توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424816
اد رویس: تمدید تحریم‌‌ها در راستای مقابله با برنامه تسلیحاتی ایران است
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۶
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به قانون شدن تمدید تحریم‌های ایران می‌گوید که این قانون، تحریم های فعلی را در راستای مقابله با برنامه تسلیحاتی ایران تمدید می‌کند.

به گزارش تسنیم به نقل از صدای آمریکا، اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به قانون شدن طرح تحریم ایران می گوید این تهران است که با لفاظی سعی دارد اینطور نشان دهد که توافق هسته ای نقض شده است.

اد رویس در بیانیه ای که روز پنجشنبه 25 آذر منتشر کرد، نوشت: حمایت ایران از تروریسم و تلاش آن در توسعه تسلیحاتی که می توانند آمریکا را هدف قرار دهند، تهدیدی جدی برای امنیت ملی ما محسوب می شود.

وی افزود: «این قانون، تحریم های فعلی را در راستای مقابله با برنامه نامشروع تسلیحاتی ایران تمدید می‌کند، چیزی که در توافق هسته ای پرزیدنت اوباما وجود نداشت و همچنین تضمین می کند که کابینه آقای ترامپ بتواند در صورتیکه که رهبر ایران دستور به ساخت سلاح هسته ای دهد آنها را دوباره اعمال کند.»

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در بخش دیگری از بیانیه خود گفت: «بنابراین، فریب لفاظی های تهران را نخورید. ایران تنها طرف توافق است که مفاد توافق را زیر پا گذاشته است. این قانون تضمین می کند که آمریکا بتواند کماکان رژیم ایران را (در قبال تعهداتش) مسئول نگه دارد.»

کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا طرح تمدید تحریمهای ایران را در روز چهارشنبه امضا نکرده ولی اجازه داده است تا این مصوبه به قانون تبدیل شود.

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید تأکید کرد: دولت آمریکا این مسئله را به‌روشنی اعلام کرده است که طرح تحریم‌های ایران گرچه ضروری نیست ولی کاملاً مطابق با تعهدات ما در چارچوب برجام بوده است. مطابق با این موضع دیرینه، تمدید تحریم‌های ایران بدون امضای رئیس جمهور به قانون تبدیل می‌شود.

سنای آمریکا اول دسامبر طرح تمدید تحریم‌های ایران را با 99 رأی موافق بدون رأی مخالف تصویب کرده است.
 
کلمات کلیدی : سنا+کنگره+تمدید تحریم های ایران+لغو برجام+تمدید ده ساله+نقض برجام+تمدید داماتو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته