توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452257
خزانه داری آمریکا به صدور مجوز فروش هواپیما به ایران ادامه می دهد
وزارت خزانه داری آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که به صدور مجوز برای شرکتهایی همچون بوئینگ ادامه خواهد داد تا این شرکتها بتوانند قراردادهای چندمیلیارد دلاری خود با ایران را همچنان ادامه دهند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۶
به گزارش مهر به نقل از وبگاه خبری- تحلیلی «واشنگتن فری بیکن»، دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به دلیل تداوم خط مشی و سیاستهای دولت اوباما در خصوص فروش هواپیما به ایران با انتقادات فزاینده ای از جانب قانونگذاران جمهوریخواه کنگره روبرو شد.

وزارت خزانه داری آمریکا روز دوشنبه به «وبگاه خبری فری بیکن» اطلاع داد که این وزارتخانه به صدور مجوز برای شرکتهایی همچون بوئینگ ادامه خواهد داد تا این شرکتها بتوانند قراردادهای چند میلیارد دلاری خود با ایران را ادامه دهند.

این رویه و خط مشی که از دوران ریاست جمهوری اوباما آغاز شده است، بخشی از توافق هسته ای با ایران است که با مخالفت بسیاری از قانونگذاران کنگره روبرو شد؛ قانونگذارانی که از وعده های انتخاباتی ترامپ در خصوص پایان بخشیدن به اینگونه توافقها حمایت کردند.

دولت ایران در ماه فوریه اعلام کرد که برای تأمین مالی قرارداد خرید دست کم ۷۷ فروند هواپیمای جدید از شرکت بوئینگ و ایرباس، یک «شرکت خارجی» یافته است.

وزارت خزانه داری آمریکا با خودداری از ذکر نام این «شخصیت حقوقی/حقیقی خارجی» به وبگاه فری بیکن اعلام کرد که مجوزهای لازم برای فروش قانونی [این هواپیماها] «مانند هر مجوز خاص دیگر صادر خواهد شد». ­

افشای اینگونه اطلاعات با خشم قانونگذاران در کنگره روبرو شد؛ جایی که قانونگذاران مدتهاست در تلاشند که روند فروش هواپیماهای تجاری به ایران را متوقف نمایند. 

چندین منبع آگاه در گفتگو با این وبگاه خبری از افزایش انتقادات نسبت به دولت ترامپ سخن گفتند که به رغم وعده های فراوان خود، تاکنون از اتخاذ یک موضع سرسختانه نسبت به ایران عاجز مانده است. 
 
کلمات کلیدی : خزانه داری آمریکا +مجوز فروش هواپیما +بوئینگ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.