توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 35780
رئیس‌جمهور: جزو 17 اقتصاد بزرگ جهان هستیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۷ ساعت ۲۰:۰۳
محمود احمدی نژاد با تاکید بر حمایت دولت از ارتقای صنعت بیمه افزود: ما جزو 17 اقتصاد بزرگ جهان هستیم و گردش کار اقتصادی در کشور ما در مبادلات داخلی و خارجی بالاست و در این مسیر بیمه می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشد.

به گزارش مهر، دکتر محمود احمدی ن‍‍ژاد که عصر امروز به مناسبت روز بیمه در جمع مدیران ارشد وزارت اقتصاد و دارایی و بیمه سخن می گفت تاکید کرد: عزیزانی که در صنعت بیمه فعالیت می‌کنند باید افق نگاهشان بلند باشد و جهانی بیندیشند.

وی با اشاره به اهمیت بیمه و تاثیر آن در زندگی افراد خاطرنشان کرد: به نظر من جای کار زیادی در صنعت بیمه هست و ما تازه در اول راه هستیم. امروز بیمه در سرمایه‌گذاریهای گوناگون، تجارت، تولید و نوآوری نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.

رئیس‌جمهور با تاکید براین که استعداد‌های کم‌نظیری در کشور وجود دارد بیان داشت: ما نباید انتظار داشته باشیم فقط دولت از این استعدادها پشتیبانی و حمایت کند، آن نهادی که می‌تواند کار را دست مردم بدهد و پشتیبانی مردم را جمع‌آوری کند بیمه است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: ما جزو 17 اقتصاد بزرگ جهان هستیم و گردش کار اقتصادی در کشور ما در مبادلات داخلی و خارجی بالاست و در این مسیر بیمه می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشد.

احمدی نژاد اضافه کرد: بیمه باعث ایجاد اشتغال می‌شود و می‌تواند این ظرفیت را ایجاد کند که ما از رتبه هفدهم به رتبه دهم یا ششم برسیم.

رئیس‌جمهور یادآور شد: ‌در ارتباط با بیمه حوادث نیز در ابتدای راه هستیم چنانکه دولت سالانه بیش از 500 میلیارد تومان هزینه‌ حوادث می‌کند. از این رو، بسیار مناسب است بیمه وارد شود و امور را مدیریت کند چرا که این امر باعث می‌شود هم بار از دوش بیت‌المال برداشته شود و از طرف دیگر هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کند.

وی با بیان این که افرادی که در صنعت بیمه مشغول به کار هستند باید افق نگا‌شان بسیار بلند باشد اظهار داشت: این افق نگاه بلند باید در بخش خصوصی و دولتی وجود داشته باشد و ما باید تلاش کنیم بیمه‌مان جهانی شود. نباید تصور کنیم نمی‌توانیم کار درست و صادقانه انجام دهیم و در کنار آن سود ببریم. ما می‌توانیم با نگاهی صادقانه و درست در این عرصه وارد شویم سود خود را ببریم و جهانی نیز عمل کنیم.

احمدی نژاد خطاب به فعالان صنعت بیمه خاطرنشان کرد: ما اکنون حق بیمه‌های زیادی در ارتباط با تجارت و یا مبادلات نفت می‌پردازیم که یک منبع درآمد بسیار بالاست و می‌تواند برای خودمان باشد و این ظرفیت در کشور ما وجود دارد.

رئیس‌جمهور گفت: دولت در ارتقای صنعت بیمه کمک خواهد کرد و وظیفه‌اش بازکردن راه است و خوب است بیمه ایران وارد عرصه‌های جدید شود ولی مناسب است حرکتهای جدید و نوآوریهایی در بیمه در بخش خصوصی انجام شود.

وی تاکید کرد: به نفع مردم است از بیمه استفاده کنند زیرا باعث اطمینان خاطر و کاهش شدید هزینه‌ها می‌شود و صنعت بیمه ما حرکتی بالنده، رو به رشد و مبتکر دارد و ما باید به نقطه‌ای برسیم که تمام فعالیتهای اجتماعیمان از مسیر بیمه عبور کند و فعالان صنعت بیمه نیز باید در این عرصه مدیریت به خرج دهند و اعتماد مردم را جلب کنند.

پیش از سخنان رئیس‌جمهور، حسینی وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس بیمه مرکزی سخنرانی کردند.
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته