی توان اصولگرایان تطهیر کرد. (1140131) (alef-10)
 
اشكان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۱:۲۰:۱۶
الف اگه مرد هستيد انقد فتنه فتنه نكنيد بذاريد هركي دوس داره شركت كنه و مردم دربارش تصميم بگيرن نه شما
اگه شما طرفداراتون زيادن كه راي ميارين ديگه چرا از مشايي و اصلاح طلبان ميترسيد؟
مرد باشيد و منتشر كنيد (1139884) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۱:۲۶:۱۴
احمدی نژاد در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شرایطی که کمتر کسی فکر می کرد وی از این تریبون و مراسم ملی نیز برای تبلیغات انتخاباتی بهره برداری کند تصریح کرد:" همه سلیقه‌ها بیایند و کسی خود را جای مردم نپندارد و با کوته‌بینی تصور نکنند که می‌توانند جای مردم تصمیم بگیرند.
آقای محترم بفرمایید این جمله صرف نظر از گوینده آن، کجاش بهره برداری انتخاباتی و تبلیغاتی است. این جمله دقیقا همانی است که یک رئیس جمهور باید بگوید و اتفاقا چه جایی و چه زمانی بهتر از مراسم 22 بهمن. یعنی در خواست حضور از همه سلایق در انتخابات و نیز هشدار در مورد دخالت غیر قانونی احتمالی در امر ملی انتخابات. (1139893) (alef-1)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۳:۴۸:۵۱
بله اگه همه رو باتهمت از رقابت بیرون نندازه !!! (1140180) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۲۰:۴۷:۴۱
شما صحیح می فرمایید اما آن داستان دیگری است. (1141002) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۱:۲۷:۴۱
تاریخ مصرف این حرکت ها وخود مشایی تمام شده ملت بزرگ ایران فهیم تر از این است که گول این فیلم هارا بخورد. (1139898) (alef-1)
 
امیر
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۳:۵۵:۵۶
بنده خدا خبر نداری تازه شروع شده..... (1140198) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۱:۳۸:۱۷
زنده باد بهار. (1139932) (alef-7)
 
پروشات
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۱:۴۲:۴۴
چرا هر کی میخواد حرف بزنه میگه از طرف مردم بابا از طرف خودتون حرف بزنید .............لطفا (1139940) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۱:۵۴:۴۶
اگر مردم مشایی را دوست دارند چرا مانع میشوید (1139958) (alef-10)
 
علي
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۲:۳۲:۵۲
تحريمها محبوبيت احمدي نژاد را بيشتر مي كند (1140015) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۳:۲۶:۰۹
بگذارید خود مردم انتخاب کنند و کسی که انتخاب شد آزادی عمل داشته باشد برنامه هایش را اجرا کند. در این صورت است که انتخابات معنا پیدا می کند. (1140135) (alef-10)
 
ایرانی
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۳:۳۳:۵۹
الف... شاید مثل دفعات قبل نظر منو درج نکنید ، ولی بعنوان یک ایرانی مسلمان وظیفه دارم نظرم را مطرح کنم.
تنها را خلاصی از این وضیعت حضور حداکثری مردم پای صندوقهای رای است ، این هم محقق نخواهد شد الا زمینه را مساعد کردن برای نامزدی آقای خاتمی.رد صلاحیت کردن رحیم مشایی بسیار بعید است و جزء شخص خاتمی رقیبی نخواهد داشت. پس بخاطر مملکت ، ملت و اسلام اختلافات با اصلاح طلبان را کنار بگذارید و با آنها متحد شوید. (1140145) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۳:۴۶:۰۶
يك بار هم شده محض رضاي خدا به عقل ما مردم وخرد جمعي اعتماد كنيد (1140172) (alef-10)
 
بهزاد
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۳:۵۰:۴۲
من کاری ندارم که احمد نژاد خوبه یا بد اما تاریخ بعدها قضاوت خواهد کرد که احمدی نژاد بی بدیل ترین رییس جمهور تاریخ خواهد بود برای شجاعتش برای مبارزه اش و برای همه کاری که کرد حقیقتا تمام گزینه های ریاست جمهور بعدی را که می سنجم در مقایسه با احمدی نژاد کوچکند (1140182) (alef-13)
 
x-man
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۳:۵۱:۵۹
اگه مشایی کاندید بشه پس منم باید کاندید بشم بعضی از این دوستان میگن مردم باید خودشون تصمیم بگیرند پس اگه این طور هرکی با هر سلیقه ای زد انقلاب، زد دین ، مسلمون، کافر بیاد کاندید شه مردم هم تصمیم بگیرند مردم که عقل دارند شورای نگهبان هم درشو تخته کنه بقالی بزنه بابا یه خورده عقلم خوب چیزیه ما مردم از پشته چهره افرادی مثل مشایی خبر نداریم باید کسی که خبر داره انتخابش بعد ما از روی اطلاعات درستو غلطی که داریم انتخاب کنیم یا نکنیم
به نظر بنده کسایی که میگن ما باید خودمون تصمیم بگریم یا خیلی اطلاعات سیاسی معتبری دارند یا ..............
خدایا مارو از شر بدکاران رها کن (1140185) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۴:۱۵:۳۶
ظاهرا رئیس جمهور از رای مردم به مشایی مطئین هستند...برگزارکننده انتخابات خودشه میتونه مطمئین بشه....فقط میمونه شورای نگهبان (1140227) (alef-13)
 
ستاره سهیل
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۴:۴۴:۳۵
سلام بر امام ره و شهیدان و رهبر معظم انقلاب

اگر رئیس جمهور هم نتواند حرف بزند و نتواند بگوید "زنده باد بهار" یا" همه سلیقه‌ها بیایند و کسی خود را جای مردم نپندارد و با کوته‌بینی تصور نکنند که می‌توانند جای مردم تصمیم بگیرند." پس چه که بگوید؟ یا چه بگوید ؟اگر کسی بگوید لا اله الا الله او موحد اشت این را شرع مقدس می گوید خوب می گویند فلان شعار انتخاباتی نیست
پس نیست اگر می گو ئید نیت بد است خوب این از هر طرف می تواند باشد کسی نماز بخواند برای اینکه مردم او را به درستکاری و ایمان بشتاسند شاید با این نیت نماز می خواند اما ایا کسی می تواند بگوید نماز نخوان؟ باید گفت نکاز بخوان اما اگر کار خلاف انجام داد مجازات شود
ضمنا سایت الف بسیار حرف خوب دارد مردم بخوانند و اگاه تر شوند و رای دهند
بیانات مهم امروز رهبری را ملاحظه کنید بر مبنای فمن یمن مثقال شرا" یره فمن یمن مثقال خیرا"یره بیان شده است (1140277) (alef-13)
 
يونس وفائي راد
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۴:۴۴:۵۶
شوراي نگهبان يكي از اركان اساسي نظام است صلاحيت كانديدا در اين شورا بايد به صورت دقيق بررسي شود و فارغ از مسائل سياسي وجناحي باشد و رد صلاحيت ها نامزدهاي انتخاباتي به گونه اي نباشد كه مردم را رودروي نظام قرار دهند . (1140278) (alef-13)
 
دوختور
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۴:۴۷:۱۱
من یکی از رد صلاحیتی های هیات اجرایی آقای احمدی نژاد هستم که بعدا توسط هیات نظارت تایید شدم !حالا شما قضاوت بفرمایید چه انقلابی دردکتر ایجاد شده که چرخش180 درجه ای داشته اند؟! (1140287) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۴:۵۶:۴۱
به نظر من احمدی نژاد غیر ممکن است از صحنه قدرت خداحافظی کنه و با توجه به اسناد و مدارکی هم که داره کسی نمی تواند جلوش را بگیرد و ایشان حتما در انتخاب خواهد بود و اگر مشایی تایید صلاحیت نشود فرد دیگری را علم خواهد کرد شما الف جان هم ناراحت نباش چون فردی را که خود اصولگرایان بهش پر و بال دادند امروز آنقدر بزرگ شده که خود را بالاتر از همه میداند و آقای احمدی نژاد ثابت کرده در این 8 سال در کشور به جز خودش و اطرفیانی که باید همفکرش باشند هیچ کس را قبول ندارد و به رسمیت نمی شناسد (1140309) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۰۴:۴۶
آخه مگه قراره بازم كسي بره چيزي رو انتخاب كنه ، اوني كه بايد انتصاب ميشه ، مثل خود آقاي احمدي نژاد ، كه انتصاب شد. (1140330) (alef-13)
 
معلم بسیجی
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۱۱:۴۷
خدا اخر وعاقبت کار را ختم به خیر کند . قائله مشایی واحمدی نژاد 100 برابر قائله فتنه 88 خواهد بود. (1140345) (alef-13)
 
ذیحق
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۱۵:۰۹
ریش سفیدان شورای نگهبان خواهش میکنم کمی هم به شعور مردم احترام بگذاریدواین را در نظربگیریدکه مردمی که شما به آنان فهیم انقلابی وهزار القاب دیگر می دهید خودشان قدرت تحلیل دارند ومیتوانند تعقل کنند وسره را از ناسره تشخیص دهند اجازه بدهید فتنه گر وانحرافی راخودشان معلوم کنند اگر مشایی وامثالهم ریگی در کفش دارند مردم میتوانند تشخیص دهند به هر حال مگر قرار نیست رییس جمهور برای ملت ایران باشد پس اجازه دهید خودشان انتخاب کنندمنطق میگوید75میلیون فکر بهتر از عده قلیل میتوانند تصمیم بگیرند مگراینکه به خرد جمعی اعتقادی نداشته باشید... (1140356) (alef-13)
 
دردمند
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۶:۵۸:۲۲
اگه به شعور مردم احترام میگذاشتند، به خاطر عملکردشان داوطلبانه شورا را ترک میکردند. (1140561) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۲۲:۳۶:۵۲
این فهیم و ... فقط تا روز انتخابات مصرف داره بعدش دیگه ... (1141207) (alef-13)
 
علی
Sweden
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۱۸:۴۷
به نظر من اگه مشایی تائید صلاحیت هم بشه رای نمیاره, پس بهتره شورای نگهبان تائیدش کنه تا بعدها حرفو حدیثی پیش نیاد .. (1140363) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۴۴:۱۶
اینکه همه سلایق باید بیاند وتوانتخابات شرکت کنند وآقای جنتی از طرف ملت حرف نزنند ورقیب را از میدان حذف نکنند کاملا درست وجانا سخن از زبان ما می گویی ولیکن الف جان حصاب اصلاح طلب ها از جریان انحرافی ومشایی ومحمود جدا هست .وبردن نام پاک اصلاح طلبی درکنار این سه کاری بس ناثواب (1140424) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۴۴:۳۵
ایشان دلشان برای هیچ کس نسوخته و برای خودشان کار میکنند این بازی برد و باخت برای ایشان هست حتی مرگ و زندگی اگر ایشان رد شوند دیگر امیدی ندارند پس نهایت کارشان را میکنند در ضمن اگر موفق شوند تابستان آیند معاون اول مشایی هستند (1140426) (alef-13)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۴۷:۳۳
بنظر بنده همین که رهبری نظر خاصی به ایشان ندارند(مشایی) و نسبت به کارهای اخیر رئییس جمهور ناراحت شدند همین برا شخص بنده اتمام حجت است

اقای احمدی نژاد کارهای بزرگی برا این ملت کردن ولی هیچ وقت یادمون نره که
ایشان با سیاست های نابجا باعث افزایش تحریم ها و مشکلات اقتصادی بی شمار برا مردم شدند .
دیگهههههههههههه زمان شعار تمام شده ایشان اوایل خوب بودند لاکن الان نه ه ه
من ی کلمه میگم اووونم اینکه با ارقام و اعداد که رییس جمهور میگن بر فرض درست باشن ولی مشکل اینجاست که ما مردم هرچی کشور ثروتمند میشه فقیر تر میشیم و این ی علامت بزرگ برا این دولت یعنی عدم برنامه ریزی صحیح و کارآمد
بدرود آقای احمدی رئییس جمهور
انشالله بخیر و سلامتی (1140433) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۵۰:۲۶
ملت تمامي منحرفين و حمايت كنندگان آنان را بدون شك خفه خواهد كرد . (1140442) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۹:۵۵:۳۴
اين ملتي كه شما ميگيد ميشه به ما هم نشون بديد (1140874) (alef-10)
 
fered
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۵:۵۴:۱۸
نه به ان سفت و سخت چسبیدن به مرتضوی که مظهر سانسور وزورگوئی است و نه عدالتحواهی امروز که چرا اعمال نفوذ میشود (1140450) (alef-13)
 
خودم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۶:۲۲:۳۹
اقا دولت جقدر میده براش سایت زدی بگو اگه سرفید ما هم بزنین. (1140497) (alef-7)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۷:۱۱:۴۰
هرکسی برخلاف منافع عده ای کار کند میشود فتنه گر اما اگر همیشه دست بر سینه باشد میشود یار خوب. (1140577) (alef-10)
 
رها
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۷:۳۸:۰۷
اگرچه درهیچ دوره ای به اقای احمدی نژادرای ندادم ولی بسیاری از کارهای ایشان راقبول دارم.اینکه چه کسی صلاحیت رئیس جمهور شدن رادارد وچه کسی ندارد باید فقط پای صندوقهای رای مشخص شود نه هیچ کجای دیگر از جمله شورای نگهبان. (1140617) (alef-10)
 
حمید
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۸:۰۹:۳۲
سلام دوستان
من اصلا طرفدار جریان سیاسی خاصی نیستم. اما اگه بخوایم منصفانه نگاه کنیم بنظرم آقای رحیم مشایی مستحق این همه انتقاد نیست. بنظر من ایشون اگرم کاندید ریاست جمهوری بشن اصلا مشکلی نداره. بالاخره اگر ملت قبولش نداشته باشن بهش رای نمیدن و عملا از دور خارج میشه. اما اینکه بخوایم قبل انتخابات حساسیت ایجاد کنیم بنظرم درست نیست
با سپاس از سایت الف (1140663) (alef-10)
 
mostafa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۸:۲۴:۴۷
امروز خبر رسیده که مشایی 1 ساله تونسته مدرک ارشدشو از دانشگاه! پیام نور بگیره تا بتونه تو انتخابات کاندید بشه.(آفرین به این پشتکار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) (1140684) (alef-10)
 
ش
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۸:۴۰:۰۵
ما که سرمون از کار احمدی نزاد درنیومد (1140709) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۱۹:۰۰:۲۴
ایشان میخواهد حکومت مردم سالاری را به محمود سالاری تبدیل کند (1140761) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۲۱:۰۲:۴۱
من مطمین هستم که صلاحیت مشایی را علی رغم همه شعارهای جنتی تایید خواهند کرد اگر چه من که مخالفش هستم چون همه را جنگ زرگری می دانم (1141026) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۲۲:۳۴:۴۰
فعلا که احمدی نژاد از همه مرد تره و رو حرفاش وای میسته (1141199) (alef-10)
 
پزشک عمومی
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۲۳:۱۶:۵۴
سلام،
1-مشایی چه رد صلاحیت بشه چه نشه رای نمیاره، میاره؟!
2-این طور مسایل بی ربط رو به هم ربط دادن و ایجاد تشویش اذهان به دست هر کسی باشه صحیح نیست، چه رییس جمهور چه رسانه پر بیننده ای مثل الف.
3-پس از فرمایشات امام خامنه ای ممکنه خیلی مسایل فرق کنه،پیش داوری نکنیم و مسایل کشور رو با هوشمندی رصد کنیم و طبق الگویی که امام خامنه ای به دست ما میدن انتخاب درست بکنیم ،گمان میکنم به نفع مردم،کشور وخودمون باشه. (1141294) (alef-13)
 
نادر
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۲۳:۲۵:۵۶
جالب اینجاست که این بابا مدعی که مملکت و قدرت ارث پدری نیست اما خودش دلش نمیاد ازش بگذره و از قبلیها انتقاد میکرد (1141313) (alef-13)
 
خاشاک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۲۳:۳۲:۵۴
چاه نکن بهر کسی
اول خودت دوم کسی (1141328) (alef-13)
 
مرتضي
۱۳۹۱-۱۱-۲۸ ۲۳:۳۹:۱۷
به نظرمن شوراي نگهبان بايداجازه رقابت به كانديداها بدهد تاآنهاحرفهايشان رابزننداين مردم هستندكه بايدمواظب باشندفريب چرب زباني آقايان رانخورند وان شاءالله ديگرفريب نخواهند خورد. (1141340) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۰:۱۴:۴۸
فقط اين را عرض ميكنم كه ايران كشور عظيمي است با ثروت زياد و داراي موقعيت هاي چندگانه و جغرافياي خاص . حالا اگر ارزش ايران كمي ميان اين احزاب فعلي و گروه ها و دارو دسته هاي مو جود روشن و شناخته شده باشد به نظر شما براي مقام اول اجرايي اين كشورچه فردي و با چه معلفه هايي را بايد كانديد كنند ؟ چرا نتيجه كار مجلس و شوراي نگهبان و ديگر بصيرت مردان اين ميشود كه كارهاي بزرگ دست افراد كوچك مي افتد . (1141421) (alef-13)
 
داود
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۰:۲۴:۳۱
ایا فکر نمی کنید مشایی گزینه انحرافی است؟ (1141444) (alef-13)
 
علی
Canada
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۰:۳۱:۴۵
این که اقای احمدی نژاد شورای نگهبان رو زیر سوال می بره یعنی این که خودش هم که انتخاب شده صلاحیت نداشته و کل انتخابات رو زیر سوال برده حالا باید دید ایا ایشان همانطور که قبلا از طرف مقام معظم رهبری تایید می شدند ایا باز هم مورد تایید هستند یا نه به هر حال این قصه سر دراز دارد و امیدوارم همه کسانی که در مورد انتخابات کوتاهی کردند و یا جهت دار عمل کردند رسوا شوند و چهره واقعی مدعیان آزادی در انتخابات به مردم نشان داده شود (1141454) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۰:۳۵:۴۰
انتخاب وقتی معنا پیدا میکند که تفاوت وجود داشته باشد مثلا در آمریکا دو حزب عمده دموکرات و جمهوریخواه هر کدام با یک روش کشورداری یک نماینده برای ریاست جمهوری معرفی کرده و مردم بین آنها انتخاب میکنند . متاسفانه با رویه ای که اصولگرایان سنتی از مدتها پیش در پی گرفتند و به تدریج شدت گرفت انتخابات با حذف بسیاری از جریانهای سیاسی دیگر دارد معنای خود را از دست میدهد و کم کم به این سمت میرود که فی المثل ما یک دست بشقاب یکشکل جلوی مردم بگذاریم و از آنها بخواهیم تا یکی از آنها را انتخاب کنند ، آیا اینکار جز مسخره کردن خود و مردم معنایی دارد؟ عدم چرخش قدرت شاید در کوتاه مدت جواب دهد ولی در میان و بلند مدت فسادانگیز و موجب ضرر جامعه خواهد بود . (1141460) (alef-13)
 
ppp
Sweden
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۰:۴۰:۳۰
اگر مگويند مردم پشتيبان انقلاب هستند واحمدي نزاد را قبول ندارند مشايي را تاييد كنند وبگذارند به عهده مردم ولي من مطمئن هستم كه شوراي نگهبان به مردم اعتماد ندارد مشايي اگر بيايد راي را مي برد حتما شك نكن (1141468) (alef-13)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۶:۳۳:۲۰
الهم اجعل عواقب امورنا خیرا .انشاالله (1141621) (alef-13)
 
فرهاد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۶:۴۸:۴۸
»نظور نویسنده گرامی از یار غار چیست؟ اگر منظورش ابوبکر صدیق یار و یاور همیشگی پیامبر است و با این جمله خواسته هم به مشایی و هم به ابوبکر تهمت زند، بسیار متاسفم. نمیدانم مشایی مثل ابوبکر صدیق است و یا عکس آن. اونوقت از وحدت هم حرف می زنند. به نظر من نظر کشورهای عربی در مورد شعاری بودن حرفهای ایرانیها در مورد وحد صحیح است! (1141630) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۷:۲۲:۰۳
حیف از این مردم که چقدر برای حمایت از ولایت و رهبرشون و رسوندن حرفشون به همه جهان توی همه صحنه ها بدون هیچ غرضی حظور پیدا میکنند ولی مسئولینشون فقط به فکر اباد کردن دنیاشون سر بیت المال و پول مردم دعوا میکنند ننگ باد بر بعضی از مسئولین فاسد. (1141640) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۸:۲۶:۰۳
امان از هوای نفس امان از قدرت طلبی (1141683) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۰۸:۳۶:۲۳
اصلاح طلبان باهوشتربودند تاوانش را هم دادند (1141690) (alef-13)