توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 240595
«برکه‌های باد»؛رضا جولایی؛ نشر آموت
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۰
برکه‌های باد
نویسنده: رضا جولایی
نشر آموت، چاپ اول ۱۳۹۳
شمارگان ۱۱۰۰ نسخه
۲۳۷ صفحه، ۱۱۰۰۰ تومان

****

رضا جولايي در پاره‌ای از آثارش خواننده را بی‌آنکه احساس کند به سفری درونی می‌برد، مکاشفه‌ای در ضمیر ناخودآگاه او تا درنهایت به شکلی خودآگاهانه به تیرگی‌های جنبه درونی خویش آگاه شود. روایت در داستان‌های جولايی شکلی هنرمندانه دارد، چراکه او با میدان دادن به تخیل خود برای خلق فضاهای منحصربه‌فرد، مرز رؤیا با واقعیت را در هم می‌ریزد و در این بین فضای داستانی خاص خود خلق می‌کند.

تازه‌ترین اثر رضا جولایی برکه‌های باد که به همت نشر آموت منتشرشده، از ۱۴ داستان کوتاه بانام‌های: شب هیولا، بعد از ساعت ۱۲:۷، جانور، عمق آیینه، صدای آب‌های تاریک، ضیافت شب‌های توفانی، انتهای جاده سبز، شام آخر، غروب مسی، پرواز چهل‌وپنج، ۲۰ فروردین ۳ بعدازظهر، خواب دریایی، نوروز سال بیست و برکه‌های باد، تشکیل‌شده است.

تاریخ برای جولایی بستری بوده تا باواسطه قرار دادن آن، از زمان حاضر سخن بگوید. او دغدغه‌ها و مسائل فردی و یا جمعی این روزگار را در پرتو با تابانیدن نور به ابعاد پنهان تاریخ و تجربه‌های پیشینیان پیش روی مخاطب می‌گذارد.

با این اوصاف مهم‌ترین شاخصه‌ای که کتاب حاضر را از دیگر نوشته‌های جولایی متمایز می‌کند، این است که او جز در یک داستان (داستان برکه‌های باد)، تاریخ را وانهاده و مستقیم به زمان حال آمده ست.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۱۳:۲۸
 
۱۳۹۵/۰۳/۰۵ ۱۵:۰۴
 
۱۳۹۳/۰۷/۲۶ ۱۴:۲۲
 
۱۳۹۳/۰۶/۲۴ ۱۵:۵۵
 
 
کلمات کلیدی : برکه های باد +رضا جولایی + نشر آموت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«برکه‌های باد»؛رضا جولایی؛ نشر آموت