نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 271410
شرط اعزام مجدد عمره گزاران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۹
رئیس سازمان حج و زیارت با اعلام اینکه وزارت خارجه عربستان با ارسال نامه رسمی از اشد مجازات دو پلیس خبر داده است گفت: شرط اعزام مجدد عمره گزاران امضای تفاهم و تضمین عربستان برای تامین امنیت زائران است.

به گزارش مهر، سعید اوحدی با اشاره به اینکه طی هفته گذشته وزارت خارجه عربستان نامه رسمی به کنسولگری ایران ارسال کرده است، افزود: در این نامه عنوان شده که تحقیقات در مورد خطای دو پلیس عربستان کامل شده و پرونده این افراد به دادگاه فرستاده شده است.

وی گفت: بر اساس قوانین شرع اسلام این افراد به اشد مجازات خواهند رسید و همچنین اعلام کرده که بزودی خبری در این خصوص ارائه خواهیم کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت در مورد آغاز مجدد اعزام های عمره گفت: به وزارت حج عربستان اعلام کردیم که پس از مجازات شدید دو پلیس خاطی حتما در جلسه ای با حضور وزیر حج عربستان باید تضمین کافی برای حقوق زائران در قالب یک تفاهم نامه به ما داده شود تا اطمینان پیدا کنیم که در نگام اعزام مجدد زائران هیچگونه حقوقی از آنها تضییع نخواهد شد و در امنیت کامل در این کشور زیارت خواهند کرد.

وی ادامه داد: در صورت انعقاد این تفاهم نامه و تضمین کافی وزیر حج عربستان اعزام مجدد زائران به عمره مفرده آغاز می شود.

اوحدی در مورد خسارت حاصل از لغو اعزام های عمره نیز گفت: تمامی خسارت مربوطه در مورد حمل و نقل، هتل، تغذیه و...، متوجه عربستان است چون آنها قادر به تامین امنیت زائران نبودند.

وی افزود: تامین امنیت زائران بر عهده طرف عربستانی است و باید در اولویت برنامه های آنان قرار گیرد.
 
کلمات کلیدی : عمره
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۴:۳۰:۰۴
مشکل کشور با عربستان سعودی به موضوع تعرض محدود نمی شود. خواهش می کنم منافع ملی کشور رو فدای منافع فردی خود نکنید (2893200) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۴:۳۱:۱۶
شما را به خدا چرا باید این همه پول از این مملکت به جیب این ناکسین برود؟ (2893203) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۵:۱۰:۲۷
ارز را از مملکت خارج میکنند تا عربستان ان راخرج بمب های فوق بیشرفت برای بجه ها وزنان بی دفاع بکند (2893315) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۴:۳۲:۲۹
مجازات دو فرد خاطی؟
زخم دل آسیب دیدگان اینگونه رفع نمی شود.

مردم ما هم مخارج این سفر معنوی را صرف امور معنور در داخل کشور خواهند کرد. حتی اگر آقایان دلشان بخواهد که باز هم کار.ان راه بیندازند. تا زمانیکه کمبود مدرسه, تا زمانیکه فقر, تا زمانیکه بی خانمان و تا زمانیکه زندانی مالی در کشور وجود دارد مخارج مستحبی به این امور اختصاص می یابد و این تصمیم مردم متدین و مدبر است. (2893207) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۵:۰۵:۰۲
آخه اکثر مردمی که میرن مکه بی نیاز که نیستند. قرض میکنند، وام می‌گیرند حالا چرا؟ خدا میدونه (2893295) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۴:۴۱:۴۹
خوب تو این شرایط دوباره زائر عمره گذار بفرستیم که اونها را هم مثل سال 66 به جرم شیعه بودن مثل یمنی ها و... هزار تا بهانه های وهابی و داعشی بگیرن بکشند همین را می خواهید ی داغ دیگه به دل ملت بمونه عقلمون کجا ست؟ (2893228) (alef-11)
 
هم وطن
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۴:۵۰:۲۹
با سلام
در صورت صحت این مطلب چرا نامه ای که از عربستان امده رو چاپ نمیکنید تا مردم این عذر خواهی را ببینند. هر چند که عذر خواهی هیچ دردی را دوا نمی نمایید. (2893253) (alef-11)
 
سید احمد حسینی
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۵:۰۵:۰۴
با سلام خداییش ادم یک ذره ...داشته باشد دیگر اسم عربستان و حج را نمی برد
در اسلام هم توصیه نشده که به زیارت بروید حتی اگر ناموستان در خطر باشد .
اگر مسئولان ما یک ...داشتند این حج و عمره را حتی اسمش را هم بر زبان نمی اوردند. (2893296) (alef-11)
 
علي
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۵:۲۴:۳۸
فقط مي توانم بگويم خدا را در دل دوست داشته باشيد و به خانه دشمني كه با لبخند از شما استقبال مي كند ولي در دل جوري ديگر فكر مي كند نباد رفت. (2893364) (alef-11)
 
علي
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۵:۳۵:۴۷
با اين همه مشكلاتي كه توي كشور هست فقر بيكاري و بالا رفتن سن ازدواج جوانان بخاطر فقر چه اصراري داري آقاي اوحدي مگر ننگ به جا مانده با اعدام دو نفر مفسد پاك ميشود تا ديروز در حج به ما رافضي و آتش پرست ميگفتن و جرات انجام درست اعمال و رفتن سمت بقيع را نداشتيم حالا با اين ننگ كوچكترين اعتراضي كه بكنيم جواب آنها معلوم است آقاي اوحدي الان باز هم صداري امام خميني ره طنين انداز هست كه وا اسلامها وا غيرتا بگذاريد اين دكان بسته باشد تا زماني كه آل سقوط خبيث خادم حرم هست ملت نيازي به رفتن به عمره ندارد من هزينه حج خود و خانواده ام را صرف تهيه جهزيه دختران نيازمند ميكنم و آرامش و لذتي كه از اين كار ميبرم بيشتر از پر كردن حساب تكفير ها براي قتل عام زنان و كودكان در يمن و عراق و سوريه است اوحدي عزيز هيهات من الذله (2893398) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۵:۵۴:۱۶
جناب اقای رئیس حج لطفا ازسراین مردم بدبخت دست بردارید چرا دوباره مسئله حج رابه پیش میکشید.......... (2893448) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۹:۵۹:۱۴
کلا برای اینکه هزار نفر در سازمان حج بیکار نمانند دوباره میخواهندعزت مردم را بر باد دهند .لعنت بر آنانکه به فکر آبروی مردم ایران نیستند (2893954) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.