توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507751
نرخ بالای خودکشی در ژاپن در میان ۷ کشور صنعتی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۷
ژاپن در بین کشورهای صنعتی گروه هفت بالاترین نرخ خودکشی را دارد (G7) و هر سال بیش از ۲۰ هزار نفر در این کشور به دلیل خودکشی جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش ایسنا، با اتمام تعطیلات تابستانی در ژاپن و شروع سال تحصیلی و بازگشت دانش آموزان به مدرسه نگرانی‌ها در مورد اقدام به خودکشی در میان آنان افزایش پیدا کرده است.

برای برخی از کودکان تصور بازگشت به مدرسه موجب افزایش سطح استرس در آنان می‌شود زیرا دانش آموزان از روبرو شدن با مشکلات مختلف در مدرسه از جمله دعوا کردن با دانش آموزان دیگر یا نداشتن عملکرد مطلوب در امتحانات واهمه دارند. ژاپن کشوری است که جامعه آن تاکید بسیاری بر موفقیت آکادمیک دارد.

در حالیکه مجموع نرخ خودکشی در این کشور از سال ۲۰۰۳ میلادی کاهش پیدا کرده این بحران در مورد افرادی که به تازگی فعالیت شغلی خود را آغاز می‌کنند یا دانش آموزان همچنان جدی است.

به گزارش ژاپن تودی، هر سال حدود ۵۰۰ فرد زیر ۲۰ سال در ژاپن خودکشی می‌کنند. همچنین نرخ خودکشی نوجوانان در اولین روز ماه سپتامبر سه برابر بالاتر از دیگر روزهای سال است.
 
کلمات کلیدی : خودکشی+ژاپن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.