توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497618
جنگل‌ها و مراتع اورامانات هنوز در آتش می‌سوزد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۵
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه از ادامه آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده بوزین و مره‌خیل واقع در ارتفاعات اورامانات خبر داد و گفت: آتش تاکنون چند بار مهار و دوباره شعله‌ور شده است.

کاظم علیزاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به سومین روز آتش‌سوزی در ارتفاعات مناطق مرزی پاوه و جوانرود اظهار کرد: با وجود تلاش‌های زیادی که صورت گرفته، آتش هنوز اطفا نشده است. وی با بیان اینکه چند مرتبه آتش خاموش اما دوباره شعله‌ور شد، ادامه داد: به دلیل وزش باد و مرتفع بودن مناطقی که درگیر آتش‌سوزی شده اند و صعب‌العبور بودن این مناطق، دوباره شاهد گسترش آتش بودیم.

به گفته این مسئول، این سومین روز است که آتش‌سوزی در این مناطق ادامه دارد.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به اینکه به دلیل مرزی بودن منطقه  و صعب‌العبور بودن آن هنوز علت دقیق آتش‌سوزی مشخص نشده، یادآوری کرد: هنوز برآورد دقیقی هم از وسعت آتش‌سوزی و میزان خسارتی که وارد شده به دست نیامده است.

علیزاده از مرگ برخی از گونه‌های جانوری از جمله مارها، خرگوش‌ها، لاک‌پشت‌ها و ... در این منطقه خبر داد و تصریح کرد: خوشبختانه گونه "شوکا" که از گونه‌های مهم منطقه بوزین و مره‌خیل می‌باشد آسیب ندیده و این گونه‌ها توان گریز خوبی دارند.

وی اظهار کرد: بیشتر گونه‌های گیاهی که در آتش سوخته گونه‌های علفی بوده و جنگل‌های منطقه آسیب زیادی ندیده است.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه از همکاری نیروی‌های مردمی و افراد بومی برای مهار این آتش یاد کرد و گفت: شب گذشته تا ساعت چهار بامداد در منطقه بودیم و نزدیک به 50 نفر از نیروهای مردمی، محیط زیست، منابع طبیعی، هلال احمر و... پای کار بودند.

وی خاطرنشان کرد: هماهنگی‌های لازم انجام شده تا بعدازظهر امروز یک بالگرد برای کمک به اطفای حریق به منطقه اعزام شود.
 
کلمات کلیدی : آتش سوزی ، جنگل، محیط زیست
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.