توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412107
ژاپن در پی پیروزی ترامپ فرستاده‌ای به آمریکا اعزام می‌کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۳
ژاپن کشوری که به شدت طی ماههای گذشته تحت انتقادها و آماج حملات دونالد ترامپ قرار گرفته است، پس از پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد فرستاده‌ای را به منظور انجام رایزنی‌های لازم راهی واشنگتن می‌کند.

به گزارش ایرنا، هدف ژاپن از این اقدام تلاش برای جلوگیری از هر گونه ضربه ای به روابط دو کشور است که در سال های اخیر بسیار تقویت و نزدیکتر شده است.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن پیشتر گفته بود که چنانچه هیلاری کلینتون رئیس جمهوری شود او شخصا در ماه فوریه سال 2017 به آمریکا سفر خواهد کرد.

ترامپ بر این باور است که اگر توکیو به کمک های نظامی آمریکا در منطقه و در برابر کره شمالی و چین نیازمند است باید بودجه آن را نیز تقبل کند.
توکیو اعلام کرده است یک فرستاده بلند پایه را به آمریکا اعزام می کند تا با کسانی دیدار داشته باشد که قرار است دولت آینده را در آن کشور در دست بگیرند.

«کاتسویوکی کاوایی» مشاور سیاسی ارشد «آبه» نیز امروز (چهارشنبه) در توکیو گفت؛ در نشستی که در این کشور برگزار شده به او دستور داده شده است تا به آمریکا سفر کند.

تارنمای ژاپن نیوز از قول او آورده است که این سفر هفته آینده انجام می شود و در جریان آن با شماری از مقام های دولت آینده آمریکا دیدار و گفت و گو خواهد شد.

«یوشیهیدا سوگا» سخنگوی وزارت امور خارجه ژاپن نیز امروز پس از آنکه پیروزی ترامپ رسما اعلام شد در سخنانی گفت که بر خلاف برخی ادعاها اینگونه نبوده که ما برای پیروزی ترامپ آماده نبوده ایم.

وی افزود: ما همواره خود را برای هر شرایطی و هر رئیس جمهوری از هر حزبی در آمریکا آماده کرده ایم زیرا در دیپلماسی ژاپن رابطه با واشنگتن به عنوان یک کشور متحد یک محور و زیربنا محسوب می شود.

ترامپ بیشتر از هر نامزد دیگری در سال های اخیر از روابط نظامی و اقتصادی با ژاپن انتقاد کرده و کمک های آمریکا را بویژه در زمینه امنیتی و نظامی به توکیو بیش از اندازه توصیف کرده است.

به همین دلیل مقام های ژاپنی تاکید داشتند که باید برای روی کار آمدن ترامپ هم آمادگی داشت و هم اینکه اتحاد با آمریکا را تضمین کرد.
دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا امروز با کسب 288 رای الکترال، چهل و پنجمین رئیس جمهوری این کشور شد.
 
کلمات کلیدی : پیروزی ترامپ + انتخابات آمریکا + ژاپن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.