نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 394513
امارات اسکله فجیره را برای دور زدن تنگه هرمز راه‌اندازی کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۳
امارات متحده عربی از آغاز به کار خط لوله نفتی برای بارگیری نفتکش‌ها و دور زدن تنگه هرمز خبر داده است.

به گزارش فارس، امارات متحده عربی امروز (چهارشنبه) از آغاز به کار اسکله خارج از محدوده خلیج فارس خود که قادر به انتقال نفت به بزرگترین نفتکش‌های جهان است، خبر داد.

به نوشته خبرگزاری ‌«آسوشیتدپرس»، راه اندازی تاسیسات ۶۵۰ میلیون دلاری در شهر فجیره در شرق امارات انتقال نفت به نفتکش‌های بسیار بزرگ را آسانتر می‌کند.

بر این اساس، بارگیری در بندر فجیره موجب می‌شود که نفت‌کش‌ها دیگر مجبور به گذر از تنگه باریک هرمز در دهانه خلیج فارس نباشند.

فجیره پایانه خط لوله‌ای است که در سال ۲۰۱۲ راه اندازی شد و بدین وسیله امارات تنگه هرمز را که ایران از گذشته تا کنون تهدید به بستن آن نموده است، دور می‌زند.

شهر فجیره در قسمت شرقی شبه‌جزیره عربستان واقع شده و از مغرب راس‌الخیمه و شارجه و از سمت جنوب به کلباء محدود می‌گردد و در ساحل دریای عمان قرار دارد. فجیره بندری مهم نیز دارد.
 
کلمات کلیدی : امارات، اسکله فجیره ، تنگه هرمز
 
منصور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۱ ۰۸:۳۲:۴۷
تازه خبر دار شدید اون بندر 3 ساله که راه اندازی شده و خط لوله انتقال نفت هم سالها قبل طراحی شده بود برای وضعیت اضطراری تنگه هرمز کمی به روز تر باش الف جان (3944129) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۱ ۰۸:۴۵:۰۷
بفرما... خوب شد؟ انقدر تهديدشون كرديد كه حالا بيا (3944136) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۱ ۰۹:۱۱:۰۶
اون موقع مدیران ایرانی هم برنامه ریزی برای دیدن مسابقه با هزینه دولتی در برزیل بسر میبردند . یعنی اندازه این مدیران عرب هم مدیران ما فکر نمیکنند فقط به فکر گرفتن حقوق و مزایای میلیون یخودشان هستند (3944161) (alef-11)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۰۱ ۰۹:۲۰:۴۴
دیگران بیکار ننشسته اند و از اشنباهات ما استفاده می کنند به جای شعار دادن درامدهای خود را از ضعف ما افزایش می دهند . بهتر است با توجه به قدرت دریایی کشور قرادادهایی با کشورهای صادرکننده و خریداران نفت امضا و تضمین گذر سلامت از تنگه هزمز را داد به جای تهدید (3944173) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۱ ۱۱:۱۳:۵۲
همه چیز چاره داره الامرگ (3944273) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.