نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 369007
اولین واکنش واعظی به افشای اطلاعات مشترکان ایرانسل
محمود واعظی وزیر ارتباطات امروز در صحن علنی مجلس حضور یافت و از افشای اطلاعات مشترکان اپراتور تلفن همراه سخن گفت.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۰
 محمود واعظی امروز در صحن علنی مجلس برای ارائه گزارش عملکرد وزارتخانه خود حضور یافت.

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال نمایندگان مجلس افشای اطلاعات مشترکان اپراتور موبایل که توسط ربات تلگرامی اتفاق افتاده بود را پیشامد جدیدی ندانست و تصریح کرد:  این موضوع از دوسال و نیم گذشته و به دلیل درز اطلاعات توسط یک نهاد، در جریان است.

واعظی اظهار داشت: دو سال و نیم پیش اپراتور موبایل اطلاعات خود را در اختیار یکی از نهادها قرار داد و توسط یکی از کارمندان آن نهاد اطلاعات به بیرون درز کرد که همان زمان آن نهاد با آن کارمند برخورد کرد.

وی افزود: متاسفانه حدود ۲.۵ سال پیش، اطلاعاتی از بانک اطلاعاتی این اپراتور موبایل از یک نهاد به بیرون درز پیدا کرد که مورد پیگیری قرار گرفت. متاسفانه امروز همان اطلاعات با یک روش دیگر در شبکه اجتماعی افشا شد.

وزیر ارتباطات گفت: ما به سرعت جلوی این افشا را گرفته و ربات انتشاردهنده را مسدود کردیم و جلوی درز اطلاعات را گرفتیم. هم اکنون نیز اپراتور ذیربط در حال شکایت است که به حدود ۲.۵ سال پیش برمی گردد.

واعظی تاکید کرد: این موضوع اتفاق جدیدی نبوده و به همان اتفاق ۲.۵ سال پیش بر می گردد.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری-وزیر ارتباطات
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۴:۲۰:۵۵
ای کاش اقای وزیر یک واکنشی هم نسبت به دریافتی های مدیر عامل ایرانسل نشان می داد دریافتی نجومی به همراه رانت های عظیم خانوادگی که صدها برابر دریافتی ها است (3802403) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.